13.07.2020 10:10

Aż 83,66 % frekwencji w naszej gminie. Brawo!

873
Frekwencja w gminie Michałowice w II turze wyborów prezydenckich wyniosła aż 83,66 %. To jeszcze więcej niż osiągnęliśmy w I turze (81,24%). W żadnej z komisji frekwencja nie wyniosła poniżej 80 %. Brawo!

W naszej gminie największe poparcie uzyskał Rafał Trzaskowski - 64,61%, Andrzej Duda miał w sumie 35,39% głosów mieszkańców.

Gratuluję frekwencji wyborczej. Pomimo urlopów stanęliśmy na wysokości zadania. Jednocześnie, bardzo dziękuję WSZYSTKIM, którzy przygotowali i przeprowadzili wybory. W naszej gminie to 108 osób plus Mężowie Zaufania  – mówi Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Podobnie jak w I turze wyborów prezydenckich, najliczniej do urn udali się mieszkańcy Komorowa, do obwodowej komisji wyborczej nr 7 (89,24%). Na drugim miejscu pod względem frekwencji w gminie byli mieszkańcy Granicy, oddający głosy w obwodowej komisji wyborczej nr 10 (85,29%). W żadnej z komisji w naszej gminie frekwencja nie wyniosła poniżej 80 %!

W całej gminie było 13494 osób uprawnionych do głosowania, z czego w wyborach uczestniczyło 11 289 mieszkańców, co stanowi  83,66 %. Jest to, podobnie jak w I turze, najwyższa frekwencja wśród 6 gmin powiatu pruszkowskiego, gdzie w sumie wyniosła ona 76,12%. Tym razem jednak, nie mamy pierwszego wyniku w województwie mazowieckim, wyprzedziła nas gmina Klwów z frekwencją 94,85 %.

Wyniki głosowania w gminie Michałowice

 

wyniki wyborów ii

komisje

powiat

 

Opublikowany przez: Agnieszka Rzewuska