04.09.2018 07:20

Pierwszy dzwonek!

400
Wakacje, wakacje i po wakacjach. Czas na szkołę i nowy rok szkolny 2018/2019.

W tym roku rozpoczęcie roku szkolonego przypadło na 3 września i właśnie tego dnia we wszystkich gminnych szkołach odbyły się uroczystości związane z jego rozpoczęciem.

 

Wszyscy wypoczęci i gotowi do nauki, a pierwszy dzień w szkole to dla wielu uczniów okazja do spotkań z kolegami i koleżankami po wakacyjnej przerwie. Dla wielu to także okazja do poznania swojej klasy i szkoły, ponieważ jest to ich pierwszy dzień w szkole, ale bez obaw wszyscy uczniowie zerówek i pierwszoklasiści dzielnie prezentowali się podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

 

Wakacyjna przerwa to w gminnych szkołach w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi czas remontów i modernizacji, których w tym roku było wiele i które trwały niemal do ostatniego dnia. O czym podczas swoich wystąpień wspominali dyrektorzy szkół, a wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka podkreślił, iż potrzeby szkół to w zasadzie niekończąca się historia i choć w tym roku udało się zrealizować znaczną część potrzeb, to nadal mamy nad czym myśleć i pracować.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego to także okazja do życzeń na przyszłość, których nie zabrakło również od wójta, Krzysztofa Grabki: „Kochani uczniowie, dla was, dla waszych rodziców i nauczycieli, w tym szczególnym roku szkolnym, kiedy to na jego koniec, szkołę opuszczą dwa roczniki, tzn. klasy III gimnazjum i klasy 8 podstawówki, życzę wam, żeby nauka przychodziła łatwo, była owocna i z ogromnymi sukcesami. Wszystkiego najlepszego na nowy szkolny rok”.

 

 

Zobacz także