16.05.2013 09:00

Marzycielska Poczta w Zespole Szkół w Michałowicach

16
Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Większość swojego czasu dzieci te spędzają w domach i szpitalach, a otrzymywane przesyłki pozwalają im rozproszyć uczucie samotności i stanowią ogromne wsparcie.
W grudniu 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół w Michałowicach po raz pierwszy dołączyli do przyjaciół Marzycielskiej Poczty. Pisanie listów z okazji Bożego Narodzenia zainicjowała klasa VIc wraz z wychowawcą p. R. Zarychtą, a następnie do akcji przyłączyły się kolejne klasy. W radosnej atmosferze powstało kilkadziesiąt listów i własnoręcznie wykonanych kart świątecznych pełnych ciepłych słów i z serca płynących życzeń. Część osób przygotowała również drobne upominki dla chorych dzieci. Po zakończeniu Tygodnia Pisania Listów rozpoczęło się wielkie liczenie, a później pakowanie i adresowanie kopert. Biorąc pod uwagę, że akcja przeprowadzana była w szkole po raz pierwszy – wynik okazał się naprawdę imponujący. Udało wysłać się ponad 220 listów i kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi do 22 podopiecznych Marzycielskiej Poczty.
Na początku roku 2013 postanowiono kontynuować akcję i wysłano ponad 70 kartek do czwórki styczniowych jubilatów. Następnie walentynkowe święto okazało się być doskonałym pretekstem, by po raz trzeci uczniowie uczestniczyli w akcji, bo jak powiedział Lew Tołstoj: „Kochać znaczy czynić dobro”.
Również Wielkanoc minęła pod hasłem Marzycielskiej Poczty. Z tej okazji uczniowie wykonali niezwykle barwne, ozdobione zajączkami i koszyczkami kartki. Kolejny miesiąc zaś upłynął na redagowaniu wiosennych pozdrowień dla kwietniowych jubilatów.
Marzycielska Poczta wpisała się w tradycję Szkoły. Warto podkreślić, że ta niezwykła przygoda rozpoczęła się w grudniu, jednak zapał do tworzenia nowych kartek i listów wciąż nie osłabł. Do akcji przyłączają się kolejni uczniowie, zarówno ze Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum, ponieważ pisanie listów dostarcza wychowankom wiele satysfakcji i daje poczucie, że robią naprawdę coś ważnego i wartościowego. Wkrótce uczniów czeka nowe wyzwanie - redagowanie życzeń z okazji Dnia Dziecka.

Relację z przeprowadzonych akcji można zobaczyć na stronie Marzycielskiej Poczty
oraz na stronie Szkoły Podstawowej w Michałowicach


Koordynator akcji:
Renata Zarychta
Autor: Katarzyna Stygińska
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji