20.01.2020 09:10

Wymiana płyt, książek i filmów w Komorowie

118
Pomysł genialny w swojej prostocie, aby przeczytaną książkę wymienić na inną. Taki właśnie pomysł zrealizowali członkowie Zarządu Osiedla Komorów i pracownicy Gminnej Biblioteki w Komorowie. Akcja wymiany płyt, książek i filmów odbyła się w sobotę 18 stycznia, w sali głównej Warsztatu przy ulicy Ceglanej w Komorowie.

Śmiało można powiedzieć, że żyjemy w czasach, kiedy wszystkiego mamy za dużo. Warto zatem porządkować najbliższą przestrzeń. Pozbywać się tego, co już spełniło swoją funkcję. Nie wszystkie książki warte są tego, aby na stałe zostały w naszej bibliotece. Są takie, do których drugi raz już nie zajrzymy. Warto je wtedy oddać, dać im drugie życie. Temu właśnie służyła sobotnia akcja wymiany książek, płyt i filmów, którą wspólnie zorganizował ZOK i biblioteka w Komorowie.

Podczas dwóch godzin, między godziną 16 a 18, mieszkańcy mogli przynieść do Warsztatu książki, płyty i filmy i wymienić je na inne. Takie, których jeszcze nie czytali, słyszeli lub nie oglądali. Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże. Oprócz realnych korzyści – nowa książka czy film, był to też dobry czas na rozmowy w sąsiedzkim gronie.

Pomysłodawcą wymiany był Andrzej Jurewicz. Było to pierwsze spotkanie, ale nie ostatnie. Wiemy, że czytanie książek jest przecież jak oddychanie... zapotrzebowanie jest niekończące się. Kolejna wymiana książek, płyt i filmów odbędzie 29 lutego. Zapraszamy!        

Zobacz także