Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.


Było to niezwykłe spotkanie z piosenkami jednej z najbardziej znanych polskich pisarek i autorek tekstów piosenek. Spotkanie, które dzięki równie niezwykłym artystom, takim jak Nula Stankiewicz, Janusz Strobel i Andrzej Jagodziński sprawiło, że zebrana w czwartkowe popołudnie 18 maja, w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice widownia, odbyła wyjątkową podróż. Podróż w świat poezji i miłości.

 

Piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej w połączeniu z jednym z najpiękniejszych i zmysłowych głosów polskiej piosenki, którym obdarzona jest Nula Stankiewicz to szczególne przedstawienie. Projekt stworzony przez piosenkarkę i najwybitniejszego polskiego wirtuoza gitary klasycznej, kompozytora i aranżera Janusza Strobela. W recitalu, który jest swego rodzaju hołdem pamięci Agnieszki Osieckie towarzyszył artystom znany na całym świecie pianista jazzowy, kompozytor, aranżer i laureat wielu nagród Andrzej Jagodziński.

 

Ponad godzinny koncert, w którym nie zabrakło znanych i nuconych przez wiele osób przebojów, ale i również także tych mniej znanych, okazał się wspaniałą kulturalną ucztą.  Wszystko okraszone multimedialną prezentacją, w której zawarte były archiwalne wypowiedzi samej Agnieszki Osieckiej opowiadającej o swoim życiu i twórczości.   

 

Czwartkowy koncert zakończył się specjalnymi podziękowania dla artystów, które w imieniu publiczności złożyli wójt gminy, Krzysztof Grabka oraz przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. Mimo, iż tytuł mógł sugerować, że w koncercie nie znajdą się piosenki o miłości to w rzeczywistości wypełniły go niemal w całości dostarczając tym samym michałowickiej widowni wiele radości – zauważała przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk.

 

Na zakończenie wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka zaprosił mieszkańców na kolejne wydarzenie, które odbędzie się w ramach cyklu „Muzyczny Maj”. Będzie nim koncert piosenek Jonasza Kofty i Jana Wołka, który odbędzie się w niedzielę 28 maja w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Koncert rozpocznie się po mszy św. o godz. 18:00   

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Andrzeja Poniedzielskiego 17.09.2017 20:45

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej