13 czerwca 2015 r. odbył się tradycyjnie, jak co roku piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.


Przybyły tłumy. Imprezę oficjalnie otworzyła dyrektor przedszkola Renata Bontron razem z wójtem gminy Michałowice Krzysztofem Grabką.

 

Przewodnikiem po licznych atrakcjach był wodzirej Jacek, który co chwilę przypominał, gdzie co dzieje się, ale i sam organizował zabawy, konkursy i zawody sportowe.

 

Szczególnie podobały się występy taneczne zespołów klubu „Zdrowie”, prowadzonych przez Dorotę Jastrzębską – Sqładziku Maluszki w układach choreograficznych „Wróżki wariatuszki” oraz „Kto wypuścił te psy” i Sqładziku Mini, który zatańczył „Wyprawę do Rio”. Część członków tych zespołów uczęszcza do michałowickiego przedszkola./

 

Długa kolejka stała po watę cukrową. Dzieci najchętniej brały białą, a niekiedy różową, żółtą czy zieloną.

 

Zmęczonych zabawą zapraszała kawiarenka. Mamy przedszkolaków przygotowały liczne wypieki oraz owoce.

 

Do zabawy z angielskim na placu zabaw zachęcały dwie szkoły języków obcych; jedna przy, rozłożonej na trawniku, ogromnej planszy z klockami lego. Przez cały czas trwała budowa najwymyślniejszych konstrukcji. 

 

W fotobudce milusińscy oraz ich rodzice czy dziadkowie robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Pani przedszkolanka malowała buzie dzieciakom.

 

Ogromną popularnością cieszyły się gry planszowe. Pan Michał przywiózł ich aż 23. Jak tłumaczył, zaczęło się od tego, że szukał sposobu, by oderwać swych dwóch synów od komputera. Teraz on i jego dzieci są wielkimi pasjonatami tego rodzaju gier. Jak podkreślił, w takie gry nie można grać samemu – dzięki temu wchodzi się w relacje towarzyskie, buduje więzi rodzinne. Stąd bierze się renesans gier planszowych.

 

Pani Kaja robiła niesamowite rzeczy z balonów: zwierzęta istniejące i nieistniejące; broń białą – miecze i szable, tzn. broń kolorową, bo te szable i miecze były kolorowe.

 

Przyjechała najprawdziwsza straż pożarna – wóz bojowy z OHP w Nowej Wsi. Chłopaki, ale i dziewczynki pytali, jak zostać strażakiem / strażaczką. Dzieci zwiedzały kabinę samochodu, oglądały sprzęt. Odbyło się gaszenie, ale nie pożaru, tylko upału.

 

Trwały zajęcia przy dwóch stanowiskach plastycznych. Przy jednym przedszkolacy kolorowali i lepili magiczne drzewo, przy drugim z patyczków, papierowych talerzyków i kolorowych mas solnych (ciasto z solą) lepiły laleczki czy ryby.

 

Na kucykach Johnym oraz Aishy (ten miał najprawdziwsze cowboyskie siodło i strzemiona) dzieci odbywały westernowe przejażdżki.

 

W międzypokoleniowym kwizie odpowiadano (za nagrody) na najtrudniejsze pytania, dotyczące przebojów, muzyki do filmów, cytatów z filmów… Pierwsze miejsce ex aequo zajęły drużyny: „Piestraki Robaki”, „Kotek Puszek”, „Hobbici”, „Niebiescy”, „Niedźwiedzie”, „Ola i Agatka”, „Supertrójka” – czyli wszystkie.

 

Dzieciaki przeciągały linę. Tatusiowie ze swoimi pociechami na barana, z piłkami między udami biegli do mety; wiadomo, po nagrody. Mistrzynie hula-hoop potrafiły kręcić naraz nawet czterema kółkami. Dziewczyny okazały się zdecydowanie lepsze od chłopców.

 

* * *

Dyrektor Gminnego Przedszkola w Michałowicach Renata Bontron za zorganizowanie pikniku, za zaangażowanie podziękowała rodzicom oraz swoim pracownikom; a najbardziej Katarzynie Łupienko z Rady Rodziców. Podziękowała także wójtowi Krzysztofowi Grabce za współorganizowanie festynu przez gminę, dzięki czemu udało się zapewnić większość animacji dla dziieci. 

Opublikowane przez: Stanisław Szałapak

Zobacz także

Warsztaty bębniarskie

Warsztaty bębniarskie Data wydarzenia: 21.02.2018

Zarząd Osiedla Komorów i Zarząd Osiedla Michałowice zapraszają na warsztaty bębniarskie (21 lutego, godz.: 20:00).

czytaj więcej
Jasełka (zdjęcie:Agnieszka Worobiec)

Działo się w michałowickim przedszkolu 13.02.2018 12:35

W pierwszym kwartale 2018 r. w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach odbyły się dwa wydarzenia kulturalne: Jasełka oraz Dzień Babci i Dziadka obchodzony bardzo uroczyście we wszystkich grupach.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy

Szkolenie z pierwszej pomocy Data wydarzenia: 21.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza dzieci z klas 0-4 na praktyczno - teoretyczne szkolenie z pierwszej pomocy (21 lutego, godz.: 17:00).

czytaj więcej
Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej
Wieczorek taneczny michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczorek taneczny michałowickich seniorów 15.10.2017 11:45

Październik to miesiąc, w którym przypada Dzień Seniora. Właśnie z tej okazji w sobotę, 14 października, w sali przy ul. Raszyńskiej 34 odbył się wieczorek taneczny, na którym bawili się członkowie Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI) w Michałowicach.

czytaj więcej
Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Doroczny Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 03.06.2017 19:25

Biedronki, Krasnale, Motylki, Słoneczka, Tygryski, Zajączki, Misie, Kotki i Pszczółki. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z rodzicami spotkały się na dorocznym pikniku rodzinnym w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

czytaj więcej
Wyróżniony występ dziewczynek z przedszkola w Michałowicach

Festiwal przedszkolaków 25.05.2017 10:00

Podczas XI edycji Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków, który się odbył pod hasłem „Na królewskim balu”, grupa dziewczynek z Gminnego Przedszkola w Michałowicach zdobyła uznanie jury, otrzymując jedno z trzech równorzędnych wyróżnień. Gratulujemy!

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 06.06.2016 10:10

W sobotę, 4 czerwca odbył się coroczny piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. Doskonała pogoda i szereg atrakcji sprawiło, iż na pikniku pojawiło się wiele rodzin, które oddały się wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki Piosenki o Warszawie

Przedszkolny Konkurs Piosenki 22.05.2016 18:00

20 maja w sali multimedialnej urzędu gminy odbył się Przedszkolny Konkurs Piosenki pt. „Piosenka o Warszawie”, którego organizatorem było gminne przedszkole w Michałowicach.

czytaj więcej