11.06.2013 12:00

X Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie

21
Już po raz dziesiąty, 9 czerwca, w przedszkolu Sióstr Służebniczek w Komorowie odbył się festyn rodzinny. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców Komorowa.
W tym roku pogoda nie była łaskawa dla organizatorów. Chwilę po zakończeniu mszy świętej zaczął padać deszcz, była to wielka ulewa. Zdążyły jeszcze przed burzą wystąpić dzieci. Jako pierwsza wystąpiła grupa pięciolatków. „Motylki” zatańczyły poloneza. Następnie zaprezentowały się najmłodsze dzieci, czyli trzylatki. Grupa „Biedronki” śpiewała piosenki o mamie i tacie. Występowały także czterolatki, które również śpiewały o tym, jak bardzo rodzice są dla nich ważni.
Występ grupy baletowej, która istnieje w przedszkolu, nie odbył się już na dużej scenie. Z powodu ulewy został przeniesiony do sali przedszkolnej. Mniejsze dzieci jak również niektórzy rodzice znaleźli schronienie w środku przedszkola.
Wszyscy z niepokojem patrzyli w niebo i mieli nadzieję, że deszcz w końcu ustanie. Nic jednak tego nie zapowiadało. Mimo to rodzice przedszkolaków, którzy dla dzieci przygotowali bajkę, zapewniali, że przedstawienie odbędzie się. Zachęcali, aby nikt nie rezygnował z festynu, bo jak mówili, deszcz za moment przestanie padać. I tak też było. Po godzinie, rozpoczęło się przedstawienie rodziców „Za ósmą górą”. Bajki, które rodzice każdego roku prezentują dla dzieci, cieszą się wielkim powodzeniem i są już przedszkolną tradycją.
W festynie uczestniczył Krzysztof Grabka z żoną. Gmina Michałowice od lat jest współorganizatorem pikników rodzinnych organizowane w ochronce Sióstr Służebniczek.

Jak każdego roku, ogromnym powodzeniem cieszyły się letnie kawiarenki, były smaczne ciasta i ciasteczka. Można było napić się kawy lub herbaty, a nawet zjeść syty obiad. Było bowiem stoisko z pieczonym mięsem, pieczoną kiełbasą, był chleb ze smalcem i ogórki małosolne.
Ogromną radość mają dzieci, gdy zjeżdżają z dmuchanego zamku i skaczą na trampolinie. W tym jednak roku – dmuchany zamek i trampolina – stały samotne i zamoknięte.
Siostry jak również rodzice nie tracili jednak dobrych humorów. Mówili, że tak jeszcze nie było! Więc wszyscy mogli doświadczyć czegoś nowego – dobrej zabawy w deszczu!
Siostra Fidelis Olek, dyrektor przedszkola Sióstr Służebniczek dziękowała rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc przy organizacji Festynu Rodzinnego.
Przypomnijmy, że Siostry Służebniczki od lat prowadzą przedszkole przy ulicy Kolejowej w Komorowie. Jego patronem jest błogosławiony Edmund Bojanowski, duchowny, który przez całe życie troszczył się o dzieci i zakładał dla najuboższych z nich ochronki. Obecnie siostry prowadzą trzy grupy przedszkolne.