28.10.2019 12:30

Kolejowe ABC w szkole w Nowej Wsi

85
W dniu 21 października z inicjatywy Pani Sołtys Elżbiety Biczyk w porozumieniu z Dyrekcją Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowej Wsi uczniowie klas IIa i IIc, IIIa i IIIb oraz IVa i IVb wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa kolejowego „Kolejowe ABC”.

Głównym celem kampanii jest propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego, a także podczas poruszania się na obszarach stacji, przystanków i przejazdów kolejowych.

Podstawą bezpieczeństwa na obszarach kolejowych jest znajomość przepisów. Warto wiedzieć, co oznaczają i gdzie występują takie znaki drogowe, jak: Krzyż św. Andrzeja, przejazd kolejowy z zaporami, przejazd kolejowy bez zapór, słupki wskaźnikowe.

W tracie spotkania dzieci poznały, kim jest bohater Kampanii Kolejowe ABC – nosorożec Rogatek. Zdobyły wiedzę na temat bezpiecznego zachowania na obszarze kolejowo-drogowym, na dworcu i peronie poprzez rozwiązywanie różnych ciekawych zadań. Dowiedziały się, gdzie można kupić bilet na pociąg, do kogo zgłosić się w przypadku niebezpiecznej sytuacji w pociągu, a także jak ważne jest noszenie odblasków. Dzieciaki doskonale poradziły sobie z przejściem interaktywnego labiryntu.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały zestawy upominkowe oraz pamiątkowe zdjęcie.  Były to bardzo interesujące zajęcia edukacyjne na temat BEZPIECZEŃSTWA.

Serdecznie podziękowania dla Pani Sołtys Elżbiety Biczyk za zorganizowanie tych ciekawych zajęć w szkole w Nowej Wsi.

 

Opracowała:

Anna Włodarczyk

szkoła Nowa Wieś

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także