Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.


Było to niezwykłe spotkanie z piosenkami jednej z najbardziej znanych polskich pisarek i autorek tekstów piosenek. Spotkanie, które dzięki równie niezwykłym artystom, takim jak Nula Stankiewicz, Janusz Strobel i Andrzej Jagodziński sprawiło, że zebrana w czwartkowe popołudnie 18 maja, w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice widownia, odbyła wyjątkową podróż. Podróż w świat poezji i miłości.

 

Piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej w połączeniu z jednym z najpiękniejszych i zmysłowych głosów polskiej piosenki, którym obdarzona jest Nula Stankiewicz to szczególne przedstawienie. Projekt stworzony przez piosenkarkę i najwybitniejszego polskiego wirtuoza gitary klasycznej, kompozytora i aranżera Janusza Strobela. W recitalu, który jest swego rodzaju hołdem pamięci Agnieszki Osieckie towarzyszył artystom znany na całym świecie pianista jazzowy, kompozytor, aranżer i laureat wielu nagród Andrzej Jagodziński.

 

Ponad godzinny koncert, w którym nie zabrakło znanych i nuconych przez wiele osób przebojów, ale i również także tych mniej znanych, okazał się wspaniałą kulturalną ucztą.  Wszystko okraszone multimedialną prezentacją, w której zawarte były archiwalne wypowiedzi samej Agnieszki Osieckiej opowiadającej o swoim życiu i twórczości.   

 

Czwartkowy koncert zakończył się specjalnymi podziękowania dla artystów, które w imieniu publiczności złożyli wójt gminy, Krzysztof Grabka oraz przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. Mimo, iż tytuł mógł sugerować, że w koncercie nie znajdą się piosenki o miłości to w rzeczywistości wypełniły go niemal w całości dostarczając tym samym michałowickiej widowni wiele radości – zauważała przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk.

 

Na zakończenie wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka zaprosił mieszkańców na kolejne wydarzenie, które odbędzie się w ramach cyklu „Muzyczny Maj”. Będzie nim koncert piosenek Jonasza Kofty i Jana Wołka, który odbędzie się w niedzielę 28 maja w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Koncert rozpocznie się po mszy św. o godz. 18:00   

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Spotkanie seniorów z Policją - Seniorze! Nie daj się oszukać! fot. Mariusz Marcysiak

Seniorze! Nie daj się oszukać! 02.07.2018 14:10

Choć problem jest bardzo poważny i często nagłaśniany, to równie często w mediach słyszymy o tym, jak seniorzy stają się ofiarami oszustów, którzy nierzadko wyłudzają od nich oszczędności życia.

czytaj więcej
Koncert Hanny Banaszak. fot. Mariusz Marcysiak

Cóż to był za koncert 31.05.2018 10:35

Choć jest gwiazdą największego formatu, do której inni artyści odnoszą się z ogromnym uznaniem, to sama o sobie mówi z wrodzoną i wdzięczną skromnością: „mało znana autorka i piosenkarka”. Hanna Banaszak, bo o niej mowa, wystąpiła w minioną niedzielę, 27 maja, z wyjątkowym koncertem w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Śpiewająca rodzina Kaczmarków - Muzyczny Maj. fot. Mariusz Marcysiak

Śpiewająca rodzina Kaczmarków 20.05.2018 22:20

Muzyka w tej rodzinie zakorzeniona jest od pokoleń. Dziadkowie, rodzice, a teraz dzieci. Wszyscy śpiewają i to jak.

czytaj więcej
IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Katy Carr 15.05.2018 09:30

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej