Projekt Kidspeak

30.03.2016 12:05     178
Projekt Kidspeak
Wolontariuszka z Japonii pokazuje jak poprawnie posługiwać się pałeczkami W trakcie zajęć
Podobne tematy: szkoła w Michałowicach

W ramach projektu Kidspeak Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Michałowicach przez 5 dni gosciła wolontariuszki z Włoch, Malezji oraz Japonii, które zaprezentowały uczniom kulturę swoich ojczystych krajów.


Warsztaty realizowały także cel lingwistyczny, ponieważ  nasi goście porozumiewali się z nami wyłącznie w języku angielskim.

Podczas warsztatów uczniowie zdobyli informacje, które trudno znaleźć w przewodnikach turystycznych.

 

Giada z Półwyspu Apenińskiego wyjaśniła, dlaczego Włosi okazują tak wiele emocji. Pokazała na przykładzie swoich zdjęć, jak wielu członków liczy rodzina włoska. Opowiedziała też o historii pizzy Margharity jako potrawy dla najbiedniejszych. 

Yume z Japonii wyjaśniła tajniki swojego alfabetu. Przedstawiła japońską szkołę, która funkcjonuje inaczej niż polskie placówki. Polaków zdumiewa to, że w japońskiej szkole uczniowie sami sprzątają korytarze, sale, stołówkę, a nawet toalety. Nie zabrakło też nauki tworzenia origami oraz posługiwania się drewnianymi pałeczkami. 

Sawin z Malezji zapewniła ucztę dla oka dzięki filmom prezentującym egzotyczny krajobraz Azji Południowo-Wschodniej. Dodatkowo opowiedziała o świętach w swoim kraju, którym towarzyszą rytualne tańce smoków i lwów w kolorowych strojach. 

 

Szkoła w Michałowicach dołożyła wszelkich starań, aby wolontariuszki poznały także kulturę polską. Dziewczęta podjęły próbę nauki śpiewu „Szła dzieweczka do laseczka” oraz tańca poloneza. Miały okazję zasiąść do wielkanocnego stołu, na którym gościł żurek oraz babka piaskowa. 

Dla uczniów był to tydzień, który dowiódł umiejętności władania językiem angielskim poza podręcznikami oraz pracami domowymi. Z kolei wolontariuszki dziękowały nam za tak ciepłe przyjęcie. Na pytanie, za czym będą najbardziej tęsknić, odpowiadały jednoznacznie, że za ludźmi.

 

Wolontariuszki mieszkały w domach uczniów michałowickiej szkoły. Dziękujemy rodzinom, które ich gościły. 

 

Koordynatorami projektu byli nauczyciele języka angielskiego Szkoły Podstawowej w Michałowicach panie:. Agnieszka Mazek-Cieślak oraz Małgorzata Rzeźnik, których pracę wspomogły panie: Małgorzata Skrzędziejewska-Cendrowska – nauczyciel plastyki oraz Alina Stencka –nauczyciel muzyki.

 

Małgorzata Rzeźnik

Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także

Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK

Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK 11.10.2017 14:50

Już po raz trzeci szkoła podstawowa w Michałowicach gościła wolontariuszki w ramach projektu KIDSPEAK. Tym razem szkołę odwiedziły Daniela z Kolumbii oraz Kristine z Gruzji. Przez pięć dni ( 1- 8 października ) towarzyszyły one uczniom klas 4-7 w czasie ich lekcji.

czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. fot. Mariusz Marcysiak

Witaj szkoło! 04.09.2017 13:35

I choć „Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”

czytaj więcej
Michałowice - jadalnia

Wakacyjne remonty szkół 23.08.2017 13:45

Wakacje, wakacjami, a w gminnych szkołach praca wre. Właśnie kończą się remonty.

czytaj więcej
Żegnaj szkoło fot. Mariusz Marcysiak

Żegnaj szkoło! 23.06.2017 15:35

Uczniowie szkół doczekali się upragnionych wakacji. W końcu mogą odłożyć mundurki, teczki, podręczniki, zeszyty i odpocząć od nauki. Na zabawę i wypoczynek przyszedł czas.

czytaj więcej
Brawo gminni gimnazjaliści!

Brawo gminni gimnazjaliści! 19.06.2017 11:10

Znów uczniowie III klas gimnazjów uzyskali średni wynik z obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego wyższy nich ich koledzy uczęszczający do szkół w Warszawie czy na terenie powiatu pruszkowskiego. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Sukces michałowickich szczypiornistów

Sukces michałowickich szczypiornistów 09.06.2017 10:10

Piłkarze ręczni ze szkoły w Michałowicach zostali 6. drużyną Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa mazowieckiego . Gratulujemy!

czytaj więcej
Gala Zwyciezców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej 2017

Gala Zwyciezców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej 2017 Data wydarzenia: 22.04.2017

22 kwietnia 2017 roku w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się wspaniały koncert młodych uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zostali laureatami trzeciej już edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej

czytaj więcej
Turniej piłki ręcznej Mazovia Cup. fot. Mariusz Marcysiak

Szczypiorniści z Michałowic najlepsi w Turnieju „Mazovia Cup” 12.03.2017 19:05

Michałowice, Michałowice, Michałowice, Michałowice. Doping pomógł i nasza reprezentacja w piłce ręcznej wygrała Turniej „Mazovia Cup” zorganizowany w michałowickiej szkole.

czytaj więcej
Akcja edukacyjna Kochasz dzieci - nie pal śmieci

Kochasz dzieci, nie pal śmieci 24.11.2016 11:55

Pod takim hasłem w gminnych szkołach podstawowych odbyła się akcja edukacyjna. O szkodliwości palenia odpadów komunalnych w domowych piecach i kotłowniach, jak również na powierzchni ziemi opowiadali członkowie Fundacji Ekologicznej Arka.

czytaj więcej
XVIII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

XVIII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 06.06.2016 10:10

W dniach 27-29.05.2016 odbyły się XVIII Finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej. Turniej odbywał się w SP nr 7 w Ciechanowie.

czytaj więcej