25.06.2011 19:00

Żegnaj szkoło w Komorowie

28
22 czerwca był dniem kończącym szkolę w roku szkolnym 2010/2011. W komorowskiej szkole dzieci i młodzież już od rana uczestniczyła w apelach. Uczniowie odbierali świadectwa, żegnali nauczycieli i rozstawali się na czas wakacji. Krzysztof Grabka, wójt Gminy Michałowice, z powodów rodzinnych, nie mógł w tym roku uczestniczyć w zakończeniu roku szkolnego komorowskich gimnazjalistów.
Najwcześniej pożegnały się ze szkołą na czas wakacji najmłodsi uczniowie. Akademię dla uczniów klas 1-3 prowadził Sławomir Rymuza, dyrektor szkoły podstawowej. Dyrektor dziękował rodzicom i uczniom za rok ciężkiej pracy. Życzył wszystkim uczniom, aby wakacje były dla nich radosne i pełne wrażeń i aby we wrześniu wszystkie dzieci wróciły do szkoły wypoczęte i z ochotą rozpoczęły naukę.
Nieco później rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w gimnazjum. Małgorzata Głodowska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Komorowie, dziękując za rok wspólnej pracy, powiedziała, że miała okazję przekonać się, że na uczniów naprawdę można liczyć. Gdy Polskę nawiedziły powodzie, to nasi uczniowie nie pozostali obojętni i zorganizowali zbiórkę produktów dla powodzian. Życzyła wszystkim, aby kolejny rok szkolny był równie udany. Uroczystą akademię prowadził Wojciech Bentyn – zastępca dyrektora do spraw gimnazjum
Małgorzata Głodowska pożegnała Elżbietę Gradowską, wieloletnią nauczycielkę i dyrektor szkoły. Powiedziała, że Elżbieta Gradowska pół swojego życia spędziła w szkole, wspomniała również o jej zaangażowaniu społecznym, choćby w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.
Po części oficjalnej, przyszedł czas na rozdanie świadectw i nagród najlepiej uczącym się uczniom. Zostali również nagrodzeni uczniowie za najlepiej napisany egzamin gimnazjalny. W tym roku najlepsze wyniki z egzaminu osiągnęła Aleksandra Gajewska i Konrad Kaczyński. Ola Gajewska była też uczennicą w gimnazjum, która osiągnęła najlepszy wynik na świadectwie (średnia 5,8). Komorowskie gimnazjum zajęło drugie miejsce w naszej gminie z egzaminu gimnazjalnego. Najwyższy wynik w naszej gminie uzyskało gimnazjum w Nowej Wsi
Podczas akademii Wojciech Bentyn poświęcił wiele uwagi komorowskim sportowcom. Wspomniał o sukcesach pływackich Mai Olszewskiej, uczennicy klasy 3, Tomka Czajkowskiego, który bierze udział w wyścigach rajdowych, Oli Jagiełło, która uprawia kolarstwo. Najwięcej radości szkole przysporzyli koszykarze, którzy trenują koszykówkę pod okiem Grzegorza Tomaszewskiego. W tym roku chłopcy zdobyli czwarte miejsce w finale Polski w koszykówce Kadetów. Finał odbył się na początku czerwca w Krakowie. Gratulujemy!
A potem, po zakończeniu akademii, uczniowie dziękowali swoim nauczycielom, wręczali kwiaty. I wszyscy zadowoleni myśleli już o wakacjach. Do zobaczenia we wrześniu!