W niedzielę, 14 czerwca, odbył się rodzinny piknik w stylu willowego Komorowa. Na Placu Paderewskiego zgromadziło się wielu mieszkańców naszej gminy. Zabawa trwała do późnego wieczora.


Piknik zorganizowało  Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie”, sfinansowany został z dotacji gminnej dla organizacji pozarządowych.   

Niedzielne popołudnie było ciepłe i słoneczne dlatego wielu mieszkańców chętnie odwiedziło Plac Paderewskiego i uczestniczyło w pikniku rodzinnym. Organizatorzy zachęcali, aby wziąć ze sobą koc i kosz piknikowy i przyjść oczywiście w kapeluszu. Dlatego już po godzinie od rozpoczęcia pikniku Plac Paderewskiego zapełnił się biesiadnikami. Przygotowanych było wiele  wspaniałych atrakcji dla dzieci i sztarszych mieszkańców. Jedną z nich był konkurs malarski. Rozstawione zostały sztalugi, gdzie dzieci wykonywały prace malarskie pod okiem artystów Tosi i Marcina Zalewskich, mieszkańców Komorowa. Najlepsze prace zostały nagrodzone, wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali nagrody pocieszenia. Odbył się również konkurs recytatorski.

Klub Tenisowy Matchpoint zorganizował dla dzieci rozgrywki gry w badmintona i tenisa. Nieopodal entuzjaści piłki nożnej grali w „nogę”.

 

Zebranych na pikniku mieszkańców, w imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie”, powitała Małgorzata Pachecka i Andrzej Jarzyński, którzy zaprosili do wspaniałej zabawy. Do wspólnej zabawy, śpiewania i tańców zachęcali również Witold Błaszczyk i Maria Walter-Kochel, którzy prowadzili niedzielny koncert. Dwukrotnie wystąpił zespół „Kumy” – panie śpiewały znane i lubiane piosenki.   

 

Odbył się konkurs wiedzy o Komorowie. Pytania konkursowe przygotował Daniel Wolborski, nauczyciel historii w komorowskiej Szkole Podstawowej. Uczestniczyło w nim pięć rodzin. Nagrodami w konkursie były zdjęcia przedwojennych komorowskich willi i  kolejki EKD.

 

Ważnym momentem podczas pikniku było przyznanie medalu „Zasłużony dla Miasta Ogrodu Komorów”. W tym roku odznaczeniem tym została uhonorowana Hanna Dąbrowska, wieloletnia nauczycielka, obecnie Pani Hanna zajmuje się pomocą chorym ludziom, a także opiekuje się bezpańskimi psami i kotami. Dokarmia je i leczy. Kwiaty i medal wręczyli przedstawiciele stowarzyszenia „Komorowianie”, a także Zdzisław Sipiera, starosta powiatu pruszkowskiego i Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice  z Elżbietą Biczyk, przewodniczącą rady gminy. Gratulujemy wyróżnienia!

   

Następnie zaprezentowane zostało widowisko słowno-muzyczne „Zielono mi”. Śpiewane były piosenki Ordonki, Mieczysława Fogga i Eugeniusza Bodo. Przypomniane zostały również fragmenty pamiętnika Majki Krassowskiej z tomu „Zwierzenia”.

Wieczorem wystąpił zespół Bluester, muzycy zapraszali do wspólnej zabawy i tańców. Zabawa trwała do późnego wieczora. 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Warsztaty bębniarskie

Warsztaty bębniarskie Data wydarzenia: 21.02.2018

Zarząd Osiedla Komorów i Zarząd Osiedla Michałowice zapraszają na warsztaty bębniarskie (21 lutego, godz.: 20:00).

czytaj więcej
PAPAPAMY - interaktywne koncerty gordonowskie

PAPAPAMY - interaktywne koncerty gordonowskie Data wydarzenia: 25.02.2018

Interaktywne koncerty gordonowskie dla małych dzieci (do 5 lat) pt. PAPAPAMY - to propozycja Zarządu Osiedla Komorów dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców, dziadków, opiekunów (25 lutego, od.godz.10:45)

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców; Foto: bz

AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców 17.09.2017 13:20

Aktywny Komorów – to piknik sportowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla Komorów. Atrakcji na pikniku było wiele, dla dzieci i dorosłych. Mieszkańców odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
ZIELONO MI - festyn letni w Komorowie

ZIELONO MI - festyn w Komorowie 22.05.2017 10:05

Już po raz trzeci odbył się w Komorowie piknik dla mieszkańców. Pogoda była wspaniała, zgromadzeni licznie mieszkańcy miło i pożytecznie spędzili sobotnie popołudnie. Piknik zorganizowało Towarzystwo "Komorowianie" wspólnie z zarządem Osiedla Komorów.

czytaj więcej
70. lecie biblioteki w Komorowie. foto: bz

70. lecie biblioteki w Komorowie 12.12.2016 10:10

Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji – słowa Marii Dąbrowskiej były mottem uroczystości z okazji 70 rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. W obchodach wziął udział Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i wielu mieszkańców Komorowa, Granicy i miejscowości sąsiedzkich – wiernych czytelników komorowskiej biblioteki.

czytaj więcej
LATINO DAY W KOMOROWIE

LATINO DAY W KOMOROWIE 24.10.2016 14:45

Latino Day – wydarzenie, które odbyło się w sobotę, 22 października, miało na celu przybliżenie kultury i życia mieszkańców Ameryki Łacińskiej.


czytaj więcej
Zebranie mieszkańców osiedla Komorów (fot. Beata Zybała)

Zebranie mieszkańców osiedla Komorów 21.09.2016 09:30

We wtorek, 20 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy i powiatu

czytaj więcej
Świąteczne spotkanie emerytów z Komorowa

Świąteczne spotkanie emerytów z Komorowa 04.04.2016 10:05

Tradycyjnie, kilka dni po świętach, 2 kwietnia, w szkole w Komorowie, spotkali się emeryci komorowskiego koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów 23.09.2015 09:45

We wtorek, 22 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy.

czytaj więcej