Koniec roku szkolnego 2018

25.06.2018 10:45     326

Nareszcie wakacje! Tak wyczekiwane przez wielu uczniów, którzy jak najszybciej chcieliby rozpocząć czas wspaniałej zabawy. Koniec roku szkolnego to także okazja do podsumowań i prezentacji osiągnięć, a tych w tym roku szkolnym było naprawdę sporo.


W roku szkolnym 2017/2018 ostatni dzień w szkole przypadł na 22 czerwca. Tego dnia odbyły się uroczyste apele, w których uczestniczyli uczniowie wszystkich gminnych szkół. Było odświętnie, galowo i radośnie.

 

"Minął rok ciężkiej pracy i cieszy mnie, że w tak wspaniałych nastrojach kończycie rok szkolny i witacie wakacje" – mówił wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka podczas uroczystości w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. "Niech te wakacje będą dla was czasem wspaniałej zabawy i odpoczynku, ale przede wszystkim żebyście spędzili je bezpiecznie".

 

W trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego we wszystkich gminnych szkołach nie mogło zabraknąć podniosłych chwil związanych z przyznaniem specjalnych wyróżnień dla najlepszych uczniów, a jest się czym chwalić.

 

Uczniowie naszych szkół uczestniczą w licznych olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych. Na potwierdzenie wysokich umiejętności i wiedzy naszych uczniów niech posłużą wyniki testów gimnazjalnych. J. polski – gmina Michałowice 79%, powiat pruszkowski 73% województwo mazowieckie 70%. Matematyka – gmina Michałowice 68%, powiat pruszkowski 59%, województwo mazowieckie 55%. Historia – gmina Michałowice 71%, powiat pruszkowski 64%, województwo mazowieckie 61%. Przyroda – gmina Michałowice 88%, powiat pruszkowski 78%, województwo mazowieckie 72%. J. angielski – gmina Michałowice 88%, powiat pruszkowski 78%, województwo mazowieckie 72%.

 

Przy okazji zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi miało miejsce wzruszające pożegnanie dyrektor Ewy Dymury. Ze szkołą związana od lat, więc łez wzruszenia nie dało się ukryć. Specjalne podziękowania za lata współpracy dyrektor Ewie Dymurze złożyli: wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk oraz przedstawiciele Centrum Usług Wspólnych, Rady Rodziców i sami uczniowie.  

 

 

Zobacz także

Gala Konkursu - Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice 21.06.2018 20:55

„Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice” to nazwa gminnego konkursu, który propaguje zdrowy styl życia, a jego uroczysta gala, na której zostali nagrodzeni jego laureaci odbyła się 7 czerwca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Spotkania edukacyjne w gminnych szkołach Bezpieczne Wakacje. fot. Mariusz Marcysiak

W wakacje „Kręci mnie bezpieczeństwo” 20.06.2018 11:10

Już za kilka dni rozpoczną się upragnione wakacje, a ostatnie dni roku szkolnego są bardzo dobrą okazją na przypomnienie najważniejszych zasad bezpiecznego wypoczynku.

czytaj więcej
Fundacja Okiem Kamery w urzędzie marszałkowskim (zdjęcia: Katarzyna Wołek)

Młodzi filmowcy w akcji 25.04.2018 14:10

Przed młodzieżą działającą w Fundacji Okiem Kamery przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Komorowie kolejne wyzwanie. Młodzi filmowcy zostali poproszeni przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego o przeprowadzenie konkursu filmowego związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej
WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE Foto:bz.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE 17.04.2018 07:25

Warsztaty taneczne są drugą, obok zajęć plastycznych, propozycją, która umożliwia rozwijanie zdolności młodych mieszkańców Komorowa. Odbywają się w szkole w Komorowie.

czytaj więcej
WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE Foto: bz.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE 29.03.2018 09:20

20 marca ruszyły warsztaty plastyczne w Komorowie. Już pierwsze zajęcia okazały się być owocne w pomysłowe prace, wykonane przez dzieci i młodzież z Komorowa.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Turniej piłki ręcznej Mazovia Cup 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Mazovia Cup ponownie zdobyta 05.02.2018 11:05

Szczypiorniści z Michałowic ponownie zwyciężyli w Turnieju Mazovia Cup. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej
Komorowskie LO Brązową Szkołą 2018 r. rankingu PERSPEKTYW !

Komorowskie LO "Brązową Szkołą 2018 r." rankingu PERSPEKTYW ! 12.01.2018 09:25

10 stycznia br. w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie zajęło wysokie 79 miejsce w województwie mazowieckim, zaś w ogólnopolskim rankingu zostało sklasyfikowane na 351 pozycji. Gratulujemy


czytaj więcej
I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice 18.12.2017 10:40

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

czytaj więcej