20.10.2015 13:45

Uroczyste otwarcie nowego budynku przedszkola w Michałowicach

1366
14 października 2015 r., w Dniu Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Gminnego Przedszkola w Michałowicach. W uroczystości wzięli udział m.in. starosta pruszkowski Zdzisław Sipiera oraz wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka.

Decyzja o postawieniu nowego budynku przedszkola została podjęta w kwietniu br. Szybko przebiegały prace projektowe. W lipcu zostały przygotowane moduły obiektu, w sierpniu ruszyły prace na placu budowy, a 1 września w nowym budynku rozpoczęły się zajęcia dla przedszkolaków. Powierzchnia zabudowy ma 400 m kw., przygotowano 3 sale z zapleczem: powstało 75 miejsc dla przedszkolaków. 

 

W nowym budynku uroczystość rozpoczął wzruszający: milusiński występ przedszkolaków. „Misie” – dzieci z grupy trzylatków, wyrecytowały: „Witamy wszystkich wspaniałych gości / na naszej uroczystości”. (…) Przedszkole nasze!, czy wiecie? / jest najwspanialsze na świecie”. Kiedy „Misie” opuściły scenę, przed dorosłą publicznością zaroiło się od „Pszczółek” – pięciolatków. „Wybrzęczały” m.in.: „…w przedszkolu jest nam jak w domu”. Część artystyczną zakończyły występy „Zajączków” – pięciolatków: „Naszym paniom składamy słoneczne życzenia”. Konferansjerkę prowadził, tzn. recytacje, piosenki i tańce (np. „Kujawiaczek jeden”) zapowiadał dorosły (jak powiedział: nie do końca, ponieważ dzieckiem w jakiejś części warto zostać na zawsze) –  aktor Zbigniew Kozłowski, ojciec dwójki dzieci,  zaprzyjaźniony z przedszkolem.  Za występ każde dziecko  otrzymało od wójta upominek.

 

Nowej placówki oświatowej pogratulował starosta pruszkowski, Zdzisław Sipiera. Podkreślił, iż nasza gmina od lat przeznacza duże środki na infrastrukturę oświaty. Słowa uznania i podziękowania za inwestycję złożył na ręce wójta, Krzysztofa Grabki. Wręczył kwiaty dyrektor michałowickiego przedszkola, Renacie Bontron. Złożył życzenia, by praca w oświacie była doceniana i nagradzana.

 

– U nas, w naszej gminie nie widać niżu demograficznego – stwierdził wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka. Nowy budynek stanął tak szybko, ponieważ taka była potrzeba. Gmina dba i będzie dbać o oświatę – zapewnił. Wręczył Nagrodę Wójta dyrektor przedszkola Renacie Bontron. Złożył życzenia i podziękował personelowi przedszkola.

 

– Cieszę się, że jestem dyrektorem tego przedszkola, w gminie, która tak dba o oświatę – powiedziała dyr. Renata Bontron. – (…) Wszystko, co prawdziwe, doniosłe przeżywa się najgłębiej w dzieciństwie –  właśnie w wieku przedszkolnym. To, kim jesteśmy i czym żyjemy później w wieku dojrzałym, sięga tamtych dziecięcych lat.

 

W przemówieniu Renata Bontron podziękowała za troskę o dobro najmłodszych: wójtowi, Krzysztofowi Grabce, przewodniczącej Rady Gminy Michałowice, Elżbiecie Biczyk, radnym, pracownikom Urzędu Gminy Michałowice: Józefowi Kawiorskiemu, Katarzynie Szediw; Ewie Wierzgale – dyrektorowi ZOEAS oraz pracownikom firmy, która przygotowała i postawiła nowy budynek przedszkola.

 

– Szczególne podziękowania składam wszystkim moim pracownikom za ogromny wkład pracy oraz za to, że nie szczędzili czasu i sił – wszyscy rozumieli potrzebę chwili – powiedziała dyrektor.

 

Wstęgę przecięli m.in. starosta pruszkowski Zdzisław Sipiera, przewodnicząca Rady Gminy Michałowice Elżbieta Biczyk oraz wójt Krzysztof Grabka. Nowy budynek poświęcił ks. Marek Małkiewicz – proboszcz parafii Michałowice-Opacz.

 

Wśród uczestników uroczystości byli m.in.: Małgorzata Wojtaszewska – zastępca dyrektora Wydziału Zwiększania Szans Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz zaprzyjaźnieni z michałowickim przedszkolem dyrektorzy przedszkoli z: gminy Raszyn i dzielnic m.st. Warszawy,  a z naszej gminy: radni, przedstawiciele jednostek pomocniczych, dyrektorzy placówek oświatowych, oraz przedstawiciele rady rodziców michałowickiego przedszkola.  

 

* * *

Dyrektor Gminnego Przedszkola w Michałowicach Renata Bontron dziękuje:

nauczycielkom

- za przygotowanie występu: „Pszczółek” – Małgorzacie Rogalskiej i Teresie Jaskólskiej, „Zajączków” – Marcie Izdebskiej, Małgorzacie Brzezińskiej „Misiów” – Annie Racięckiej i Agnieszce Worobiec oraz Ninie Wojcieszko-Kowalskiej – nauczycielce rytmiki, która pomogła przygotować przedstawienie od strony muzycznej;

- wicedyrektor Agnieszce Czekalskiej oraz Monice Derleckiej, Agnieszce Białobrzeskiej za dekoracje;

- kierownikowi gospodarczemu Elżbiecie Korczak oraz paniom kucharkom;

 

słowem wszystkim pracownikom

 

oraz rodzicom: przewodniczącemu Rady Rodziców Pawłowi Troniarzowi, członkom rady Agnieszce Sadłos i Magdalenie Koryckiej.

 

Opublikowany przez: Stanisław Szałapak
Podobne tematy: Michałowice, przedszkola

Zobacz także