14.05.2012 10:15

Mistrz ortografii

35
W bieżącym roku szkolnym Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii” został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. M. Dąbrowskiej w Komorowie. Był skierowany do dzieci z klas drugich i trzecich ze szkół w Michałowicach, Nowej Wsi i Komorowie.
Konkurs ten miał na celu doskonalenie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym, jak również integrację środowiska naszej gminy.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy drugie i klasy trzecie, a składał się z trzech etapów: klasowego, szkolnego i międzyszkolnego. W każdym z etapów uczestnicy pisali dyktando.

W etapie klasowym wzięli udział wszyscy uczniowie klas drugich i trzecich, których było około 300. Do etapu szkolnego przeszli najlepsi uczniowie z poszczególnych klas. Spośród nich do etapu międzyszkolnego zakwalifikowało się 61 osób. Ci właśnie uczniowie 22 marca spotkali się w szkole w Komorowie i napisali finałowe dyktanda pt. „Tchórzliwy treser” i „W wesołym miasteczku”.

Tytuł „Mistrza ortografii” otrzymało 5 dzieci z klas drugich i 4 dzieci z klas trzecich. Są to prawdziwi geniusze ortografii, gdyż podczas pisania finałowego, niezwykle trudnego dyktanda nie popełnili ani jednego błędu.

Tytuł „V-ce Mistrza ortografii” otrzymało 1 dziecko z klas drugich i 3 z klas trzecich. Wyróżnienia otrzymało 5 drugoklasistów i 3 trzecioklasistów.

Nagrody dla finalistów zostały ufundowane przez gminę Michałowice.
10 maja br w Szkole Podstawowej w Komorowie dyrektor szkoły – Małgorzata Głodowska i wójt gminy Krzysztof Grabka wręczyli dyplomy i nagrody laureatom. Uroczystość uświetnił występ szkolnej grupy teatralnej „Kurtynka”.

Joanna ReszkaAutor: Katarzyna Stygińska
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji