09.10.2020 10:30

Włączamy się do akcji „Pod biało-czerwoną”

66
Nasza gmina włącza się do akcji „Pod biało-czerwoną” zainicjowanej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Cyfryzacji. Projekt zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin, w której mieszkańcy dołączą do projektu i zbiorą odpowiednią ilość głosów. Zapraszamy mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w akcji.

Akcja została zorganizowana z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Pod petycją o zakup masztu i umieszczonej na nim flagi, w gminach do 20 tys. mieszkańców trzeba zebrać przynajmniej 100 podpisów, w gminach do 100 tys. mieszkańców - 500, a w gminach powyżej 100 tys. mieszkańców - projekt musi poprzeć co najmniej 1000 osób.

W naszej gminie musimy więc zebrać jedynie 100 głosów. Głosy oddajemy online klikając TU. Każdy mieszkaniec gminy może oddać tylko jeden głos.  

Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn. – można przeczytać na stronie www.gov.pl.