Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.


Wzorem poprzednich edycji konkurs honorowym patronatem objął wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który witając przedszkolaków zarówno z naszych przedszkoli jak i przedszkoli z Warszawy i Raszyna życzył wszystkim zwycięstwa i przede wszystkim wspaniałej zabawy.

 

Otwierając III edycję międzyprzedszkolnego konkursu piosenki o Warszawie, Renata Bontron – dyrektor gminnego przedszkola w Michałowicach, a zarazem organizatorka i inicjatorka konkursu podkreśliła, że ideą przyświecającą temu wydarzeniu jest prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków, które zawsze bardzo chętnie biorą udział w zajęciach z rytmiki.

 

Jury konkursowe, w którym zasiedli m.in. przewodnicząca rady gminy Michałowice – Elżbieta Biczyk, aktorka teatru Syrena – Beata Jankowska-Climas, dyrygent i nauczyciel rytmiki – Marta Szurgot Bychawska oraz przedstawiciel ZOEAS – Monika Rumniak, oceniało młodych artystów w dwóch kategoriach wiekowych: 3 - 4 lata i 5 – 6 lat. Trzeba dodać, że wysoki poziom artystyczny uczestników konkursu przysporzył jury nie lada kłopotu z wyłonieniem zwycięzców.

 

Ze specjalnym występem, oczywiście poza konkursowym najmłodszej widowni zaprezentował się chór „Czerwone Korale”. Chór, który kierowany jest przez Renatę Włodarek. Oczywiście artyści w trakcie swojego występu zaśpiewali utwory nawiązujące do tematu konkursu i zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom 3 piosenki o Warszawie.

  

W czasie, gdy jury udało się na obrady młodzi uczestnicy mieli okazję na posilenie się w przygotowanym dla nich specjalny barze pełnym słodkości.

 

Po długich obradach jury wydało werdykt i wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka wraz z dyrektor przedszkola w Michałowicach – Renatą Bontron, nagrodzili zwycięzców konkursu, wręczając im pamiątkowe puchary i dyplomy, a dla wszystkich uczestników był przygotowany pełen kosz cudownych pluszaków.

 

Zwycięzcy III Konkursu Piosenki o Warszawie:

 

Kategoria 3 – 4 lata

 

I miejsce – Mikołaj Szermiński-Łącz – Gminne Przedszkole w Michałowicach

II miejsce – „Mała Topola” – Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 „Pod Topolą” w Raszynie

 

Kategoria 5 – 6 lat

 

I miejsce – Gminne Przedszkole w Nowej Wsi

II miejsce – Oddział 0 – Szkoła Podstawowa w Michałowicach

III miejsce – Oddział 0 – Szkoła Podstawowa w Michałowicach

III miejsce – „Tygryski” – Gminne Przedszkole w Michałowicach

 

Ogromne gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników konkursu, którzy tak wspaniale zaprezentowali przed szeroką publicznością.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Andrzeja Poniedzielskiego 17.09.2017 20:45

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej
Gminny Konkurs Ortograficzny - Mistrz Ortografii. fot. Mariusz Marcysiak

Mistrz ortografii 08.06.2017 21:50

Do czego potrzebna jest nam ortografia? To proste, do poprawnego pisania. Już przed wiekami nasz wieszcz, Mikołaj Rej pisał "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają". Ostatnio, świetnym przykładem poprawnej pisowni popisali się uczniowie gminnych szkół podstawowych w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

czytaj więcej
Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Doroczny Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 03.06.2017 19:25

Biedronki, Krasnale, Motylki, Słoneczka, Tygryski, Zajączki, Misie, Kotki i Pszczółki. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z rodzicami spotkały się na dorocznym pikniku rodzinnym w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

czytaj więcej
Wyróżniony występ dziewczynek z przedszkola w Michałowicach

Festiwal przedszkolaków 25.05.2017 10:00

Podczas XI edycji Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków, który się odbył pod hasłem „Na królewskim balu”, grupa dziewczynek z Gminnego Przedszkola w Michałowicach zdobyła uznanie jury, otrzymując jedno z trzech równorzędnych wyróżnień. Gratulujemy!

czytaj więcej
Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Muzyczny Maj – Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej 19.05.2017 18:15

Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.

czytaj więcej
Fundusze europejskie - spotkanie informacyjne. fot. Mariusz Marcysiak

Fundusze europejskie – spotkanie informacyjne 08.03.2017 21:20

Jakie są możliwości wsparcia z funduszy europejskich i na jakie przedsięwzięcia można się ubiegać o dofinansowanie? Na te i wiele innych pytań można była uzyskać odpowiedź podczas spotkania informacyjnego, które w środę 8 marca, odbyło się w sali multimedialnej Urzędy Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z Kabaretem na koniec świata. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z „Kabaretem na koniec świata” 06.03.2017 20:30

Wyśmienite skecze, liryczne piosenki, czarny humor i aktorskie improwizacje wypełniły występ „Kabaretu na koniec świata”. Występ, który z okazji Dnia Kobiet zorganizowało Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej