27.06.2021 19:45

Niech żyją wakacje!

162
W piątek, 25 czerwca, po raz ostatni w tym roku szkolnym zabrzmiał dzwonek lekcyjny. Wszystkim uczniom życzymy niezapomnianych i bezpiecznych wakacji.

Rok szkolny 2020/2021 był niewątpliwie specyficzny i trudny, zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Zdalne nauczanie wymagało zmiany dotychczasowych zachowań i przystosowania się do nowych warunków. Pomimo tych trudności, uczniowie gminnych szkół osiągali bardzo dobre wyniki w olimpiadach przedmiotowych i językowych. Dodatkowo, kilkudziesięciu uczniów w każdym roczniku otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Gratulacje!

To nie wszystkie sukcesy naszej edukacji. Współpraca między samorządem, nauczycielami i uczniami sprawiła, że tym roku nasza gmina została wyróżniona w ogólnopolskim rankingu „Miejsca edukacyjnych szans”, zajmując w nim pierwsze miejsce. Ranking organizowany jest przez Fundację Naukową Evidence Institute, we współpracy z Municipium S.A.

W uroczystościach zakończenia roku szkolnego 2020/2021 udział wzięła wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka, która życzyła wszystkim młodym mieszkańcom naszej gminy wspaniałych, niezapomnianych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak