05.06.2012 10:29

I Piknik Rodzinny „Sportowe Michałowice”
w Regułach

23
3 czerwca, w Otwartej Strefie Rekreacji im. Romana Lawrence w Regułach odbył się I Piknik Rodzinny „Sportowe Michałowice”.
Trudno wymienić wszystkie atrakcje, które zostały przygotowane, przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży.

Wprawdzie piknik miał w nazwie „sportowy” i oczywiście sport dominował – młodzi ludzie bili rekordy na skalę co najmniej olimpijską – ale nie zabrakło też innych rozrywek. Już o godzinie 11:00 wystąpił teatrzyk z pełnym przygód oraz morałem spektaklem dla dzieci „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. (Opis z tego wydarzenia znajduje się w osobnym artykule).

Dzieci w Regułach są jak malowane, w czasie pikniku były nawet malowane. Plastyczka, mistrzyni w swojej dyscyplinie sztuki, malowała buźki dzieciakom. Twarzyczki stawały się bardzo, ale to bardzo kolorowe. Wielki plac zabaw, jakim jest strefa rekreacji, zapełniła się barwnymi postaciami.

Kolorowe, wręcz tęczowe, a niektóre ogromne były bańki mydlane, robione przez dzieci oraz przez panią, która jest specjalistką w tej dziedzinie. Jedne dzieci robiły bańki, a inne je łapały. Na pytanie: - co robisz z bańką, kiedy ją złapiesz? – czteroletni chłopiec odpowiedział: - Pękam ją.

Przyjechała nawet straż pożarna, ale nie dlatego że wybuchł pożar, tylko do dzieci; bo każdy chłopak chce zostać strażakiem, a ostatnio coraz więcej dziewczynek. Strażacy pokazywali dzieciom wóz strażacki oraz sprzęt.

W strefie wyrosło miasto „dmuchańców”, ogromnych nadmuchiwanych obiektów do zabawy: zjeżdżalnia, pomieszczenie do zabaw w „kulki”. Obok stanęła trampolina. Co odważniejsze dzieci mogły uczyć się jazdy na kółku, naturalnie pod fachową opieką.

Najważniejsze oczywiście były dyscypliny sportowe. Młodzi zawodnicy strzelali ze sportowego łuku oraz karabinka ASG, starali się wygrać sprint, bieg wahadłowy, rzut piłkami tenisowymi do celu, rzut do kosza. Wyniki podajemy poniżej.

Nagrody zwycięzcom wręczali: wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka, sołtys Reguł Eugeniusz Strzelecki oraz radni.

Jak powiedział wójt Grabka: - Korzystajmy z tego obiektu, ale dbajmy o niego. Szanujmy to, co jest nasze. Zwracajmy uwagę na zachowanie czystości. Pilnujmy nasze dzieci. Jest to mój apel oraz sołtysa Eugeniusza Strzeleckiego. Niech ta strefa rekreacji służy nam jak najlepiej przez wiele lat.

Oprócz wójta i sołtysa w pikniku wzięli udział radni: Elżbieta Biczyk, Hanna Brzeska-Kalczuk, Przemysław Majtyka i Wojciech Herner.


* * *
Piknik został zorganizowany, by zachęcić do korzystania z Otwartej Strefy Rekreacji, żeby spopularyzować ten obiekt, a tym samym zdrowy styl życia. Chodzi o kształtowanie nawyku aktywnego spędzania czasu – najlepiej całymi rodzinami.

Przypomnijmy, we wtorki i czwartki, w godz. 16:00-19:00 odbywają się zajęcia rehabilitacyjne, natomiast w środy w godz. 16:00-18:00 oraz soboty 10:00-14:00 – treningi sportowe, wszytko pod okiem specjalistów. Zapraszamy.

WYNIKI

Bieg wahadłowy:
puchar za najlepszy czas – Robert Bryks
I miejsce – Kuba Świeciński
II miejsce – Adrian Maksymiuk
III miejsce – Jakub Mantey

Sprint:
I miejsce – Maciek Świeciński
II miejsce – Kuba Świeciński
III miejsce – Robert Bryks

Rzut piłkami tenisowymi do celu:
zwyciężył – Kuba Świeciński

Strzelanie z karabinka ASG:
I miejsce – Kuba Borowski
II miejsce – Maciek Więcek

Strzelanie z łuku:
I miejsce – Szymon Sitek
II miejsce – Krzysztof Biczek

Rzut do kosza:
zwyciężył – Kuba Świeciński
Autor: Stanisław Szałapak
Opublikowany przez: Stanisław Szałapak