04.01.2013 11:30

Zabawa choinkowa

5
Tuż po Świętach Bożego Narodzenia najmłodsi mieszkańcy gminy mieli możliwość uczestnictwa w zabawie choinkowej, podczas której odwiedził ich św. Mikołaj.
Zabawa choinkowa odbyła się na sali gimnastycznej michałowickiej szkoły. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodsi mogli do woli korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i placu zabaw z kulkami. Na starszych czekał tor samochodowy, na którym przez cały trwały wyścigi aut. Tor przyciągał nie tylko chłopców, ale także dziewczynki, które chętnie zmierzały się z prędkością i ostrymi zakrętami.

Prowadzący imprezę klauni organizowali wiele zabaw dla dzieci. Najwięcej atrakcji sprawiło dzieciom przechodzenie pod liną, skakanie przez nią, jak również możliwość zabawy podczas nowoczesnych tańców. W międzyczasie, dla odpoczynku, można było kolorować motywy świąteczne, nie tylko na zwykłych kartkach, ale także specjalnych torebkach. Jak zwykle długa kolejka ustawiła się do pań malujących buźki. Dzieci cierpliwie czekały, jednak warto było, gdyż efekt był doskonały. Po jakimś czasie na sali pojawiło się mnóstwo przepięknych kwiatuszków, wróżek, śnieżynek, bohaterów z bajek czy też piesków i tygrysków.
Najwyższa tego popołudnia postać na sali, klaun na szczudłach, wyczarowywała z baloników najróżniejsze formy, były i zwierzaki, ale także miecze i korony.

Duże emocje zbudził występ klauna, który dzięki specjalnym „skocznym butom” , wzbijał się pod sufit sali, wykonując przy tym niesamowite obroty i salta. Dzieci oglądały występ z wypiekami na twarzach, nagradzając na koniec artystę oklaskami.


Na zakończenie zabawy przybył św. Mikołaj, który wręczał dzieciom podarunki. Nie mogło zabraknąć także z nim wspólnego zdjęcia. Po raz kolejny na twarzach dzieci zagościły szerokie uśmiechy.

Impreza została zorganizowana przez gminę Michałowice we współpracy z sołectwem Michałowice Wieś, które współfinasowało to przedsięwzięcie ze środków funduszu sołeckiego.
Autor: Katarzyna Stygińska
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji