08.06.2022 12:35

GMINNY FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ 2022

125
Poznaliśmy laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Angielskiej „Singing Schools” – edycja 2022.

4 czerwca w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się koncert finałowy Gminnego Festiwalu Piosenki Angielskiej oraz uroczysta gala, w trakcie której jury festiwalowe przyznało nagrody specjalne wójt gminy Michałowice, Małgorzaty Pacheckiej.

Festiwal, który organizowany był pod patronatem wójt gminy, Małgorzaty Pacheckiej odbywał się dwuetapowo. Pierwszy etap, to etap szkolny wyłaniający zwycięzców i wyróżnionych w trzech kategoriach wiekowych – klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. Kolejne zmagania młodych artystów naszej gminy mogliśmy podziwiać podczas sobotniego koncertu finałowego. 

„Singing Schools” to projekt o wielu możliwościach, który oprócz nauki języka jest także okazją do prezentacji umiejętności wokalno-muzycznych najmłodszych mieszkańców naszej gminy. To również doskonała promocja szkół, które są organizatorami festiwalu. Na widowni swoich podopiecznych dopingowali m.in. dyr. Jadwiga Jodłowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi, wicedyrektor Agnieszka Raczyńska-Bigaj z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi, wicedyrektor Sławomir Rymuza ze Szkoły Podstawowej w Komorowie oraz dyr. Magdalena Fimowicz-Wasiak ze Szkoły Podstawowej w Michałowicach. 

Koordynatorkami części konkursowej festiwalu były Panie: Aleksandra Piotrowska, Magda Rogala, Agnieszka Gajewska i Joanna Noska. Natomiast uroczystą galę poprowadzili uczniowie: Zuzanna Baranowska, Jakub Baranowski, Zofia Marciniak, Szymon Kwieciński, Julia Wolszczak i Julian Wasinkiewicz. 

Etap szkolny zarówno scenicznie, jak i wokalnie stał na bardzo wysokim poziomie, więc wszyscy uczestnicy zaprezentowali się rewelacyjnie i zakwalifikowali się do koncertu finałowego, a byli to: 

Klasy I-III 

 • Zespół – Hanna Ćwiertniewska, Iza Kamińska, Ewa Kamińska – SP Michałowice – „The Show”
 • Marysia Kobylińska – SP Komorów – „Sunrise”
 • Hanna Pękala – SP Nowa Wieś – „You can count on me”
 • Hanna Kucińska i Alicja Chodyra – SP Michałowice – „Dance Monkey”
 • Alicja Sotowska – SP Komorów – „Paranoia”
 • Wiktoria Cyganek – SP Nowa Wieś – „Over the rainbow”
 • Adam Wójcik i Jan Chlebek – SP Michałowice – „Wellerman”
 • Alicja Wygralak i Anna Gąsiorowska – SP Komorów – „Twinkle twinkle little star”
 • Aleksandra Popowska – SP Nowa Wieś – „Englishman in New York”

 

Klasy IV-VI

 • Julia Mierżyńska – SP Michałowice – „Titanium”
 • Maria Marciniak – SP Komorów – „Talking to the Moon”
 • Zespół – Milena Olszak, Jagoda Kaśkosz, Jagoda Gajownik, Antonina Zubowicz i Gabriela Srebrowska – SP Nowa Wieś – „Lucky”
 • Liliana Pigel – „Yesterday”
 • Hania Bohuń – „Fade It”
 • Barbara Janiszewska – SP Nowa Wieś – „Lovely”
 • Maria Pylak – „Talking to the Moon”
 • Zepół – Antonina Kowalczyk, Michalina Kowalczyk, Helena Ellert i Nina Hamerlak – „Wanna Be”
 • Jan Wysocki – SP Nowa Wieś – „Imagine”

 

Klasy VII-VIII

 • Natalia Włodarek – SP Michałowice – „Feeling Good”
 • Kamila Gocal – „May it be”
 • Matydla Kalisz – SP Nowa Wieś – „Beggin”
 • Margo Pastuza – „Sorry”
 • Nikola Jędrzejczyk – „Jar of hearts”
 • Antonina Rak – SP Nowa Wieś – „Frozen”
 • Maja Ogonowska – „Runway”
 • Hanna Mojecka i Jakub Maliszewski – SP Nowa Wieś – „A milion dreams”
 • Jagoda Polesiak – „Stand Up!”
 • Zofia Jaślikowska i Zofia Jura – SP Nowa Wieś – „Unstoppable” 

Podobnie, jak to miało miejsce podczas etapu szkolnego, koncert finałowy również okazał się nie lada gratką dla miłośników angielskiej piosenki. Poziom prezentowanych piosenek był tak wysoki, że jury pod przewodnictwem Anny Fabisiak – zastępcy wójt gminy Michałowice, miało naprawdę sporo pracy. W składzie niezależnego jury znaleźli się także: kierownik Referatu Kultury, Sportu i Spraw Społecznych - Roman Żuchowski oraz pracownicy tego też referatu: Magdalena Zagalska i Marta Ostaszewska.

Wszystko wypadło perfekcyjnie, co podczas ceremonii wręczenia zwycięzcom specjalnych statuetek podkreśliła zastępca wójt gminy Michałowice, Anna Fabisiak. A nagrody specjalne Wójta Gminy Michałowice otrzymali: 

Klasy I-III 

 • Marysia Kobylińska – SP Komorów – „Sunrise”  
 • Alicja Sotowska – SP Komorów – „Paranoia”
 • Wiktoria Cyganek – SP Nowa Wieś – „Over the rainbow”

Klasy IV-VI

 • Hania Bohuń – „Fade It”
 • Liliana Pigel – „Yesterday”
 • Julia Mierżyńska – SP Michałowice – „Titanium”

Klasy VII-VIII

 • Hanna Mojecka i Jakub Maliszewski – SP Nowa Wieś – „A milion dreams”
 • Antonina Rak – SP Nowa Wieś – „Frozen”
 • Natalia Włodarek – SP Michałowice – „Feeling Good”

Wszystkim uczestnikom Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także