30.11.2015 11:45

Zabawa andrzejkowa w sołectwie Komorów

305
W ostatnią sobotę listopada – w andrzejki - mieszkańcy sołectwa Komorów bawili się na imprezie tanecznej w świetlicy w Kaliszowym Gaiku. Imprezę zorganizowała rada sołecka i sołtys Artur Kostera.

W zabawie tanecznej, przy dźwiękach wspaniałej muzyki, bawiło się wielu mieszkańców sołectwa Komorów. Impreza rozpoczęła się wieczorem, ale najwięcej tancerzy przybyło około godziny dwudziestej. Wszystkich zebranych powitał sołtys Artur Kostera, który dziękowała  za przybycie  i  życzył wszystkim dobrego czasu i  udanej zabawy.

 

Jedno jest pewne, mieszkańcy sołectwa Komorów lubią tańczyć! I umieją się świetnie bawić! Potwierdzają to spotkania, które od jakiegoś czasu, dość regularnie, organizowane są w świetlicy w Kaliszowym Gaiku. Tak było i tym razem.

Zabawa andrzejkowa rozpoczęła się od tradycyjnych wróżb. Jedna z mieszkanek specjalnie na ten wieczór przygotowała francuskie rogaliki z karteczkami na których były wróżby. Każdy uczestnik zabawy losował ciasteczko z wróżbą i odczytywał swój los. Na szczęście wszystkie wylosowane wróżby przynosiły tylko dobre informacje!

 

Podczas zabawy dominowała polska muzyka popularna. I wszyscy zgodnie twierdzili, że przy takiej muzyce zabawa jest najlepsza! Były wężyki, pociągi i inne kombinacje taneczne, które do zabawy włączały wszystkich uczestników. Odbyły się konkursy, które  wyzwalały nie lada emocje. Były również tanga, rock and role, cza cza  i inne tańce. Wszyscy chętnie włączyli się do zabawy! Warto dodać, że niektórzy mieszkańcy uczestniczą w kursie tańca organizowanym przez radę sołecką i radną. Zajęcia odbywają się w każdy piątek, o godzinie 17.00.

 

Dodatkową atrakcją był poczęstunek, który uczestnicy zabawy wspólnie przygotowali.

Sołtys Artur Kostera powiedział, że widzi pewne ożywienie wśród mieszkańców sołectwa Komorów, coraz więcej osób odwiedza świetlicę w Kaliszowym Gaiku, co jest bardzo pozytywne. Ale oczywiście marzy mu się, by jak najwięcej  mieszkańców polubiło to miejsce i aby w sąsiedzkim gronie spędzali czas w dobrej atmosferze!

Jeszcze w grudniu tego roku  sołtys i rada sołecka zapraszają mieszkańców na spotkanie wigilijne!    

 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

Zobacz także