22 kwietnia 2017 roku w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się wspaniały koncert młodych uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zostali laureatami trzeciej już edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej


Organizowany przez nauczycieli języka angielskiego w szkołach gminnych konkurs, objęty jest Patronatem Wójta Gminy Michałowice, który ufundował statuetki, dyplomy i nagrody edukacyjne dla laureatów oraz wyróżnionych w tym konkursie uczniów.

 

„Galę Zwycięzców”  otworzyła Małgorzata Widera, główny koordynator konkursu z ZSO w Komorowie, która przedstawiła współorganizatorki konkursu: Aleksandrę Piotrowską i Agnieszkę Bigaj ze szkoły w Nowej Wsi, Agnieszkę Grajewską z Michałowic i Magdalenę  Rogalę z Komorowa; przywitała przybyłych gości i uczestników Gali. Gościem honorowym Gali był wójt gminy Michałowice,Krzysztof Grabka, który przybył  na koncert wraz z małżonką. Pogratulował uczniom talentu oraz życzył dalszych sukcesów w realizacji swoich pasji, zaś po występach laureatów, którzy zajęli I miejsca w konkursie, wręczył im osobiście dyplomy, statuetki i nagrody. Po przerwie miał miejsce koncert laureatów II i III miejsc oraz uczniów wyróżnionych. Repertuar był bardzo zróżnicowany, tak że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W przerwach można było się posilić przygotowanym poczęstunkiem, napić wody kawy lub herbaty.

 

Galę Zwycięzców zaszczyciła również swoją obecnością dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Michałowice, Ewa Wierzgała, która podsumowując uroczystośc, podkreśliła jak ważne są takie niewątpliwie wykraczające poza ramy szkolne inicjatywy, podziękowała również organizatorom za wspaniałe przygotowanie  Gali, która weszła już na stałe do kalendarza imprez szkolnych w naszej gminie i stanowi wzór do naśladowania.

 

Poziom Konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, o czym można się było przekonać podczas tegorocznej Gali Zwycięzców. Koordynatorzy Konkursu postarali się, aby stworzyć ciepłą, wręcz rodzinną atmosferę, co na pewno wyróżnia tę imprezę od innych tego typu wydarzeń. W  organizację Gali zaangażował się obok nauczycieli języka angielskiego, również wolontariat ze wszystkich szkół gminnych przy wsparciu rady rodziców.

 

             LAUREACI I miejsc:

 • Anna Dąbrówka ze SP w Komorowie – utwór ‘Stay’
 • Jakub Maliszewski ze SP w Nowej Wsi – utwór ‘Oh, Carol’
 • Ewa Ziółkowska z Gimnazjum w Michałowicach – utwór ‘Lost Boy’
 • Julia Szarlińska ze SP w Nowej Wsi -  utwór ‘Hallelujah’
 • Maja Ogonowska ze SP w Komorowie – utwór ‘Colour of Your Life’
 • Paweł Kołodziejczyk z gimnazjum w Nowej Wsi – utwór ‘Photograph’

 

LAUREACI II miejsc:

 • Justyna Brzeźna ze SP w Michałowicach – utwór ’Thank You For the Music’
 • Jagoda Rybicka ze SP w Michałowicach – utwór ‘Mamma Mia!’
 • Aleksandra Kamińska z gimnazjum w Komorowie – utwór ‘If Ain’t Got You’
 • Julia Regulska ze SP w Komorowie – utwór ‘Seven Years’
 • Zofia Mocarska ze SP w Nowej Wsi – utwór ‘Happy Working Song’
 • Marianna Kalinowska i Małgorzata Gębala (gra na keyboardzie)  z gimnazjum w Komorowie – utwór ‘Jealous’

 

LAUREACI  III  miejsc:

 • Magdalena Grądalska ze SP w Nowej Wsi, utwór ‘In the Name of Love’
 • Zofia Urbańska ze SP w Michałowicach – utwór ‘How Far I’ll Go’
 • Zuzanna Bomze z gimnazjum w Michałowicach – utwór ‘Somewhere Over the Rainbow’
 • Julia Jeż ze SP w Nowej Wsi – utwór ‘Someone Like You’
 • Julian Niedbała ze SP w Nowej Wsi – utwór ‘Yellow Submarine’- gra na gitarze wraz z nauczycielem muzyki
 • Wiktoria Dobromysławska i Aleksandra Madejska z gimnazjum w Komorowie – utwór ‘Stay’

 

 WYRÓŻNIENIA:

 • Martyna Kizior ze SP w Michałowicach – utwór ‘I See the Light’
 • Weronika Widera, Łucja Staniewska i Milena Dziekońska – zespół „Super Girls”  ze SP w Komorowie – utwór ‘Make a Silly Face’
 • Oliwia Orzełowska ze SP w Michałowicach – utwór ‘Cups Song’
 • Amelia Wróblewska ze SP w Michałowicach – utwór ‘Little Snowflake’
 • Julia Dawid, Ewa Kaszewska i Halszka Bednarczyk z gimnazjum w Komorowie – utwór ‘ I see Fire’
 • Zofia Zaprzał  z gimnazjum w Nowej Wsi – utwór ‘Men’s World’
 • Łucja Gawin ze SP w Michałowicach  - utwór ‘Happy’
 • Malwina Wiśniewska ze SP w Nowej Wsi – utwór ‘I See the Light’
 • Zespół „Bananas” w składzie Adam Janik, Kuba Kowalski i  Piotr Walczak ze SP w Komorowie – utwór ‘One Way or Another’
 • Martyna Lewandowska i Amelia Kaczyńska ze SP w Komorowie – utwór ‘O Mamma Mia, He’s Italiano’
 • Zofia Jura ze SP w Nowej Wsi – utwór ‘I Can Sing a Rainbow’
 • Maksymilian Bednarek z gimnazjum w Michałowicach – utwór ‘You’re Not There’
 • Zespół „Kubas and the Ghost” w składzie Jakub Bośka, Jakub Ciurzyński, Jakub Kluj, Jakub Sadowski oraz Nataniel Kozak z gimnazjum w Nowej Wsi – utwór ‘Ghostbusters’

 

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Widera,    

koordynator i główny organizator Konkursu i Gali Zwycięzców

 

 

Zobacz także

XII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

XII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Data wydarzenia: 10.12.2017

Mikołajkowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Michałowice odbędzie się w czterech kategoriach wiekowych. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 4 grudnia (10 grudnia, godz. 10.00).

czytaj więcej
Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK

Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK 11.10.2017 14:50

Już po raz trzeci szkoła podstawowa w Michałowicach gościła wolontariuszki w ramach projektu KIDSPEAK. Tym razem szkołę odwiedziły Daniela z Kolumbii oraz Kristine z Gruzji. Przez pięć dni ( 1- 8 października ) towarzyszyły one uczniom klas 4-7 w czasie ich lekcji.

czytaj więcej
FESTYN RODZINNY W KOMOROWSKIEJ SZKOLE; Foto: bz

FESTYN RODZINNY W KOMOROWSKIEJ SZKOLE 25.09.2017 10:20

Festyn Rodzinny w komorowskiej szkole jest bardzo lubiany przez dzieci. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy, nauczyciele szkoły podstawowej, rodzice, a także uczniowie, przygotowali moc atrakcji. Patronat nad festynem objął Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
foto Urząd Gminy Michałowice

Awans nauczycieli gminnych szkół 15.09.2017 13:10

Na ostatniej sesji Rady Gminy Michałowice, która odbyła się 14 września br, powody do świętowania mieli nauczyciele gminnych szkół, którzy odebrali z rąk wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabki akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.


czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. fot. Mariusz Marcysiak

Witaj szkoło! 04.09.2017 13:35

I choć „Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”

czytaj więcej
Michałowice - jadalnia

Wakacyjne remonty szkół 23.08.2017 13:45

Wakacje, wakacjami, a w gminnych szkołach praca wre. Właśnie kończą się remonty.

czytaj więcej
Żegnaj szkoło fot. Mariusz Marcysiak

Żegnaj szkoło! 23.06.2017 15:35

Uczniowie szkół doczekali się upragnionych wakacji. W końcu mogą odłożyć mundurki, teczki, podręczniki, zeszyty i odpocząć od nauki. Na zabawę i wypoczynek przyszedł czas.

czytaj więcej
Turniej Tenis10 o Puchar Wójta Gminy Michałowice

Turniej Tenis10 o Puchar Wójta Gminy Michałowice 22.06.2017 10:40

Na kortach w Nowej Wsi rywalizowało 50 młodych tenisistów (7-10 lat), którzy reprezentowali czołowe mazowieckie kluby, jak również Stargard Gdański, Nowy Sącz, Elbląg i Bełchatów. Wśród laureatów znalazła się mieszkanka naszej gminy, Wiktoria Stachurska, zajmując II miejsce w kategorii dziewcząt, rocznik 2009. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Brawo gminni gimnazjaliści!

Brawo gminni gimnazjaliści! 19.06.2017 11:10

Znów uczniowie III klas gimnazjów uzyskali średni wynik z obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego wyższy nich ich koledzy uczęszczający do szkół w Warszawie czy na terenie powiatu pruszkowskiego. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Rocznik 2007

Podwójne złoto dla Akademii Koszykówki Komorów 09.06.2017 12:35

Koszykarze z UKS Akademia Koszykówki Komorów z roczników 2006 i 2007 nie ma sobie równych. W ostatnim czasie chłopcy wygrywają wszystkie turnieje. Drużyna z rocznika 2006 zdobyła puchar w poznańskim 39 Turnieju Mini-Kosza „Dzień Dziecka” imienia Tadeusza Dudzińskiego, zaś ich młodsi koledzy - w ogólnopolskim turnieju, który odbył się we Włocławku. Gratulujemy!

czytaj więcej