29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy!

354
Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

Bale karnawałowe mają w Polsce swoją tradycję i cieszą się w dużym powodzeniem. Podążając tym śladem Zarząd Osiedla Granica, jak również  przewodniczący Zarządu i radni z Granicy postanowili zorganizować dla mieszkańców bal w karnawale. Nie była to jednak pierwsza zabawa taneczna mieszkańców. Wcześniej mieszkańcy bawili się na balu andrzejkowym, a także uczestniczyli w innych zabawach tanecznych, jak choćby podczas „potańcówek na dechach”. Śmiało można powiedzieć, że tańce to jedna z ulubionych form spędzania czasu mieszkańców Granicy. Zawsze na wszystkich zabawach obecnych jest wielu mieszkańców i zawsze jest znakomita zabawa.

 

Warto dodać, że wśród wielu propozycji spędzania wolnego czasu, które oferują radni i zarząd jest również kurs tańca towarzyskiego. Uczestniczy w nim spora grupa mieszkańców. Gdy rozbrzmiały pierwsze dźwięki muzyki, wszyscy ochoczo ruszyli do tańca. Na parkiecie tancerze wykazywali się znajomością takich tańców jak walc, cza-cza, jive, rock end roll i wielu innych.   

  

Zabawa przy muzyce trwała do późnych godzin wieczornych, wraz z upływającym czasem, przybywało tancerzy. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Tradycją zabaw karnawałowych jest słodki poczęstunek - pączki, którymi organizatorzy, w imieniu Krzysztofa Grabki, wójta gminy Michałowice, częstują uczestników zabawy. Zawsze też przekazują najlepsze życzenia szampańskiej zabawy.

 

Karnawał to miły czas, ale jak wszystko, szybko mija. W tym roku ostatki przypadają na dzień przed środą popielcową, czyli 13 lutego we wtorek. A tłusty czwartek z kolei, to dzień, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, tzw. ostatki. Warto pamiętać, żeby w tłusty czwartek również zjeść pączka, bo tradycja mówi, że jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje pączka, to nie będzie się mu wiodło. Do zobaczenia za rok!

 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także