24.04.2026 13:00

Nie zwalniamy tempa - od początku roku oddaliśmy już ponad pół tony UCO!

14
Poprzedni rok zbiórki zużytego oleju roślinnego zakończyliśmy z pięknym wynikiem - oddaliśmy ponad tonę UCO. Ten rok zapowiada się rekordowy, ponieważ już w pierwszym kwartale przekroczyliśmy pół tony! Dziękujemy!

Od początku zbiórki pobrano 2299 pustych butelek, a zwrócono 1622 zapełnionych. Łącznie do programu przystąpiło już 701 osób. 

Od początku zbiórki:

  • od 20 listopada do końca grudnia 2024 r. - 9,5 kg,
  • w 2025 r. - 1216 kg,
  • w styczniu 2026 r. - 151,2 kg,
  • w lutym 2026 r. - 219,3 kg,
  • w marcu 2026 r. - 181,7 kg.

Podsumowując, od początku działania programu w  naszej gminie przekazaliśmy do recyklingu  1777,7 kg UCO!

Zużyty olej trafia do ponownego wykorzystania – m.in.: w produkcji biopaliw, kosmetyków, ekologicznych smarów i bioproduktów. To realny wkład w ochronę środowiska i ograniczenie odpadów.

Przypominamy, że w gminie Michałowice działają trzy olejomaty:

  • na terenie PSZOK w Regułach,
  • przy ul. Kuchy w Regułach, vis-à-vis Urzędu Gminy Michałowice,
  • przy parkingu, ul. Ceglana 1, Komorów.

 

Opublikowany przez: Angelika Niedzieska

Zobacz także