Wiosenne sprzątanie Michałowic

08.05.2017 11:05     248
Wiosenne sprzątanie Michałowic. fot. Mariusz Marcysiak
Niestety śmieci nie brakowało. fot. Mariusz Marcysiak Było też kilka śmieci gabarytowych, jak materace. fot. Mariusz Marcysiak Uczestnicy akcji sprzątali zarówno te mniej jak i te bardziej uczęszczane miejsca. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Na koniec wszystkie zebrane śmieci zostały zabrane przez firmę zajmującą się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z terenu naszej gminy. fot. Mariusz Marcysiak Oczywiście bardzo dobra i ciężka praca wymagała również uzupełnienia kilku kalorii np.... fot. Mariusz Marcysiak dzięki pieczonym na ognisku kiełbaskom. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Fajnie jest jak jest czysto. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia to idealny czas na porządkowanie i sprzątanie domu, ogrodu, ale i również swojego najbliższego otoczenia tak jak zrobili to w sobotę, 6 maja mieszkańcy Michałowic.


W „Wiosennym sprzątaniu Michałowic” udział wzięło ok. 30 osób, które zostały wyposażone przez gminę w ochronne rękawice i worki na śmieci.

 

Dorosłych i dzieci podzielonych na kilka grup można było spotkać w mniej lub bardziej uczęszczanych miejscach m.in. wokół stacji kolejki WKD, wzdłuż ścieżek rowerowych, teren pomiędzy przedszkolem i kościołem, a także lasku przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

Choć w niektórych miejscach worki uczestników nie wypełniały się zbyt szybko to ogólnie mówiąc, niestety śmieci nie brakowało. Przykładem niech będą te wyciągnięte z lasku przy ul. Popiełuszki. W ubiegłym roku biorąca udział w akcji młodzież zebrała w lasku kilka worków śmieci, w których najwięcej było butelek. Tegoroczne sprzątanie oprócz powtarzających się rzeczy ujawniło nowe i to sporych gabarytów m.in. stare opony, duże opakowania i materace.

 

W trakcie rozmów uczestnicy akcji zastanawiali się nad sensem postępowania ludzi, którzy wyrzucają swoje śmieci, gdzie popadnie. Po co, dlaczego i kto to robi? Zwłaszcza, że zgodnie z aktualnie obowiązującą ustawą o odpadach – każde gospodarstwo domowe i każdy mieszkaniec uiszcza odpowiednie opłaty wynikające z tytułu odbioru odpadów. Trudno, więc zrozumieć postępowanie ludzi, którzy wywożą swoje śmieci np. do lasku zamiast do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie może je zostawić w ramach opłaty, którą i tak już uiścił.

 

Na zakończenie prac wszystkie zebrane śmieci zostały zabrane przez firmę zajmującą się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z terenu naszej gminy.

 

Oczywiście bardzo dobra i ciężka praca wymagała również uzupełnienia kilku kalorii o co zadbali organizatorzy akcji – Zarząd Osiedla Michałowice. Ognisko, wspólnie pieczone kiełbaski i ziemniaki były wspaniałym zakończeniem tej inicjatywy.

 

Przypomnijmy, że Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych w naszej gminie znajduje się w Regułach przy ul. Granicznej.

Godziny otwarcia:

wtorki           7:00 - 13:00,
czwartki      13:00 - 19:00,
soboty        10:00 - 16:00.

 

Zobacz także

Dzień Matki u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki u michałowickich seniorów 20.05.2018 17:20

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność”. To miłość matki, mamy, mamusi. Słowa wypowiadane przez dzieci na całym świecie.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej