02.09.2022 10:50

WITAJ SZKOŁO!

109
1 września zabrzmiał pierwszy dzwonek w gminnych szkołach, a uczniowie rozpoczęli nauk po wakacyjnej przerwie. Wszyscy radośni i wypoczęci z uśmiechem na twarzy gotowi do nauki.

Rok szkolny 2022/2023 w gminnych szkołach rozpoczęło 2363 uczniów. 

Dla wielu uczniów była to też świetna okazją do pierwszych spotkań z kolegami i koleżankami po wakacyjnej przerwie. Dla niektórych, tak jak w przypadku „pierwszaków” – uczniów klas pierwszych, których w naszej gminie mamy 279,  był to pierwszy dzień w szkole. 

Tego dnia oprócz rodziców, dzielnych pierwszoklasistów wspierali starsi koledzy i koleżanki, którzy m.in. słowami Nikoli Jędrzejczyk z ZSO w Komorowie tak powitali najmłodszych uczniów: Kochani pierwszoklasiści, dziś po raz pierwszy przyszliście do tej szkoły. Pierwszy uśmiech wychowawcy, pierwsze spotkanie z przyjaciółmi. Czekaja na was nowe wyzwania. Te duże i te niewielki, wiążące się z rozpoczęciem najważniejszego etapu edukacji. Od dzisiaj jesteście uczennicami i uczniami naszej szkoły, która stanie się dla Was drugim domem. To tutaj będziecie dzień po dniu stawać się mądrzejsi i już nie będziecie pytać rodziców, co tu jest napisane, bo sami przeczytacie. Nie mam wątpliwości, że każde z Was przyszło do szkoły z radością, gdyż jest to miejsce przepełnione magiczną energią. Gdzie mieszanka różnych talentów i osobowości czyni je ciekawym i sprawia, że gdy przekroczycie próg szkoły na Waszych twarzach pojawi się wielki uśmiech. Rozumiem jednak, że jest to dla Was nowa sytuacja i możecie czuć się trochę zestresowani, lecz niczego się nie bójcie. Zwracajcie do nas, starszych kolegów i koleżanek z trudnymi sprawami. My zabawimy się z Wami na przerwie, pomożemy znaleźć zgubiony worek, a jeśli zabłądzicie w szkole zaprowadzimy Was do klasy. Pamiętajcie, że zawsze podamy wam pomocną dłoń. Życzy Wam drodzy pierwszoklasiści, żeby nauka dała Wam dużo radości i zadowolenia oraz żebyście tutaj spotkali wspaniałych kolegów i koleżanki. 

Teraz przed uczniami okres wytężonej pracy i szkolnych obowiązków. Co miejmy nadzieję nie zostanie skomplikowane przez pandemiczne ograniczenia, a uczniowie będą mogli przez najbliższe 10 miesięcy uczestniczyć w stacjonarnych zajęciach lekcyjnych.

Uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy sukcesu, wytrwałości i satysfakcji z osiąganych wyników. Niech każdy dzień spędzony w szkole upływa Wam w miłej i radosnej atmosferze.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także