08.05.2017 11:05

Wiosenne sprzątanie Michałowic

256
Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia to idealny czas na porządkowanie i sprzątanie domu, ogrodu, ale i również swojego najbliższego otoczenia tak jak zrobili to w sobotę, 6 maja mieszkańcy Michałowic.

W „Wiosennym sprzątaniu Michałowic” udział wzięło ok. 30 osób, które zostały wyposażone przez gminę w ochronne rękawice i worki na śmieci.

 

Dorosłych i dzieci podzielonych na kilka grup można było spotkać w mniej lub bardziej uczęszczanych miejscach m.in. wokół stacji kolejki WKD, wzdłuż ścieżek rowerowych, teren pomiędzy przedszkolem i kościołem, a także lasku przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

Choć w niektórych miejscach worki uczestników nie wypełniały się zbyt szybko to ogólnie mówiąc, niestety śmieci nie brakowało. Przykładem niech będą te wyciągnięte z lasku przy ul. Popiełuszki. W ubiegłym roku biorąca udział w akcji młodzież zebrała w lasku kilka worków śmieci, w których najwięcej było butelek. Tegoroczne sprzątanie oprócz powtarzających się rzeczy ujawniło nowe i to sporych gabarytów m.in. stare opony, duże opakowania i materace.

 

W trakcie rozmów uczestnicy akcji zastanawiali się nad sensem postępowania ludzi, którzy wyrzucają swoje śmieci, gdzie popadnie. Po co, dlaczego i kto to robi? Zwłaszcza, że zgodnie z aktualnie obowiązującą ustawą o odpadach – każde gospodarstwo domowe i każdy mieszkaniec uiszcza odpowiednie opłaty wynikające z tytułu odbioru odpadów. Trudno, więc zrozumieć postępowanie ludzi, którzy wywożą swoje śmieci np. do lasku zamiast do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie może je zostawić w ramach opłaty, którą i tak już uiścił.

 

Na zakończenie prac wszystkie zebrane śmieci zostały zabrane przez firmę zajmującą się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z terenu naszej gminy.

 

Oczywiście bardzo dobra i ciężka praca wymagała również uzupełnienia kilku kalorii o co zadbali organizatorzy akcji – Zarząd Osiedla Michałowice. Ognisko, wspólnie pieczone kiełbaski i ziemniaki były wspaniałym zakończeniem tej inicjatywy.

 

Przypomnijmy, że Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych w naszej gminie znajduje się w Regułach przy ul. Granicznej.

Godziny otwarcia:

wtorki           7:00 - 13:00,
czwartki      13:00 - 19:00,
soboty        10:00 - 16:00.

 

Podobne tematy: Michałowice

Zobacz także