Projekt Kidspeak

30.03.2016 12:05     184
Projekt Kidspeak
Wolontariuszka z Japonii pokazuje jak poprawnie posługiwać się pałeczkami W trakcie zajęć
Podobne tematy: szkoła w Michałowicach

W ramach projektu Kidspeak Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Michałowicach przez 5 dni gosciła wolontariuszki z Włoch, Malezji oraz Japonii, które zaprezentowały uczniom kulturę swoich ojczystych krajów.


Warsztaty realizowały także cel lingwistyczny, ponieważ  nasi goście porozumiewali się z nami wyłącznie w języku angielskim.

Podczas warsztatów uczniowie zdobyli informacje, które trudno znaleźć w przewodnikach turystycznych.

 

Giada z Półwyspu Apenińskiego wyjaśniła, dlaczego Włosi okazują tak wiele emocji. Pokazała na przykładzie swoich zdjęć, jak wielu członków liczy rodzina włoska. Opowiedziała też o historii pizzy Margharity jako potrawy dla najbiedniejszych. 

Yume z Japonii wyjaśniła tajniki swojego alfabetu. Przedstawiła japońską szkołę, która funkcjonuje inaczej niż polskie placówki. Polaków zdumiewa to, że w japońskiej szkole uczniowie sami sprzątają korytarze, sale, stołówkę, a nawet toalety. Nie zabrakło też nauki tworzenia origami oraz posługiwania się drewnianymi pałeczkami. 

Sawin z Malezji zapewniła ucztę dla oka dzięki filmom prezentującym egzotyczny krajobraz Azji Południowo-Wschodniej. Dodatkowo opowiedziała o świętach w swoim kraju, którym towarzyszą rytualne tańce smoków i lwów w kolorowych strojach. 

 

Szkoła w Michałowicach dołożyła wszelkich starań, aby wolontariuszki poznały także kulturę polską. Dziewczęta podjęły próbę nauki śpiewu „Szła dzieweczka do laseczka” oraz tańca poloneza. Miały okazję zasiąść do wielkanocnego stołu, na którym gościł żurek oraz babka piaskowa. 

Dla uczniów był to tydzień, który dowiódł umiejętności władania językiem angielskim poza podręcznikami oraz pracami domowymi. Z kolei wolontariuszki dziękowały nam za tak ciepłe przyjęcie. Na pytanie, za czym będą najbardziej tęsknić, odpowiadały jednoznacznie, że za ludźmi.

 

Wolontariuszki mieszkały w domach uczniów michałowickiej szkoły. Dziękujemy rodzinom, które ich gościły. 

 

Koordynatorami projektu byli nauczyciele języka angielskiego Szkoły Podstawowej w Michałowicach panie:. Agnieszka Mazek-Cieślak oraz Małgorzata Rzeźnik, których pracę wspomogły panie: Małgorzata Skrzędziejewska-Cendrowska – nauczyciel plastyki oraz Alina Stencka –nauczyciel muzyki.

 

Małgorzata Rzeźnik

Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Turniej piłki ręcznej Mazovia Cup 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Mazovia Cup ponownie zdobyta 05.02.2018 11:05

Szczypiorniści z Michałowic ponownie zwyciężyli w Turnieju Mazovia Cup. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej
I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice 18.12.2017 10:40

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK

Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK 11.10.2017 14:50

Już po raz trzeci szkoła podstawowa w Michałowicach gościła wolontariuszki w ramach projektu KIDSPEAK. Tym razem szkołę odwiedziły Daniela z Kolumbii oraz Kristine z Gruzji. Przez pięć dni ( 1- 8 października ) towarzyszyły one uczniom klas 4-7 w czasie ich lekcji.

czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. fot. Mariusz Marcysiak

Witaj szkoło! 04.09.2017 13:35

I choć „Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”

czytaj więcej
Michałowice - jadalnia

Wakacyjne remonty szkół 23.08.2017 13:45

Wakacje, wakacjami, a w gminnych szkołach praca wre. Właśnie kończą się remonty.

czytaj więcej
Żegnaj szkoło fot. Mariusz Marcysiak

Żegnaj szkoło! 23.06.2017 15:35

Uczniowie szkół doczekali się upragnionych wakacji. W końcu mogą odłożyć mundurki, teczki, podręczniki, zeszyty i odpocząć od nauki. Na zabawę i wypoczynek przyszedł czas.

czytaj więcej
Brawo gminni gimnazjaliści!

Brawo gminni gimnazjaliści! 19.06.2017 11:10

Znów uczniowie III klas gimnazjów uzyskali średni wynik z obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego wyższy nich ich koledzy uczęszczający do szkół w Warszawie czy na terenie powiatu pruszkowskiego. Gratulujemy!!!

czytaj więcej