Wystawa fotografii

15.05.2018 09:10     286

W życiu każdego fotografa jednym z najważniejszych dni jest ten, kiedy to po raz pierwszy w wystawowej sali prezentuje swoje prace w formie dużych odbitek. Ten wyjątkowy dzień nastał dla uczestników warsztatów fotograficznych, które w roku 2016 i 2017 odbyły się w Michałowicach i Regułach.


Wystawa, która zagościła w budynku urzędu gminy jest swego rodzaju zwieńczeniem warsztatów, które dla mieszkańców zorganizowały sołectwa Michałowice-Wieś i Reguły oraz osiedle Michałowice.

 

Dokładnie 10 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Debiuty”, na której to wystawie po raz pierwszy swoje prace prezentują nie tylko uczestnicy warsztatów, ale przede wszystkim osoby z fotograficzna pasją.

 

25 fotografii o różnej tematyce stworzyło wyjątkową wystawę, a jej uroczystego otwarcia dokonał wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

 

Fotografia to swego rodzaju dokument, dokument bezpowrotnej chwili, która stała się historią. Każda fotografia jest niepowtarzalna, a jej przekaz jest subiektywnym postrzeganiem otaczającego nas świat przez fotografa. Najważniejszym w fotografii jest to aby ten przekaz był zrozumiały także dla widza, a dokładniej mówiąc przede wszystkim dla widza. Tak właśnie było podczas czwartkowego wernisażu, w trakcie którego oglądaniu zdjęć towarzyszyły liczne dyskusje na ich temat.

 

Obserwując odwiedzających wystawę, a także przysłuchując się ich dyskusjom bez wątpienia można powiedzieć, że prezentowane prace, których autorzy poszukują własnych sposobów na opowiadanie widzianego świata fotografią dostarczyły widzom wielu artystycznych doznań.

 

Wystawę zdjęć autorstwa naszych mieszańców: Sylwii Tłoczkowskiej-Daniszewskiej, Aleksandry Zarychty, Michała Iwanowskiego, Pawła Jasiuna,i Roberta Marczaka oraz Mariusza Marcysiaka,  prowadzącego warsztaty, można oglądać w holu budynku urzędu gminy do 15 czerwca 2018 r.

Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w parku w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w regulskim parku 13.06.2018 08:05

Cóż to była za impreza! Impreza na magicznej wyspie, która powstała w minioną niedzielę, 10 czerwca, w parku w Regułach. Wyspie radości, marzeń i wspaniałej zabawy.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Rodzinne Warsztaty Świąteczne w Regułach. fot. Małgorzta Posel

Rodzinne warsztaty świąteczne 18.03.2018 19:35

W atmosferze znakomitej zabawy mieszkańcy Reguł przygotowywali wielkanocne girlandy, wianki i świąteczne kartki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Bajko podróż z Aleksandrem Puszkinem. fot. Mariusz Marcysiak

Bajkowe podróże z literaturą dziecięcą 05.03.2018 21:55

Któż z nas nie chciałby na swojej drodze spotkać złotej rybki, która spełniłaby nasze życzenia. Te przyziemne i te najskrytsze.

czytaj więcej
Gordonki. fot. Mariusz Marcysiak

Gordonki bawią i uczą w Regułach 22.02.2018 12:50

Gordonki – czyli jak rozwijać zdolności muzyczne naszego dziecka.

czytaj więcej
Przedstawienie Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci . fot. Mariusz Marcysiak

Wizyta Mikołaja w Regułach 11.12.2017 10:10

Już od kilku dni po gminie Michałowice podróżuje Mikołaj z prezentami. Ty, razem ten wyjątkowy i długo oczekiwany gość odwiedził dzieci z Reguł. Ależ to było radosne spotkanie!

czytaj więcej
Warsztaty świąteczne w regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Regułach. 04.12.2017 19:40

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne to chyba najmilszy upominek dla naszych najbliższych. Świadczący o tym jak ważni są dla nas, a przede wszystkim świadczący o naszej pamięci o nich.

czytaj więcej
Zabawa Andrzejkowa seniorów z Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa seniorów - Reguły 25.11.2017 12:40

Andrzejki, to ostatni moment na dobrą zabawę przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Z tej okazji skorzystali seniorzy z Reguł i zorganizowali swoją pierwszą zabawę andrzejkową.

czytaj więcej