31.05.2010 14:00

Zawody wędkarskie dla najmłodszych

52
W cykl imprez z okazji Dnia Dziecka wpisali się również wędkarze z klubu Wędkarskiego SMUG istniejącego przy Radzie Sołeckiej w Nowej Wsi. Zorganizowali zawody wędkarskie dla uczniów miejscowej szkoły. Zwycięzcą został Patryk Krajewski. Nagrody wręczył Krzysztof Grabka, wójt naszej gminy.
Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie ósmej. Wystartowało dziesięciu zawodników – uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Nowej Wsi.
Pod czujnym okiem Grzegorza Sałkiewicza, prezesa Klubu Wędkarskiego Smug istniejącego przy Radzie Sołeckiej, uczestnicy łowili ryby w stawie Smug, który znajduje się na tyłach przedszkola w Nowej Wsi. Złowioną rybę ważył prezes klubu, a następnie ryba wracała do stawu. Najlepszym zawodnikom udało się złowić przeszło dziesięć ryb.
Zawody wędkarskie są organizowane już po raz szósty. Grzegorz Sałkiewicz, powiedział, że jest to wkład klubu wędkarskiego w świętowanie Dnia Dziecka, a jednocześnie przybliżenie jeszcze innej formy spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Zwycięzcą niedzielnych zawodów był Patryk Krajewski, który złowił jedenaście ryb, drugie miejsce zajęła Marta Grobelana i trzecie – Weronika Pękala. Zwycięzcy otrzymali nagrody – sprzęt do wędkowania. Wręczał je Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. Natomiast wszyscy uczestnicy, w trakcie trwania zawodów, byli częstowani słodyczami, które ufundowała nasza gmina. Gratulujemy zwycięzcom!