17.12.2013 00:00

„Rodzinne potyczki” Michałowic Wsi

34
14 grudnia 2013 r., na korytarzach Zespołu Szkół w Michałowicach odbyła się mikołajkowa impreza Michałowic Wsi – turniej „Rodzinne potyczki” – 10 konkurencji oraz towarzyszące turniejowi atrakcje.

Zgodnie z regulaminem w „potyczkach” mogły brać udział rodziny przynajmniej dwupokoleniowe. Co jest zgodne z przyjętym przez organizatorów założeniem, że:

CZAS SPĘDZONY Z RODZINĄ, JEST CENNIEJSZY OD NAJWSPANIALSZYCH PREZENTÓW.

Było liczenie, wprawdzie nie ziarnek maku, ale fasoli, budowanie (w naszej gminie!) drapacza chmur z klocków; strzelanie karnych, ale piłką do rugby; zawody wioślarskie – na specjalnym przyrządzie; sztafeta kolarska na specjalnym rowerze – miniaturowym; rzucanie hula-hoopami do celu; zawody na zapamiętywanie; malowanie bombki na choinkę. Wszystko to na punkty.

Dla tych drużyn, które zakończyły zmagania, organizatorzy przygotowali kolejne atrakcje: malowanie buziek, w wykonaniu pani elf – taki makijaż, który np. zamieniał dziewczynkę w jakąś postać z bajki; dyskotekę czy zabawę w chusteczkę, ale nie w chusteczkę haftowaną, tylko w chusteczkę-namiot. Ta chusta-namiot potrafiła zmieścić wszystkich tancerzy, milusińskich i dorosłych, zamieniała się w ocean i falowała, falowała, po czym rozpoczął się sztorm. Chusta miała jeszcze wiele innych zastosowań.

Po korytarzach spacerowały i bawiły się z dziećmi dziwne, ale sympatyczne monstra – trzymetrowy szczudlarz-klown oraz elf z białym, kaczym kuprem.

W międzyczasie jury pilnie liczyło punkty zdobyte przez drużyny. Na podium stanęły, nie jak tradycyjnie 3, ale 6 drużyn:
Potyczki wygrały „Zgodniaki” – rodzina państwa Popielów,
II miejsce zajęła drużyna „Pyć” – rodzina państwa Pyć,
III miejsce – „Maliniaki”, rodzina państwa Malinowskich
IV – „Saoron Team” – rodzina państwa Klejmentów
V – KZM – rodzina państwa Maciejewskich
VI – „Czapery” – rodzina państwa Czapskich

* * *
Mikołajkowa impreza została sfinansowana z funduszu sołeckiego Michałowic Wsi na 2013 r. (zgodnie z uchwałą zebrania mieszkańców).

Autor: Stanisław Szałapak
Opublikowany przez: Stanisław Szałapak