Wigilia michałowickich seniorów

22.12.2014 11:45     435
Michałowiccy seniorzy słuchają Ewangelii wg św. Łukasza
Wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka Ksiądz proboszcz Marek Małkiewicz Przewodnicząca Rady Gminy Michałowice Elżbieta Biczyk Radna Anna Wyszomirska Łamiąc się opłatkiem uczestnicy wigilijnego spotkania żłobili sobie życzenia Chór seniorów „Michałowiczanka”

21 grudnia 2014 r., w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne michałowickiego Koła nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.


– Jezus nie zawsze był przyjmowany, nie zawsze otwierano przed nim drzwi – mówił ks. Marek Małkiewicz – proboszcz parafii Michałowice-Opacz. – Zawsze jednak było i jest miejsce dla niepokojów, dla wojen. Przyjmijmy Chrystusa, który daje spokój.

 

– Jestem zachwycony, że tylu was przychodzi na spotkania – powiedział wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka. – Życzę wszystkiego najlepszego, ciepłych, rodzinnych, zdrowych świąt.

 

Przewodnicząca Rady Gminy Michałowice Elżbieta Biczyk podziękowała za zaproszenie na uroczystość. – Na blankiecie zaproszenia, które otrzymałam, został umieszczony piękny cytat: 

 

Wiary, co góry przenosi, nadziei, która nie gaśnie, miłości w każdej ilości

– od maluśkiej Bożej Dzieciny

 

Dziękuję za takie życzenia i życzę tego Państwu.

 

– Łączą nas różne więzi – stwierdziła radna Anna Wyszomirska. – Z naszą małą ojczyzną: ziemią michałowicką; więzi rodzinne wielopokoleniowe. Chcę czerpać z takich więzi i inspirować młodzież. Jest też niezniszczalna więź: łamiemy się chlebem, świętym chlebem. Życzę spożywania tego chleba.

 

– Aby narodzony Chrystus napełnił nasze serca – życzyła przewodnicząca koła seniorów Teresa Sładek.

 

Część oficjalną zakończył występ chóru seniorów „Michałowiczanka” – pod kierunkiem Piotra Gwiazdeckiego. Zaśpiewał „Gloria” – powitanie anielskie na głosy (po łacinie), „Kołysankę Maryi” – z wersją solową (Barbara Ciszek) i śpiewem chóru, kolędę „Narodził nam się Zbawiciel”. Chór kontynuował występ w części nieoficjalnej. 

Opublikowane przez: Stanisław Szałapak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu Data wydarzenia: 21.08.2018

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniu 21 sierpnia, w miejscowości Michałowice.

czytaj więcej
SENIORZY I ICH POTRZEBY W KRĘGU NASZEGO ZAINTERESOWANIA

SENIORZY I ICH POTRZEBY W KRĘGU NASZEGO ZAINTERESOWANIA 28.06.2018 07:50

W związku z rozpoczętą w czerwca br. diagnozą potrzeb i oczekiwań seniorów z różnych grup wiekowych mieszkających na terenie gminy Michałowice, chcemy zaprosić Państwa do wzięcia czynnego udziału w badaniu ankietowym.

czytaj więcej
Dzień Matki u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki u michałowickich seniorów 20.05.2018 17:20

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność”. To miłość matki, mamy, mamusi. Słowa wypowiadane przez dzieci na całym świecie.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
Spotkanie opłatkowe w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie opłatkowe w Regułach 17.12.2017 19:40

„A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”. Kolędą „Bóg się rodzi” mieszkańcy Reguł rozpoczęli swoje wigilijne spotkanie, które w czwartek, 14 grudnia odbyło się w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13.

czytaj więcej