Mistrz ortografii

08.06.2017 21:50     290
Gminny Konkurs Ortograficzny - Mistrz Ortografii. fot. Mariusz Marcysiak
Uroczystą gale poprowadziła dyr. Szkoły Podstawowej w Michałowicach, Elżbieta Kwiatkowska. fot. Mariusz Marcysiak Zanim jednak odbyła się dekoracja laureatów, przed publicznością wystąpiła grupa teatralna ze szkoły w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak Wśród publiczności był wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Nauka ortografii nie musi być nudna. fot. Mariusz Marcysiak Koordynatorkami tegoroczne edycji konkursu oraz autorkami dyktand był Jolanta Karwacką, Justyna Bartyzel, Bernadetta Jakubczyk. fot. Mariusz Marcysiak Laureatom nagrody wręcza, wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak Laureaci konkursu w kategorii - klasy trzecie. fot. Mariusz Marcysiak

Do czego potrzebna jest nam ortografia? To proste, do poprawnego pisania. Już przed wiekami nasz wieszcz, Mikołaj Rej pisał "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają". Ostatnio, świetnym przykładem poprawnej pisowni popisali się uczniowie gminnych szkół podstawowych w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym.


W tym roku organizatorem Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” była Szkoła Podstawowa w Michałowicach, a w jego ostatnim etapie wzięło udział 54 uczniów z naszych podstawówek.   

 

Konkurs, którego ideą jest propagowanie wśród uczniów i nauczycieli wspólnej odpowiedzialności za język ojczysty orz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem polskim. Konkurs to także elementem integrującym jednostki organizacyjne, takie jak szkoły, ale również i społeczeństwo naszej gminy.

 

Koordynatorkami tegoroczne edycji konkursu oraz autorkami dyktand był Jolanta Karwacką, Justyna Bartyzel, Bernadetta Jakubczyk.

 

Finał konkursu, a dokładniej uroczystość ogłoszenia „Mistrza Ortografii” miała wyjątkową oprawę. Wszystko za sprawą zaproszenia przez wójta, Krzysztofa Grabkę wszystkich uczestników konkursu do sali multimedialnej urzędu gminy, gdzie 8 czerwca odbyło się wręczenie pamiątkowych statuetek i dyplomów.  

 

Zanim jednak nastąpiło ogłoszenie wyników, grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Michałowicach zaprezentowała chyba najlepszy sposób na naukę ortografii, czyli przez krótkie wierszyki – „Droga Tosiu pisz bezbłędnie i pamiętaj, że gdy mamy uje to w czasownikach nigdy się nie kreskuje”.

 

Klasy drugie – szkoła podstawowa.

 

Mistrzowie ortografii

 

Oliwia Ziomek – Michałowice

Lena Ostrowska – Nowa Wieś

 

Wicemistrzowie ortografii

 

Maja Graczyk – Nowa Wieś

Hanna Mojecka – Nowa Wieś

Joanna Andrusiuk – Komorów

 

Wyróżnienie

 

Małgorzata Chilarska – Michałowice

Natan Cwajda – Michałowice

Tomasz Papuziński – Komorów

Wiktoria Brola – Komorów

Zuzanna Buczkowska – Komorów

 

Klasy trzecie – szkoły podstawowe.

 

Mistrzowie ortografii

 

Hanna Ogińska – Komorów

Szymon Taras – Michałowice

 

Wicemistrzowie ortografii

 

Kacper Cienkowski – Komorów

Nina Michalska – Michałowice

 

Wyróżnienie

Kamila Ochman – Michałowice

Antoni Filimon – Nowa Wieś

 

Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

 

Czwartkowa uroczystość w Urzędzie Gminy była również okazją do podziękowań dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich osób związanych z edukacją w naszej gminie. Jak mówił wójt, Krzysztof Grabka – to właśnie dzięki zaangażowaniu wielu osób nasza gmina zajęła 2 miejsce w Polsce w rankingu na „Miejsce Sprzyjające Edukacji”. W rankingu, w którym pod uwagę brane są takie czynniki jak: warunki edukacyjne, dostępność do edukacji, zajęcia obowiązkowe i dodatkowe oraz wyniki nauczania jakie osiągają uczniowie w sprawdzianach np. szóstoklasistów.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Spotkanie seniorów z Policją - Seniorze! Nie daj się oszukać! fot. Mariusz Marcysiak

Seniorze! Nie daj się oszukać! 02.07.2018 14:10

Choć problem jest bardzo poważny i często nagłaśniany, to równie często w mediach słyszymy o tym, jak seniorzy stają się ofiarami oszustów, którzy nierzadko wyłudzają od nich oszczędności życia.

czytaj więcej
Koncert Hanny Banaszak. fot. Mariusz Marcysiak

Cóż to był za koncert 31.05.2018 10:35

Choć jest gwiazdą największego formatu, do której inni artyści odnoszą się z ogromnym uznaniem, to sama o sobie mówi z wrodzoną i wdzięczną skromnością: „mało znana autorka i piosenkarka”. Hanna Banaszak, bo o niej mowa, wystąpiła w minioną niedzielę, 27 maja, z wyjątkowym koncertem w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Katy Carr 15.05.2018 09:30

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.

czytaj więcej
Rozlicz PIT 2017 tam gdzie mieszkasz

Rozlicz PIT 2017 tam gdzie mieszkasz 04.04.2018 10:05

Zachęcamy osoby, które mieszkają w naszej gminie, a nie są tu zameldowane, do rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie, właściwym ze względu na miejsce zamieszania.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej