Wiosenne sprzątanie Michałowic

08.05.2017 11:05     243
Wiosenne sprzątanie Michałowic. fot. Mariusz Marcysiak
Niestety śmieci nie brakowało. fot. Mariusz Marcysiak Było też kilka śmieci gabarytowych, jak materace. fot. Mariusz Marcysiak Uczestnicy akcji sprzątali zarówno te mniej jak i te bardziej uczęszczane miejsca. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Na koniec wszystkie zebrane śmieci zostały zabrane przez firmę zajmującą się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z terenu naszej gminy. fot. Mariusz Marcysiak Oczywiście bardzo dobra i ciężka praca wymagała również uzupełnienia kilku kalorii np.... fot. Mariusz Marcysiak dzięki pieczonym na ognisku kiełbaskom. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Fajnie jest jak jest czysto. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia to idealny czas na porządkowanie i sprzątanie domu, ogrodu, ale i również swojego najbliższego otoczenia tak jak zrobili to w sobotę, 6 maja mieszkańcy Michałowic.


W „Wiosennym sprzątaniu Michałowic” udział wzięło ok. 30 osób, które zostały wyposażone przez gminę w ochronne rękawice i worki na śmieci.

 

Dorosłych i dzieci podzielonych na kilka grup można było spotkać w mniej lub bardziej uczęszczanych miejscach m.in. wokół stacji kolejki WKD, wzdłuż ścieżek rowerowych, teren pomiędzy przedszkolem i kościołem, a także lasku przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

Choć w niektórych miejscach worki uczestników nie wypełniały się zbyt szybko to ogólnie mówiąc, niestety śmieci nie brakowało. Przykładem niech będą te wyciągnięte z lasku przy ul. Popiełuszki. W ubiegłym roku biorąca udział w akcji młodzież zebrała w lasku kilka worków śmieci, w których najwięcej było butelek. Tegoroczne sprzątanie oprócz powtarzających się rzeczy ujawniło nowe i to sporych gabarytów m.in. stare opony, duże opakowania i materace.

 

W trakcie rozmów uczestnicy akcji zastanawiali się nad sensem postępowania ludzi, którzy wyrzucają swoje śmieci, gdzie popadnie. Po co, dlaczego i kto to robi? Zwłaszcza, że zgodnie z aktualnie obowiązującą ustawą o odpadach – każde gospodarstwo domowe i każdy mieszkaniec uiszcza odpowiednie opłaty wynikające z tytułu odbioru odpadów. Trudno, więc zrozumieć postępowanie ludzi, którzy wywożą swoje śmieci np. do lasku zamiast do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie może je zostawić w ramach opłaty, którą i tak już uiścił.

 

Na zakończenie prac wszystkie zebrane śmieci zostały zabrane przez firmę zajmującą się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z terenu naszej gminy.

 

Oczywiście bardzo dobra i ciężka praca wymagała również uzupełnienia kilku kalorii o co zadbali organizatorzy akcji – Zarząd Osiedla Michałowice. Ognisko, wspólnie pieczone kiełbaski i ziemniaki były wspaniałym zakończeniem tej inicjatywy.

 

Przypomnijmy, że Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych w naszej gminie znajduje się w Regułach przy ul. Granicznej.

Godziny otwarcia:

wtorki           7:00 - 13:00,
czwartki      13:00 - 19:00,
soboty        10:00 - 16:00.

 

Zobacz także

KRĄG KOBIET

KRĄG KOBIET Data wydarzenia: 28.11.2017

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty, które poprowadzi Maria Ela Ziemkiewicz (28 listopada, godz.18).

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej
„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach 31.07.2017 07:05

Leżaki i światowa produkcja do obejrzenia pod chmurką czekało na chętnych chcących miło spędzić czas.

czytaj więcej
40-lecie Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów Inwalidów w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

40 lat minęło! 09.07.2017 13:40

Szacownego jubileuszu 40-lecia doczekało się Koło nr 2 w Michałowicach Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI). Z tej okazji w minioną sobotę, 8 lipca w sali Centrum Medycznego i Rehabilitacji KRIOSONIK odbyło się jubileuszowe przyjęcie.

czytaj więcej
Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Doroczny Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 03.06.2017 19:25

Biedronki, Krasnale, Motylki, Słoneczka, Tygryski, Zajączki, Misie, Kotki i Pszczółki. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z rodzicami spotkały się na dorocznym pikniku rodzinnym w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

czytaj więcej
Muzyczny Maj - Koncert Trzeba marzyć . fot. Mariusz Marcysiak

Muzyczny Maj 2017 – Koncert Trio – Staniewicz, Strobel, Jagodziński 28.05.2017 23:50

Wybitny muzyczny spektakl w niedzielę, 28 maja odbył się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Spektakl, który przez wielu ludzi określany jest jako muzyczna perła na koncertowej mapie Polski.

czytaj więcej
Dzień Matki - spotkanie michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki – spotkanie michałowickich seniorów 27.05.2017 21:50

Dzień matki to jedno z najbardziej znanych świąt na świecie. To święto obchodzone, jako wyraz szacunku i pamięci dla wszystkich mam. W sobotę 27 maja na zaproszenie Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w sali przy ul. Raszyńskiej odbyło się spotkanie z okazji tego jakże wyjątkowego święta.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanocne spotkanie michałowickich seniorów 24.04.2017 10:55

W sobotę 22 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne michałowickiego Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

czytaj więcej