Mistrz ortografii

08.06.2017 21:50     249
Gminny Konkurs Ortograficzny - Mistrz Ortografii. fot. Mariusz Marcysiak
Uroczystą gale poprowadziła dyr. Szkoły Podstawowej w Michałowicach, Elżbieta Kwiatkowska. fot. Mariusz Marcysiak Zanim jednak odbyła się dekoracja laureatów, przed publicznością wystąpiła grupa teatralna ze szkoły w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak Wśród publiczności był wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Nauka ortografii nie musi być nudna. fot. Mariusz Marcysiak Koordynatorkami tegoroczne edycji konkursu oraz autorkami dyktand był Jolanta Karwacką, Justyna Bartyzel, Bernadetta Jakubczyk. fot. Mariusz Marcysiak Laureatom nagrody wręcza, wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak Laureaci konkursu w kategorii - klasy trzecie. fot. Mariusz Marcysiak

Do czego potrzebna jest nam ortografia? To proste, do poprawnego pisania. Już przed wiekami nasz wieszcz, Mikołaj Rej pisał "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają". Ostatnio, świetnym przykładem poprawnej pisowni popisali się uczniowie gminnych szkół podstawowych w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym.


W tym roku organizatorem Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” była Szkoła Podstawowa w Michałowicach, a w jego ostatnim etapie wzięło udział 54 uczniów z naszych podstawówek.   

 

Konkurs, którego ideą jest propagowanie wśród uczniów i nauczycieli wspólnej odpowiedzialności za język ojczysty orz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem polskim. Konkurs to także elementem integrującym jednostki organizacyjne, takie jak szkoły, ale również i społeczeństwo naszej gminy.

 

Koordynatorkami tegoroczne edycji konkursu oraz autorkami dyktand był Jolanta Karwacką, Justyna Bartyzel, Bernadetta Jakubczyk.

 

Finał konkursu, a dokładniej uroczystość ogłoszenia „Mistrza Ortografii” miała wyjątkową oprawę. Wszystko za sprawą zaproszenia przez wójta, Krzysztofa Grabkę wszystkich uczestników konkursu do sali multimedialnej urzędu gminy, gdzie 8 czerwca odbyło się wręczenie pamiątkowych statuetek i dyplomów.  

 

Zanim jednak nastąpiło ogłoszenie wyników, grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Michałowicach zaprezentowała chyba najlepszy sposób na naukę ortografii, czyli przez krótkie wierszyki – „Droga Tosiu pisz bezbłędnie i pamiętaj, że gdy mamy uje to w czasownikach nigdy się nie kreskuje”.

 

Klasy drugie – szkoła podstawowa.

 

Mistrzowie ortografii

 

Oliwia Ziomek – Michałowice

Lena Ostrowska – Nowa Wieś

 

Wicemistrzowie ortografii

 

Maja Graczyk – Nowa Wieś

Hanna Mojecka – Nowa Wieś

Joanna Andrusiuk – Komorów

 

Wyróżnienie

 

Małgorzata Chilarska – Michałowice

Natan Cwajda – Michałowice

Tomasz Papuziński – Komorów

Wiktoria Brola – Komorów

Zuzanna Buczkowska – Komorów

 

Klasy trzecie – szkoły podstawowe.

 

Mistrzowie ortografii

 

Hanna Ogińska – Komorów

Szymon Taras – Michałowice

 

Wicemistrzowie ortografii

 

Kacper Cienkowski – Komorów

Nina Michalska – Michałowice

 

Wyróżnienie

Kamila Ochman – Michałowice

Antoni Filimon – Nowa Wieś

 

Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

 

Czwartkowa uroczystość w Urzędzie Gminy była również okazją do podziękowań dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich osób związanych z edukacją w naszej gminie. Jak mówił wójt, Krzysztof Grabka – to właśnie dzięki zaangażowaniu wielu osób nasza gmina zajęła 2 miejsce w Polsce w rankingu na „Miejsce Sprzyjające Edukacji”. W rankingu, w którym pod uwagę brane są takie czynniki jak: warunki edukacyjne, dostępność do edukacji, zajęcia obowiązkowe i dodatkowe oraz wyniki nauczania jakie osiągają uczniowie w sprawdzianach np. szóstoklasistów.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Andrzeja Poniedzielskiego 17.09.2017 20:45

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Muzyczny Maj – Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej 19.05.2017 18:15

Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.

czytaj więcej
Fundusze europejskie - spotkanie informacyjne. fot. Mariusz Marcysiak

Fundusze europejskie – spotkanie informacyjne 08.03.2017 21:20

Jakie są możliwości wsparcia z funduszy europejskich i na jakie przedsięwzięcia można się ubiegać o dofinansowanie? Na te i wiele innych pytań można była uzyskać odpowiedź podczas spotkania informacyjnego, które w środę 8 marca, odbyło się w sali multimedialnej Urzędy Gminy Michałowice.

czytaj więcej