11.12.2017 10:10

Wizyta Mikołaja w Regułach

269
Już od kilku dni po gminie Michałowice podróżuje Mikołaj z prezentami. Ty, razem ten wyjątkowy i długo oczekiwany gość odwiedził dzieci z Reguł. Ależ to było radosne spotkanie!

W niedzielne popołudnie, 10 grudnia, w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13, zgromadziło się blisko 100 dzieci, które z uśmiechem na buziach i niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem. Drogę do dzieci z Reguł Mikołajowi wskazała mała gwiazdka ze spektaklu „Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci”.

 

Po nieboskłonie wędruje maleńka Gwiazdka ze swoim tatusiem. Już niedługo rozpocznie pierwszą samodzielną wędrówkę. Bardzo ważną, bo rodząc się zwiastuje Święta. Gwiazdka, jak to małe dziecko, oddaliła się od tatusia i spadła na Ziemię. Tu Sroka złodziejka kradnie jej latarenkę, a bez niej nie jest już Gwiazdą. I kto teraz oświetli drogę św. Mikołajowi?

Na szczęście na ziemi żyje ktoś kto pomoże maleńkiej gwiazdce odzyskać latarenkę. Wiewiórka Orzeszek, która zna tysiąc potraw i jest wspaniałym kucharzem oraz skrzat leśny Milczek, który za dużo gada.

 

Oczywiście, jak każda bajka, ta również kończy się dobrze i gwiazdka ponownie zaświeciła wskazując drogę Mikołajowi do regulskich dzieci. Dzwoneczki dzwonią, a w świetlicy na chwilę zapada cisza, jak makiem zasiał. Wszyscy się rozglądają i wypatrują, którędy przybędzie św. Mikołaj. Jest, jest, jest. Serduszka zaczynają bić szybciej, a uśmiechy na buziach dzieci sięgają już od ucha do ucha. Natychmiast wszyscy oblegają Mikołaja i bez strachu przed spotkaniem z gościem z długą białą brodą i w czerwonym stroju oczekują na swój słodki prezent.

 

Wizyta  Mikołaja oraz przedstawienie „Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci” to kolejne wydarzenia, jakie odbyły się w niedawno otwartej świetlicy. Świetlicy, która na nowo zaktywizowała mieszkańców Reguł i stała się ich miejscem spotkań.

 

Wydarzeni zostało zorganizowane przez sołtys oraz radę sołecką i sfinansowane z funduszu sołeckiego sołectwa Reguły.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły

Zobacz także