Ponad 600 uczestników w sobotę, 12 listopada wzięło udział w XII Michałowickich Spotkaniach Artystycznych Dzieci i Młodzieży.


Wzorem lat ubiegłych na program przeglądu składały się: turniej grup tanecznych, przegląd grup instrumentalno-wokalnych oraz występy wokalistów. Młodzi artyści z Michałowic, Komorowa, Nowej Wsi i Warszawy konkurowali w IV kategoriach wiekowych oraz 3 kategoriach tanecznych – taniec nowoczesny, hip hop i inne formy taneczne, a także 4 kategoriach instrumentalno-wokalnych – zespoły instrumentalne, solowe prezentacje instrumentalne, zespoły instrumentalno-wokalne i wokaliści.

 

Po uroczystym otwarciu, którego dokonali wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, prezes KS „Zdrowie” – Jarosław Gajek oraz Dorota Jastrzębska-Sabała – instruktorka tańca i choreograf rozpoczęła się część konkursowa przeglądu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności i nawet niewielka trema przed występem, przed tak dużą publicznością nie była wstanie tego zakłócić.

 

Warto podkreślić, że całe sobotnie wydarzenie to niezwykle radosny i kolorowy festiwal artystycznych talentów, który wzbudził ogromny zachwyt wśród publiczności. Aplauz jaki młodym artystom zgotowała widownia z pewnością doda im jeszcze większej motywacji do rozwoju swoich talentów.

 

Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży, których organizatorem jest Klub Sportowy „Zdrowie” to wydarzenie, które już na stałe jest wpisane w kalendarz imprez kulturalnych naszej gminy. Jak mówią jej uczestnicy – Michałowicki Przegląd to oprócz rywalizacji konkursowej także doskonała okazja do wymiany doświadczeń między uczestnikami i instruktorami.

 

Główną ideą jaka przyświeca organizatorom przeglądu jest chęć wyłonienia „młodych artystów” o najlepszym warsztacie muzycznym i tanecznym oraz dania im szansy zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności. Przegląd to swego rodzaju wisienka na torcie, po czasie wytężonej pracy doskonaląc swoje umiejętności – mówi Jarosław Gajek, prezes KS „Zdrowie”.

 

Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży został sfinansowany z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej