22 kwietnia 2017 roku w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się wspaniały koncert młodych uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zostali laureatami trzeciej już edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej


Organizowany przez nauczycieli języka angielskiego w szkołach gminnych konkurs, objęty jest Patronatem Wójta Gminy Michałowice, który ufundował statuetki, dyplomy i nagrody edukacyjne dla laureatów oraz wyróżnionych w tym konkursie uczniów.

 

„Galę Zwycięzców”  otworzyła Małgorzata Widera, główny koordynator konkursu z ZSO w Komorowie, która przedstawiła współorganizatorki konkursu: Aleksandrę Piotrowską i Agnieszkę Bigaj ze szkoły w Nowej Wsi, Agnieszkę Grajewską z Michałowic i Magdalenę  Rogalę z Komorowa; przywitała przybyłych gości i uczestników Gali. Gościem honorowym Gali był wójt gminy Michałowice,Krzysztof Grabka, który przybył  na koncert wraz z małżonką. Pogratulował uczniom talentu oraz życzył dalszych sukcesów w realizacji swoich pasji, zaś po występach laureatów, którzy zajęli I miejsca w konkursie, wręczył im osobiście dyplomy, statuetki i nagrody. Po przerwie miał miejsce koncert laureatów II i III miejsc oraz uczniów wyróżnionych. Repertuar był bardzo zróżnicowany, tak że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W przerwach można było się posilić przygotowanym poczęstunkiem, napić wody kawy lub herbaty.

 

Galę Zwycięzców zaszczyciła również swoją obecnością dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Michałowice, Ewa Wierzgała, która podsumowując uroczystośc, podkreśliła jak ważne są takie niewątpliwie wykraczające poza ramy szkolne inicjatywy, podziękowała również organizatorom za wspaniałe przygotowanie  Gali, która weszła już na stałe do kalendarza imprez szkolnych w naszej gminie i stanowi wzór do naśladowania.

 

Poziom Konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, o czym można się było przekonać podczas tegorocznej Gali Zwycięzców. Koordynatorzy Konkursu postarali się, aby stworzyć ciepłą, wręcz rodzinną atmosferę, co na pewno wyróżnia tę imprezę od innych tego typu wydarzeń. W  organizację Gali zaangażował się obok nauczycieli języka angielskiego, również wolontariat ze wszystkich szkół gminnych przy wsparciu rady rodziców.

 

             LAUREACI I miejsc:

 • Anna Dąbrówka ze SP w Komorowie – utwór ‘Stay’
 • Jakub Maliszewski ze SP w Nowej Wsi – utwór ‘Oh, Carol’
 • Ewa Ziółkowska z Gimnazjum w Michałowicach – utwór ‘Lost Boy’
 • Julia Szarlińska ze SP w Nowej Wsi -  utwór ‘Hallelujah’
 • Maja Ogonowska ze SP w Komorowie – utwór ‘Colour of Your Life’
 • Paweł Kołodziejczyk z gimnazjum w Nowej Wsi – utwór ‘Photograph’

 

LAUREACI II miejsc:

 • Justyna Brzeźna ze SP w Michałowicach – utwór ’Thank You For the Music’
 • Jagoda Rybicka ze SP w Michałowicach – utwór ‘Mamma Mia!’
 • Aleksandra Kamińska z gimnazjum w Komorowie – utwór ‘If Ain’t Got You’
 • Julia Regulska ze SP w Komorowie – utwór ‘Seven Years’
 • Zofia Mocarska ze SP w Nowej Wsi – utwór ‘Happy Working Song’
 • Marianna Kalinowska i Małgorzata Gębala (gra na keyboardzie)  z gimnazjum w Komorowie – utwór ‘Jealous’

 

LAUREACI  III  miejsc:

 • Magdalena Grądalska ze SP w Nowej Wsi, utwór ‘In the Name of Love’
 • Zofia Urbańska ze SP w Michałowicach – utwór ‘How Far I’ll Go’
 • Zuzanna Bomze z gimnazjum w Michałowicach – utwór ‘Somewhere Over the Rainbow’
 • Julia Jeż ze SP w Nowej Wsi – utwór ‘Someone Like You’
 • Julian Niedbała ze SP w Nowej Wsi – utwór ‘Yellow Submarine’- gra na gitarze wraz z nauczycielem muzyki
 • Wiktoria Dobromysławska i Aleksandra Madejska z gimnazjum w Komorowie – utwór ‘Stay’

 

 WYRÓŻNIENIA:

 • Martyna Kizior ze SP w Michałowicach – utwór ‘I See the Light’
 • Weronika Widera, Łucja Staniewska i Milena Dziekońska – zespół „Super Girls”  ze SP w Komorowie – utwór ‘Make a Silly Face’
 • Oliwia Orzełowska ze SP w Michałowicach – utwór ‘Cups Song’
 • Amelia Wróblewska ze SP w Michałowicach – utwór ‘Little Snowflake’
 • Julia Dawid, Ewa Kaszewska i Halszka Bednarczyk z gimnazjum w Komorowie – utwór ‘ I see Fire’
 • Zofia Zaprzał  z gimnazjum w Nowej Wsi – utwór ‘Men’s World’
 • Łucja Gawin ze SP w Michałowicach  - utwór ‘Happy’
 • Malwina Wiśniewska ze SP w Nowej Wsi – utwór ‘I See the Light’
 • Zespół „Bananas” w składzie Adam Janik, Kuba Kowalski i  Piotr Walczak ze SP w Komorowie – utwór ‘One Way or Another’
 • Martyna Lewandowska i Amelia Kaczyńska ze SP w Komorowie – utwór ‘O Mamma Mia, He’s Italiano’
 • Zofia Jura ze SP w Nowej Wsi – utwór ‘I Can Sing a Rainbow’
 • Maksymilian Bednarek z gimnazjum w Michałowicach – utwór ‘You’re Not There’
 • Zespół „Kubas and the Ghost” w składzie Jakub Bośka, Jakub Ciurzyński, Jakub Kluj, Jakub Sadowski oraz Nataniel Kozak z gimnazjum w Nowej Wsi – utwór ‘Ghostbusters’

 

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Widera,    

koordynator i główny organizator Konkursu i Gali Zwycięzców

 

 

Zobacz także

Turniej piłki ręcznej Mazovia Cup 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Mazovia Cup ponownie zdobyta 05.02.2018 11:05

Szczypiorniści z Michałowic ponownie zwyciężyli w Turnieju Mazovia Cup. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej
Komorowskie LO Brązową Szkołą 2018 r. rankingu PERSPEKTYW !

Komorowskie LO "Brązową Szkołą 2018 r." rankingu PERSPEKTYW ! 12.01.2018 09:25

10 stycznia br. w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie zajęło wysokie 79 miejsce w województwie mazowieckim, zaś w ogólnopolskim rankingu zostało sklasyfikowane na 351 pozycji. Gratulujemy


czytaj więcej
I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice 18.12.2017 10:40

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

czytaj więcej
Złoto i brąz na ogólnopolskim turnieju w Łomży

Złoto i brąz na ogólnopolskim turnieju w Łomży 13.12.2017 08:30

Na Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Łomży zawodnicy z UKS Akademia Koszykówki Komorów wywalczyli złoto i brąz. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Karol Skrętowski, zaś w najlepszej piątce znaleźli się Maciek Małecki i Janek Paradowski. Gratulujemy!

czytaj więcej
Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki - SMOK

Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki - SMOK 12.12.2017 10:55

SMOK to projekt upowszechniania koszykówki realizowany wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki przy wsparciu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
Szkoła dla rzemiosła - kiermasz świąteczny w komorowskiej szkole. Foto: bz

Szkoła dla rzemiosła - kiermasz świąteczny w komorowskiej szkole 04.12.2017 09:15

Grudzień do czas, kiedy większość z nas zaczyna myśleć o świętach. Bożonarodzeniowe kiermasze to znakomite miejsce, by znaleźć coś ciekawego na prezent. W komorowskiej szkole, po raz kolejny, odbył się „Kiermasz rękodzieła”.

czytaj więcej
Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK

Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK 11.10.2017 14:50

Już po raz trzeci szkoła podstawowa w Michałowicach gościła wolontariuszki w ramach projektu KIDSPEAK. Tym razem szkołę odwiedziły Daniela z Kolumbii oraz Kristine z Gruzji. Przez pięć dni ( 1- 8 października ) towarzyszyły one uczniom klas 4-7 w czasie ich lekcji.

czytaj więcej
FESTYN RODZINNY W KOMOROWSKIEJ SZKOLE; Foto: bz

FESTYN RODZINNY W KOMOROWSKIEJ SZKOLE 25.09.2017 10:20

Festyn Rodzinny w komorowskiej szkole jest bardzo lubiany przez dzieci. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy, nauczyciele szkoły podstawowej, rodzice, a także uczniowie, przygotowali moc atrakcji. Patronat nad festynem objął Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej