03.09.2011 19:00

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

9
1 września to dla uczniów znak, że minęły wakacje i nadszedł czas nauki. W inauguracji roku szkolnego 2011/2012, uczestniczyły dzieci i młodzież , nauczyciele oraz Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.
Podczas uroczystego apelu dyrektorzy szkół życzyli wszystkim uczniom, aby z entuzjazmem i ciekawością każdego dnia przychodzili do szkoły.
Wójt Krzysztof Grabka, oprócz życzeń wielu sukcesów w pracy, nawiązał także do dobrych wyników, jakie nasi uczniowie osiągnęli podczas zeszłorocznych sprawdzianów końcowych w szkołach podstawowych i gimnazjach. Dzięki temu, wielu z nich kontynuuje naukę w bardzo dobrych placówkach.

W szkołach podstawowych średnia osiągnięta przez uczniów wynosiła 28,23 pkt, przy średniej w powiecie pruszkowskim 27,4 pkt. i w kraju – 25,27 pkt. Jeszcze lepiej naszym uczniom poszedł egzamin gimnazjalny. W części humanistycznej – średnio otrzymali 34,25 pkt. , zaś matematyczno-przyrodniczej – 29,37 pkt. Wyniki dla powiatu pruszkowskiego wyniosły odpowiednio – 28,13 pkt.i 25,93 pkt., zaś dla kraju 25,31 pkt. i 23,63 pkt.

W czasie apelu dzieci były bardzo radosne i rozbawione. Jeszcze nie myślały o nauce. Po zakończeniu uroczystości, wraz z wychowawcami, rozeszły się do poszczególnych klas. Niektórzy uczniowie do szkoły przyszli pierwszy raz, większość jednak kontynuuje naukę.

W gminie Michałowice do szkół uczęszczać będzie 2089 uczniów. W komorowskim Zespole Szkół uczyć się będzie 940 uczniów, w Michałowicach - 721 uczniów i w Nowej Wsi 428 uczniów. Naukę w pierwszej klasie, w naszej gminie, rozpoczęło 260 uczniów, w tym prawie 50 pierwszoklasistów przyszło do szkoły w wieku 6 lat.

Obecny rok szkolny potrwa do 29 czerwca 2012 roku, a więc uczniów czekają 302 dni nauki. Będą dwie dłuższe świąteczne przerwy w nauce: zimowa (na Boże Narodzenie) od 23 grudnia do 1 stycznia oraz wiosenna (na Wielkanoc) od 5 do 10 kwietnia. Nie licząc oczywiście ferii zimowych, które w tym roku, w naszym województwie zaplanowane są w terminie od 14 do 29 stycznia 2012 roku. Niektórych czekają egzaminy. I tak: sprawdzian dla szóstoklasistów odbędzie się 3 kwietnia, egzamin gimnazjalny potrwa trzy dni i będzie trwał od 24 do 26 kwietnia. Egzaminy maturalne zaczną się 4 maja. Maturzyści zakończą rok szkolny 27 kwietnia.

Wszystkim uczniom życzymy sukcesów!
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała