09.02.2011 10:30

UKS NOWA WIEŚ ZWYCIĘZCĄ HALOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ ŻAKÓW W NADARZYNIE

5
W niedziele (6.02.2011) nasza drużyna UKS Nowa Wieś została zaproszona na halowy turniej piłki nożnej rocznik 99' do pobliskiego Nadarzyna.
Naszymi przeciwnikami były zespoły:
AP Żyrardów, GLKS Nadarzyn, Piast Piastów, UKS Łady, GLKS II Nadarzyn, CWKS Legia Bemow.


Mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym” w 12 minutowym czasie. Turniej rozpoczął się spotkaniem dwóch drużyn gospodarzy. Drugi mecz odbył się już z naszym udziałem. Dobrze grający zespołowo przeciwnik „ AP Żyrardów” konsekwentnie stwarzał dużo okazji do zdobycia gola. Dwukrotnie ulegliśmy ofensywnej grze przeciwnika w tym jedną bramkę straciliśmy w ostatnich sekundach meczu. Ten pierwszy mecz pokazał nam, że nie będzie łatwo powtórzyć zwycięstwa z zeszłorocznego turnieju w Nadarzynie. Paradoksalnie porażka w pierwszym meczu skutecznie zagrzała nas do walki. Słuszną naukę wyciągnęliśmy z tego meczu ,iż należy szybciej rozpracowywać przeciwnika. Następne mecze rozegraliśmy z gospodarzem turnieju. Drużyna, która gra u siebie zawsze stanowi groźnego przeciwnika. Jednak udało nam się zdobyć dwie bramki nie oddając pola. Podobnie gładko rozprawiliśmy się z drużyną PIAST-a Piastów. Kolejno druga drużyna gospodarzy nie zaskoczyła nas swoją taktyką i zdobyliśmy kolejne trzy punkty. Trudniejszym przeciwnikiem okazał się UKS Łady. Pokazali wysoki poziom dokonując kilku ataków na nasza bramkę, jasno wynikało z ich gry ,że nie marnują czasu na treningach. Trener odpowiedział na tę zaczepkę kilkoma zmianami czyli w konsekwencji najsilniejszym naszym składem. Mecz był wyrównany jednak ich silna obrona uległa naszemu atakowi zakończonemu sprytną bramką Krzysia Szustera. Taktyka okazała się skuteczna i pokonaliśmy UKS Łady tym iście złotym golem.

Po tym meczu odbyła się krótka przerwa techniczna turnieju i mogliśmy podliczyć punkty i bramki. Z rachunków wynikało, że do tej pory mamy 12 punktów i 10 bramek. Zimne prawo turnieju ukazało nam jednak, że nasza pierwsza porażka może nam niestety zaszkodzić w osiągnięciu dobrego miejsca. Pojawiła się jednak nadzieja, że przy sprzyjających wynikach pozostałych spotkań turnieju i oczywiście wygranej naszej drużyny z LEGIĄ BEMOWO możemy zdobyć nawet 1 MIEJSCE. Po przerwie wznowiono rozgrywki. Mecze przebiegały zgodnie z naszym planem. Mocno wierzyliśmy, że może nam się udać przy odrobinie szczęścia i przede wszystkim bezbłędnej grze wyjechać z tego turnieju jako zwycięzcy. Do pokonania w ostatnim meczu była najsilniejsza drużyna, której nazwa LEGIA Bemowo mówiła dokładnie, że to będzie trudny mecz. To wymagający przeciwnik, który także liczył na wygraną. Walczyliśmy ostro stwarzając sytuacje bramkowe, niestety ich silną obronę trudno było sforsować, wciąż brakowało bramkowego rozwiązania meczu na naszą korzyść. Nieprzeciętnie bronił naszej bramki Karol Tybora, a w końcówce meczu czekał go największy sprawdzian dla bramkarza to znaczy obrona karnego. Właśnie tak zostało 4 minuty do końca meczu i sędzia odgwizdał faul oraz karnego dla Legii. Tu jednak sprawdził się nasz fenomenalny bramkarz ,który dysponował też dużą ilością szczęścia wybijając piłkę. Radość z tego choć ogromna to jednak fakt remisu nie czynił nas faworytami turnieju, nie taki był nasz cel. W tym właśnie momencie rozstrzygającą okazała się mocna noga Bartka Sasa ,który z pod własnego pola karnego przepięknym uderzeniem przelobował piłkę nad głową bramkarza Legii. W tej chwili kibice zamarli widząc jak piłka szybuje wpadając za kołnierz bramkarza drużyny przeciwnej, zmieniając losy meczu i wyłaniając zwycięzcę turnieju. Wybuch euforii, radości wśród chłopców z drużyny był przyćmiony jedynie czasem 2 minut jaki pozostał do końca meczu. Nie były to łatwe minuty gdyż zawodnicy drużyny przeciwnej rozjuszeni szukali swojego szczęścia pod nasza bramką stawiając wszystko na jedną kartę. Na szczęście nie zmieniło to wyniku meczu, który wygraliśmy. Ten turniej opuściliśmy jako zwycięzcy z zapasem 15 punktów i ogromna motywacją do trenowania piłki nożnej ,która przynosi nam wiele niezapomnianych i radosnych chwil. Na wyróżnienie zasługuje: Krzysztof Szuster, Dawid Hryciuk oraz nie do przejścia kapitan drużyny Michał Wanke i Bartosz Sass a także niemalże bezbłędny bramkarz Karol Tybora , a przede wszystkim zespołowa gra drużyny, która wspólnie wypracowała sukces na tym turnieju.
Poniżej z dumą prezentujemy końcowe wyniki i kwalifikację turnieju.

Wyniki spotkań:
UKS Nowa Wieś - AP Żyrardów 0:2
UKS Nowa Wieś – GLKS Nadarzyn 2:0
UKS Nowa Wieś - MKS Piast Piastów 4:0
UKS Nowa Wieś – GLKS II Nadarzyn 3:0
UKS Nowa Wieś - UKS Łady 1:0
UKS Nowa Wieś – CWKS Legia Bemowo 1:0

Końcowa klasyfikacja:
1.UKS Nowa Wieś
2.AP Żyrardów
3.CWKS Legia Bemowo
4.UKS Łady
5.GLKS Nadarzyn II
6.GLKS Nadarzyn
7.MKS Piast Piastów

Skład : Karol Tybora (Br), Dawid Hryciuk, Krzysztof Szuster, Michał Wanke (kpt), Filip Flis, Bartosz Sass, Sebastian Karlewicz, Aleksander Orzeł, Jakub Marcinkowski, Aleksander Górski
(Chłopcy są uczniami klas IV i V szkoły podstawowej w Nowej Wsi)

Trener: Andrzej Makowski


Autor: Katarzyna Stygińska
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji