Ponad 600 uczestników w sobotę, 12 listopada wzięło udział w XII Michałowickich Spotkaniach Artystycznych Dzieci i Młodzieży.


Wzorem lat ubiegłych na program przeglądu składały się: turniej grup tanecznych, przegląd grup instrumentalno-wokalnych oraz występy wokalistów. Młodzi artyści z Michałowic, Komorowa, Nowej Wsi i Warszawy konkurowali w IV kategoriach wiekowych oraz 3 kategoriach tanecznych – taniec nowoczesny, hip hop i inne formy taneczne, a także 4 kategoriach instrumentalno-wokalnych – zespoły instrumentalne, solowe prezentacje instrumentalne, zespoły instrumentalno-wokalne i wokaliści.

 

Po uroczystym otwarciu, którego dokonali wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, prezes KS „Zdrowie” – Jarosław Gajek oraz Dorota Jastrzębska-Sabała – instruktorka tańca i choreograf rozpoczęła się część konkursowa przeglądu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności i nawet niewielka trema przed występem, przed tak dużą publicznością nie była wstanie tego zakłócić.

 

Warto podkreślić, że całe sobotnie wydarzenie to niezwykle radosny i kolorowy festiwal artystycznych talentów, który wzbudził ogromny zachwyt wśród publiczności. Aplauz jaki młodym artystom zgotowała widownia z pewnością doda im jeszcze większej motywacji do rozwoju swoich talentów.

 

Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży, których organizatorem jest Klub Sportowy „Zdrowie” to wydarzenie, które już na stałe jest wpisane w kalendarz imprez kulturalnych naszej gminy. Jak mówią jej uczestnicy – Michałowicki Przegląd to oprócz rywalizacji konkursowej także doskonała okazja do wymiany doświadczeń między uczestnikami i instruktorami.

 

Główną ideą jaka przyświeca organizatorom przeglądu jest chęć wyłonienia „młodych artystów” o najlepszym warsztacie muzycznym i tanecznym oraz dania im szansy zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności. Przegląd to swego rodzaju wisienka na torcie, po czasie wytężonej pracy doskonaląc swoje umiejętności – mówi Jarosław Gajek, prezes KS „Zdrowie”.

 

Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży został sfinansowany z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Matki u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki u michałowickich seniorów 20.05.2018 17:20

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność”. To miłość matki, mamy, mamusi. Słowa wypowiadane przez dzieci na całym świecie.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej