31.03.2020 11:10

Współpraca Gminnego Przedszkola w Michałowicach z Dziennym Domem Seniora z Komorowa

133
W tym roku szkolnym Gminne Przedszkole w Michałowicach nawiązało współpracę z Dziennym Domem Seniora z Komorowa.

Pierwszym spotkaniem było wspólne przygotowanie kartek dla Bohaterów Powstania Warszawskiego. Tego dnia dużo się działo. Dzieci z grupy Misie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Seniorzy śpiewali piosenki powstańcze. Wspólny poczęstunek był również czasem, aby się lepiej poznać.

Przedstawiciele Domu Seniora towarzyszyli nam również podczas Marszu Niepodległości, który zorganizowaliśmy wspólnie ze Szkołą Podstawową. Każdy uczestnik z dumą trzymał w ręku Flagę Polski. Można było usłyszeć śpiewane przez dzieci, Chór Michałowiczanka, Koła Gospodyń i Seniorów piosenki powstańcze. Dzięki takim wydarzeniom kształtujemy w najmłodszym pokoleniu postawę patriotyczną. Wszystkie dzieci na zakończenie zaśpiewały piosenkę "Jesteśmy Polakami" - w tym śpiewie było słychać dumę. Ten dzień pełen wzruszeń i pozytywnych przeżyć.

W naszym przedszkolu odbyło się świąteczne spotkanie międzypokoleniowe. I tym razem spędziliśmy dzień w towarzystwie zaprzyjaźnionych Seniorów, którzy obdarowali nas własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi - bardzo dziękujemy! Byli z nami również Seniorzy z Chóru Michałowiczanka, którzy uświetnili nasze spotkanie śpiewem. To był czas pełen wzruszeń.

Kolejne wydarzenie to przygotowana przez dzieci z naszego przedszkola niespodzianka z okazji Dnia Babci i Dziadka dla zaprzyjaźnionych Seniorów z Komorowa i Michałowic. Spotkanie odbyło się w atmosferze radości i wzruszenia. Wiemy, że w ten sposób choć odrobinę możemy umilić czas, a dziecięce serduszka dają wiele radości .

Skorzystaliśmy również z zaproszenia Chóru Michałowiczanka i odwiedziliśmy ich w Bibliotece Gminnej, gdzie mogliśmy z radością wysłuchać pięknych piosenek, mogliśmy spotkać się tam również z naszymi przyjaciółmi z Komorowa. Dzieci pięknie śpiewały, tańczyły oraz recytowały wiersze z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorzy również mieli przygotowany dla nas specjalny program artystyczny - to z kolei była miła niespodzianka dla najmłodszego pokolenia.

Dzieci z grup Misie i Pszczółki dzięki Paniom z Koła Gospodyń „Michaśki” wzięły udział w akcji „Sadzenie Krokusów” w Gminie Michałowice. Dzieci chętnie wykopywały dołki i wrzucały cebulki. Piękne kwiaty zdobią teren naszej placówki i wokół przedszkola.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas pozwoli nam wzajemnie się inspirować, dać poczucie wartości i bezpieczeństwa. Otworzy w nas serca na dobroć i potrzeby innych.

 

Anna Zaręba-Piskorz

Agnieszka Worobiec

Opublikowany przez: Agnieszka Rzewuska