23.05.2022 13:15

ZIELONO MI! - piknik rodzinny w Komorowie

244
21 maja na placu Ignacego Jana Paderewskiego w Komorowie królowały wielobarwne motyle.

W tym roku organizatorzy pikniku rodzinnego „Zielono mi!”, zaproponowali mieszkańcom naszej gminy, aby motywem przewodnim wydarzenia były właśnie motele. Można było je spotkać niemal wszędzie. I to mimo mocno kapryśnej pogody. Zresztą świetnej zabawie pogoda nie straszna, a okazji do niej nie brakowało, bo atrakcji tego dnia w Komorowie było co niemiara.

Uroczystego otwarcia pikniku dokonała prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie” Hanna Barlak wraz z wójt gminy Michałowice, Małgorzatą Pachecką oraz reprezentującymi współorganizatorów pikniku: Anną Ziółkowską – przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich „Dziewczyny z Komorowa” i Miką Osińską z Koła Gospodyń Wiejskich „Pęciczanki”.

To szósty raz, kiedy mamy okazję spotkać się wspólnie na plenerowym wydarzeniu „Zielono mi!” – mówiła podczas oficjalnego otwarcia wójt gminy, Małgorzata Pachecka. Takie wydarzenie nie odbyłoby się samo, zatem wielkie brawa dla wszystkich organizatorów i osób, które spowodowały, że to wydarzenie ma miejsce, bo to wydarzenie jest robione siłami mieszkańców. Życzę Państwu miłej soboty, dobrze spędzonego czasu.

Oj działo się tego dnia na placu Paderewskiego. W części artystycznej jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie z ZSO w Komorowie. Ich przedstawienie teatralne było zachwycające, a publiczność nie szczędziła im gromkich braw. Wyjątkowy był także występ Anny Majkowskiej, ukraińskiej uchodźczyni. Ta młoda i niezwykle utalentowana artystka zaśpiewała kilka swoich niezwykle lirycznych kompozycji, ale także rozpowszechnioną przez Pink Floyd „Czerwoną kalinę”. 

W finałowym koncercie dla mieszkańców naszej gminy wystąpiła formacja muzyczna „Doris Retro Band”. Ta stworzona przez zawodowych muzyków jazzowych grupa wystąpiła z programem przebojów zarówno w stylu, jak i klimacie retro i glamour, tak więc nie mogło zabrakną takich przebojów jak: "Hit the Road Jack", "Fever", "Fly me to the moon", "Blue moon", "Dream a little dream", "Cheek to cheek", "Georgia on my mind", "Odrobinę szczęścia w miłości".

Scena na placu Paderewskiego była też wyjątkowym miejscem edukacyjnym. To właśnie tu w trakcie pikniku mieszkańcy mieli okazję wysłuchać pouczającego wykładu Mai Popielarskiej – „Zielono od pierwszego wejrzenia” oraz Agnieszki Senderskiej – „Zielone odstraszacze komarów i kleszczy”.

Równie wiele i ciekawie działo się poza sceną. Atrakcji było mnóstwo: stoiska z rękodziełem, dobrą książką, warsztaty artystyczne, konkursy, kąciki zabaw i gier, malowania buziek, nauka jazdy na monocyklu i strefa wymiany roślin. Tego dnia nie sposób było się nudzić w Komorowie.

Współorganizatorami pikniku byli:

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także