25.01.2011 10:00

Wiwat Babcia i Dziadek - Święto Babć i Dziadków w Komorowie

7
Dzień Babci i Dziadka, jak co roku, świętowany jest w komorowskich przedszkolach prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek i Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Dzieci recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały.
Dzieci z przedszkola przy ulicy Kolejowej zaprosiły swoje Babcie i Dziadków do przedszkola w ubiegłym tygodniu. Zebranych gości witała siostra Fidelis, dyrektor przedszkola. Zebranym życzyła zdrowia i pogody ducha, a także radości i satysfakcji z posiadanych wnucząt. Zaprosiła na występy przedszkolaków. Dzieci tańczyły i śpiewały piosenki z okazji Dnia Babci i Dziadka, nie jednej osobie zakręciła się łza w oku. Starsze dzieci, którymi opiekuje się siostra Patrycja, zaprezentowały piękny występ. Odświętnie ubrane recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały. Brawom nie było końca. Babcie i dziadkowie robili sobie pamiątkowe zdjęcia, wszyscy byli bardzo wzruszeni. A potem był czas na słodkie przekąski, kawę i herbatę.
Natomiast w przedszkolu Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny obchody Święta Babć i Dziadków rozpoczęły się od niedzielnej mszy świętej, która została odprawiona w ich intencji. W tym tygodniu odbywają się spotkania. W poniedziałek i wtorek do przedszkola zaprosiły swoje babcie i dziadków młodsze przedszkolaki. W kolejne dni (środa, czwartek) ze swoimi Babciami i Dziadkami spotkają się starszaki. Podczas występu dzieci tańczyły, śpiewały i recytowały piękne wiersze. Z pełnym przekonaniem zapewniały o swojej miłości i przywiązaniu do swoich Babć i Dziadków. Były wielkie owacje, wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz oczywiście słodki poczęstunek. Najlepsze życzenia dla komorowskich Babć i Dziadków!
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała