02.04.2024 11:00

Czekamy na decyzję o pozwolenie na budowę szkoły i przychodni w Regułach

124
Poniżej informacja od wójt gminy Michałowice, Małgorzaty Pacheckiej dot. złożenia wniosków do starostwa o pozwolenie na budowę szkoły i przychodni w Regułach.

Oddaliśmy dwa duże projekty do starostwa po pozwolenie na budowę

Czasami tak się zdarza, że w jednej niemalże chwili finalizują się projekty, nad którymi pracowaliśmy i o które zabiegaliśmy już od jakiegoś czasu. I tak właśnie się stało tuż przed Świętami Wielkiej Nocy.

22 marca 2024 r. złożyliśmy do starostwa pełną dokumentacją projektową wraz z wnioskiem o POZWOLENIE NA BUDOWĘ SZKOŁY W REGUŁACH. Ta wyczekiwana inwestycja była w planach i krok po kroku realizujemy ją. W moim przekonaniu jest to inwestycja, która powinna spełniać wysokie standardy techniczne, jak również te dotyczące jej przeznaczenia i użyteczności. Mając właśnie to na uwadze, przygotowaliśmy projekt, spełniający te wymagania. Szkoła, która ma powstać, ma być przyjazna dla dzieci, dawać im możliwość nauki i rozwoju pasji. Musi być do niej łatwy i bezpieczny dojazd. I bezwzględnie musi być bezpieczna. Szkoła to także miejsce dla nauczycieli, gdzie mogą realizować obok podstawy programowej, swoje autorskie pomysły i prowadzić koła zainteresowań.

Drugim projektem, który również przekroczył swój Rubikon jest PRZYCHODNIA W REGUŁACH, ulokowana w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku WKD w Michałowicach. Pełną dokumentację projektową, wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę, złożyliśmy do starostwa 25 marca 2024.

To inwestycja oczekiwana przez nas, gdyż obecne miejsce, w którym mieści się przychodnia jest już za małe na nasze potrzeby. Chciałabym, żeby nowa przychodnia oferowała zarówno wizyty u lekarzy, ale również zapewniała usługi rehabilitacyjne dla naszych Mieszkańców. Planujemy, aby w budynku były prowadzone zajęcia w świetlicy środowiskowej, była możliwość oferowania mieszkańcom bezpłatnej sali do fitnessu, siłownia, zajęcia usprawniające i rozciągające.

Planuję, że będzie tam również siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (GOPS). Teraz pracownicy GOPS korzystają z pomieszczeń w budynku urzędu gminy, a chciałabym, aby mogli swoje działania – spotkania, szkolenia, pomoc – prowadzić w pomieszczeniach własnych. Gmina się rozwija, rośnie, przybywa mieszkańców oraz zadań z tym związanych i GOPS powinien mieć już na własną siedzibę.

Teraz czekamy na wszczęcie procedury przez starostwo i mam nadzieję, że w kolejnym kroku, wkrótce, będziemy mogli rozpocząć etap realizacji obu projektów. A my już teraz możemy rozpocząć starania o pozyskanie dofinansowań z zewnątrz na budowę obu obiektów.

Małgorzata Pachecka, Wójt Gminy Michałowice

Opublikowany przez: Angelika Niedzieska