19.08.2013 12:00

Aktywne wakacje dla dzieci i młodzieży

24
Przypominamy, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 15:00, pod opieką instruktorów, odbywają się zajęcia sportowe na terenie otwartych stref rekreacji. Będą trwały do końca wakacji. Zapraszamy!
Zapraszamy tym bardziej, iż mogliśmy przekonać się, że te zajęcia są nie tylko atrakcyjne, ale dzieci i młodzież mają zapewnioną dobrą opiekę. O czym świadczy chociażby to, iż są rodzice i dzieci, którzy wędrują codziennie od strefy do strefy.

Instruktorzy pilnują, by przestrzegać kilku zasad, jakie powinny obowiązywać podczas uprawiania sportu; uczą przestrzegać tych zasad zarówno dzieci, jak i rodziców.

Zasada obowiązująca nie tylko w czasie upałów: należy dbać, by nie odwodnić organizmu. Instruktorzy zachęcają, by pić co 10 minut; wyjaśniają, iż na upały najlepsza jest woda niegazowana.

Następna zasada: przed uprawianiem sportu należy rozruszać wszystkie mięśnie. Zabawa – uprawianie sportu rozkręca się więc stopniowo.

– Nie jest to tak – tłumaczy instruktor Kacper – że mówię: macie tu piłkę i grajcie, a ja będę się tylko przyglądał. Pokazuję i uczę, jak kopnąć, którą stroną. Tak samo jest z rzucaniem do kosza: uczę, jak rzucać i odbijać piłkę oraz jak nie uszkodzić sobie nadgarstka. Instruktor cały czas musi być w interakcji z podopiecznym.

Dzieci oprócz typowych dyscyplin sportowych mogą także ćwiczyć swoje umiejętności w żonglerce, chodzeniu na szczudłach czy zmaganiach akrobatycznych. Są tory przeszkód, gra w ringo i wiele innych sportowych atrakcji.


Harmonogram zajęć
Autor: Stanisław Szałapak
Opublikowany przez: Stanisław Szałapak