19 marca 2016r. – święto piosenki angielskiej w gminie Michałowice. Tego dnia w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbył się koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej – edycja 2016.


Międzyszkolny konkurs, którego powstanie w tej formule zainicjowała Małgorzata Widera w 2015 - nauczyciel dyplomowany języka angielskiego w ZSO w Komorowie, jest wspólną inicjatywą wszystkich gminnych szkół gminy Michałowice.

 

Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych, a swoim patronatem objął wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

 

1 – kat. wiekowa: uczniowie szkoły podstawowej klasy 1-3

2 – kat wiekowa: uczniowie szkoły podstawowej klasy 4-6.

3 – kat. wiekowa: uczniowie gimnazjum klasy 1-3

 

Uczestnicy każdej kategorii wiekowej rywalizowali w kategoriach: solista, duet lub zespół.

 

Etap gminny konkursu zgromadził  blisko 100 uczestników, którzy aby dostać się do finału musieli przejść eliminacje wewnętrzne w swoich szkołach.

Jak mówi koordynator konkursu, Małgorzata Widera, pomysł dyrektor ZOEAS-u, Ewy Wierzgały, aby w ramach konkursu szkoły podjęły współpracę, stał się jednym z celów wspólnego projektu na rzecz dzieci z naszej gminy, dzieci uzdolnionych wokalnie i językowo. Ponadto dzięki współpracy, jaką już podczas ubiegłorocznej edycji udało się organizatorom nawiązać z przewodniczącą rady gminy Elżbietą Biczyk oraz radnym Edwardem Kozłowskim, którzy w 2015 zasiedli roku w Jury konkursowym dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, wzrosła ranga wydarzenia, które stało się trwałym elementem współpracy w ramach gminy na rzecz dzieci.

 

Dzięki międzyszkolnej współpracy, tegoroczny konkurs został rozegrany z uwzględnieniem wszystkich szkół w naszej gminie, które podzieliły się organizacją poszczególnych etapów z uwzględnieniem grup wiekowych uczestników konkursu.

 

Etap gminny Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych zorganizowała szkoła w Nowej Wsi, a koordynatorkami konkursu były anglistki Aleksandra Piotrowska oraz Agnieszka Raczyńska-Bigaj. W Jury zasiedli: wicedyrektor – Bogumiła Kukwa, radny – Piotr Kamiński oraz nauczyciele muzyki i języka angielskiego ze szkół gminnych: anglistka – Hanna Karska, muzyk – Alina Stencka, muzyk – Iwona Bamburska, anglistka – Agnieszka Raczyńska-Bigaj, anglistka - Agnieszka Królak.

 

Etap gminny dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, zorganizowała szkoła w Komorowie, a koordynatorkami  były anglistki – Małgorzata Widera oraz Magdalena Rogala. W Jury zasiedli: wicedyrektor ZSO w Komorowie – Sławomir Rymuza, przewodnicząca rady gminy – Elżbieta Biczyk, wiceprezes Stowarzyszenia Kulturalny Komorów – Maria Walter-Kochel oraz nauczyciele muzyki i języka angielskiego ze szkół gminnych: anglistka – Barbara Gielniewska, anglistka – Agnieszka Radomyska, muzyk – Alina Stencka, muzyk – Małgorzata Gajownik i anglistka – Anna Koziorowska.

 

Etap gminny dla gimnazjalistów zorganizowało gimnazjum w Michałowicach, a koordynatorem konkursu była anglistka – Agnieszka Grajewska.

W Jury zasiedli: wicedyrektor – Monika Mikunda, radna – Adriana Król-Popiel oraz nauczyciele muzyki i języka angielskiego ze szkół gminnych: muzyk – Alina Stencka, anglistka – Agnieszka Radomyska, anglistka – Aleksandra Piotrowska i anglistka – Aneta Gradkowska.

Wszyscy uczestnicy startujący w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej zaprezentowali się rewelacyjnie, wykazując się przy tym dużym profesjonalizmem. Wysoki poziom uczestników konkursu sprawił, że Jury miało nie lada kłopot z wydaniem werdyktu. Po długich obradach, Jury wyłoniło zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni podczas koncertu finałowego, jaki odbył się 19 marca w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

 

Gala laureatów miała przepiękną oprawę – dekoracje przygotowały plastyczki: Renata Biłozór ze szkoły w Komorowie oraz Małgorzata Skędrzejewska – Cendrowska z Michałowic. Galę otworzyły i prowadziły koordynatorki konkursu – Małgorzata Widera, Aleksandra Piotrowska, Agnieszka Grajewska oraz Magdalena Rogala. Słowa uznania dla laureatów i wszystkich uczestników wyrazili wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka  oraz przewodnicząca rady gminy Elżbieta Biczyk, którzy wręczyli statuetki, dyplomy i nagrody zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie. Na widowni obecni byli dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół, nauczyciele i wychowawcy oraz rodzice i uczniowie, którzy wspaniale dopingowali młodym wykonawcom. Poczęstunek oraz obsługę wydarzenia zapewnili wolontariusze z pomocą rad rodziców z każdej ze szkół.

 

Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej – edycja 2016:

 

Kategoria szkoła podstawowa klasy 1-3, soliści:

 

I miejsce Pola Lipińska – „Someone Like You”

I miejsce Magdalena Grądalska – „Nine Million Bicycles”

II miejsce Miriana Jędrasik – „When I’m Gone”

II miejsce Maja Ogonowska – „My Teddy Bear”

III miejsce Emilia Gąssowska – „My Heart Will Go On”

Wyróżnienie specjalne Zofia Mocarska – „Barking At The Moon”

Wyróżnienie specjalne Agnieszka Charmuszko – „Can You Feel The Love Tonight?”

Wyróżnienie specjalne Łukasz Podleś – „ The Earth Song”

Wyróżnienie specjalne Maja Turkiewicz – „Hello World”

 

Kategoria szkoła podstawowa klasy 4-6, soliści:

 

I miejsce  Diana Woźniak – „I See The Light”

II miejsce Julia Urbańska –  „Cups song”

Wyróżnienie specjalne Joanna Narkiewicz – „My Road”

Wyróżnienie specjalne Martyna Kizior – „Colors Of The Wind”

Wyróżnienie specjalne Maja Wesołowska – „People Help The People”

 

Kategoria gimnazjum klasy 1-3, soliści:

 

I miejsce  Zofia Zaprzał – „One Night Only”

I miejsce  Marta Świątek – „Rise Like a Phoenix”

II miejsce Zuzanna Grochowska – “Can’t Help Falling In Love”

II miejsce  Zuzanna Bomze – „I See the Light”

III miejsce Ewa Ziółkowska – „Jimmy”

Wyróżnienie specjalne Julia Dawid – „Bring me to life”

Wyróżnienie specjalne Kinga Szular – „Nine Million Bicycles”

 

Kategoria szkoła podstawowa klasy 1-3, duety/zespoły:

 

I miejsce – zespół: Magdalena Grądalska, Maryla Piotrowska, Julia Michewicz, Sofija Szarko i Izabela Gajownik – „Lucky”

II miejsce – duet: Melania Sybilska i Pola Oleszek – „Mamma Mia!”

III miejsce – duet: Martyna Karwowska i Julia Żółtowska – „If You’re Happy”

III miejsce – duet: Sofija Szarko i Marta Szymanek – „The Show”

Wyróżnienie specjalne – zespół: Paweł Dziekoński, Paweł Mazurek i Jan Paradowski – „Set The Table”

 

Kategoria szkoła podstawowa klasy 4-6, duety/zespoły:

 

I miejsce – zespół: Gabriela Banasiuk, Anna Bednarczuk, Anna Dribko, Adrianna Gałązka, Maja Jarząbek, Magdalena Kwiatkowska, Olga Głodkiewicz, Olga Krawczyk, Aleksandra Łozińska – „Work This Out”

II miejsce – zespół: Hanna Stachlewska – Zając, Wiktoria Dobromysławska, Natalia Ratuszniak, Melania Mendyk, Julia Malinowska, Jagoda Knadel – „Rotten To The Core”

III miejsce – duet: Zuzanna Sieczka i Gabriela Korzeniewska – „I Wouldn’t Change A Thing”

III miejsce – zespół: Marta Przygoda, Julia Perzyna, Maciej Kaliniak, Maciej Zieliński, Mateusz van der Linden, Dawid Zachariasz, Piotr Kozłowski, Mateusz Michewicz – „Love Me Like You Do”

Wyróżnienie specjalne – zespół: Kuba Kowalski, Piotr Walczak, Tomasz Paradowski – „Love Me Do”

 

Kategoria gimnazjum klasy 1-3, duety/zespoły:

 

I miejsce – zespół: Band (w składzie: Justyna Maciejek, Jakub Grochala, Filip Wrześniewski, Zuzanna Grochowska, Izabela Kulczak, Michał Lisowski, Aleksandra Majcher, Emilia Pieniążkiewicz, Aleksandra Trendak, Marta Uzdowska, Dorota Żelaśkiewicz) „Cheri Lady”

I miejsce – duet: Marianna Kalinowska i Małgorzata Gębala „Skyfall”

 

Wszystkim artystom dziękujemy za wspaniały występ, a laureatom gratulujemy wygranej!!!

 

Statuetki i nagrody – gry edukacyjne do nauki języka angielskiego, fiszki do nauki języka, podręczniki do nauki gramatyki oraz klasyka literatury angielskiej w oryginale – zostały ufundowane przez Gminę Michałowice. 

 

Uczniowie szkół gminnych w gminie Michałowice osiągają bardzo wysokie wyniki na tle powiatu, województwa i kraju w końcowych egzaminach z języka angielskiego. Celem szkół jest zapewnienie wysokiego poziomu nauki i wspieranie nie tylko uczniów słabszych, ale i tych uzdolnionych. Konkurs w pełni realizuje ten cel, dając szansę na rozwijanie zarówno swoich pasji i zamiłowań, jak i zachęca do nauki języka w niebanalny i łatwy sposób.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Turniej piłki ręcznej Mazovia Cup 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Mazovia Cup ponownie zdobyta 05.02.2018 11:05

Szczypiorniści z Michałowic ponownie zwyciężyli w Turnieju Mazovia Cup. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej
Komorowskie LO Brązową Szkołą 2018 r. rankingu PERSPEKTYW !

Komorowskie LO "Brązową Szkołą 2018 r." rankingu PERSPEKTYW ! 12.01.2018 09:25

10 stycznia br. w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie zajęło wysokie 79 miejsce w województwie mazowieckim, zaś w ogólnopolskim rankingu zostało sklasyfikowane na 351 pozycji. Gratulujemy


czytaj więcej
I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice 18.12.2017 10:40

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

czytaj więcej
Złoto i brąz na ogólnopolskim turnieju w Łomży

Złoto i brąz na ogólnopolskim turnieju w Łomży 13.12.2017 08:30

Na Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Łomży zawodnicy z UKS Akademia Koszykówki Komorów wywalczyli złoto i brąz. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Karol Skrętowski, zaś w najlepszej piątce znaleźli się Maciek Małecki i Janek Paradowski. Gratulujemy!

czytaj więcej
Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki - SMOK

Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki - SMOK 12.12.2017 10:55

SMOK to projekt upowszechniania koszykówki realizowany wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki przy wsparciu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
Szkoła dla rzemiosła - kiermasz świąteczny w komorowskiej szkole. Foto: bz

Szkoła dla rzemiosła - kiermasz świąteczny w komorowskiej szkole 04.12.2017 09:15

Grudzień do czas, kiedy większość z nas zaczyna myśleć o świętach. Bożonarodzeniowe kiermasze to znakomite miejsce, by znaleźć coś ciekawego na prezent. W komorowskiej szkole, po raz kolejny, odbył się „Kiermasz rękodzieła”.

czytaj więcej
Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK

Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK 11.10.2017 14:50

Już po raz trzeci szkoła podstawowa w Michałowicach gościła wolontariuszki w ramach projektu KIDSPEAK. Tym razem szkołę odwiedziły Daniela z Kolumbii oraz Kristine z Gruzji. Przez pięć dni ( 1- 8 października ) towarzyszyły one uczniom klas 4-7 w czasie ich lekcji.

czytaj więcej
FESTYN RODZINNY W KOMOROWSKIEJ SZKOLE; Foto: bz

FESTYN RODZINNY W KOMOROWSKIEJ SZKOLE 25.09.2017 10:20

Festyn Rodzinny w komorowskiej szkole jest bardzo lubiany przez dzieci. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy, nauczyciele szkoły podstawowej, rodzice, a także uczniowie, przygotowali moc atrakcji. Patronat nad festynem objął Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej