15.05.2018 09:10

Wystawa fotografii

384
W życiu każdego fotografa jednym z najważniejszych dni jest ten, kiedy to po raz pierwszy w wystawowej sali prezentuje swoje prace w formie dużych odbitek. Ten wyjątkowy dzień nastał dla uczestników warsztatów fotograficznych, które w roku 2016 i 2017 odbyły się w Michałowicach i Regułach.

Wystawa, która zagościła w budynku urzędu gminy jest swego rodzaju zwieńczeniem warsztatów, które dla mieszkańców zorganizowały sołectwa Michałowice-Wieś i Reguły oraz osiedle Michałowice.

 

Dokładnie 10 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Debiuty”, na której to wystawie po raz pierwszy swoje prace prezentują nie tylko uczestnicy warsztatów, ale przede wszystkim osoby z fotograficzna pasją.

 

25 fotografii o różnej tematyce stworzyło wyjątkową wystawę, a jej uroczystego otwarcia dokonał wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

 

Fotografia to swego rodzaju dokument, dokument bezpowrotnej chwili, która stała się historią. Każda fotografia jest niepowtarzalna, a jej przekaz jest subiektywnym postrzeganiem otaczającego nas świat przez fotografa. Najważniejszym w fotografii jest to aby ten przekaz był zrozumiały także dla widza, a dokładniej mówiąc przede wszystkim dla widza. Tak właśnie było podczas czwartkowego wernisażu, w trakcie którego oglądaniu zdjęć towarzyszyły liczne dyskusje na ich temat.

 

Obserwując odwiedzających wystawę, a także przysłuchując się ich dyskusjom bez wątpienia można powiedzieć, że prezentowane prace, których autorzy poszukują własnych sposobów na opowiadanie widzianego świata fotografią dostarczyły widzom wielu artystycznych doznań.

 

Wystawę zdjęć autorstwa naszych mieszańców: Sylwii Tłoczkowskiej-Daniszewskiej, Aleksandry Zarychty, Michała Iwanowskiego, Pawła Jasiuna,i Roberta Marczaka oraz Mariusza Marcysiaka,  prowadzącego warsztaty, można oglądać w holu budynku urzędu gminy do 15 czerwca 2018 r.

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także