Wigilia michałowickich seniorów

22.12.2014 11:45     432
Michałowiccy seniorzy słuchają Ewangelii wg św. Łukasza
Wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka Ksiądz proboszcz Marek Małkiewicz Przewodnicząca Rady Gminy Michałowice Elżbieta Biczyk Radna Anna Wyszomirska Łamiąc się opłatkiem uczestnicy wigilijnego spotkania żłobili sobie życzenia Chór seniorów „Michałowiczanka”

21 grudnia 2014 r., w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne michałowickiego Koła nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.


– Jezus nie zawsze był przyjmowany, nie zawsze otwierano przed nim drzwi – mówił ks. Marek Małkiewicz – proboszcz parafii Michałowice-Opacz. – Zawsze jednak było i jest miejsce dla niepokojów, dla wojen. Przyjmijmy Chrystusa, który daje spokój.

 

– Jestem zachwycony, że tylu was przychodzi na spotkania – powiedział wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka. – Życzę wszystkiego najlepszego, ciepłych, rodzinnych, zdrowych świąt.

 

Przewodnicząca Rady Gminy Michałowice Elżbieta Biczyk podziękowała za zaproszenie na uroczystość. – Na blankiecie zaproszenia, które otrzymałam, został umieszczony piękny cytat: 

 

Wiary, co góry przenosi, nadziei, która nie gaśnie, miłości w każdej ilości

– od maluśkiej Bożej Dzieciny

 

Dziękuję za takie życzenia i życzę tego Państwu.

 

– Łączą nas różne więzi – stwierdziła radna Anna Wyszomirska. – Z naszą małą ojczyzną: ziemią michałowicką; więzi rodzinne wielopokoleniowe. Chcę czerpać z takich więzi i inspirować młodzież. Jest też niezniszczalna więź: łamiemy się chlebem, świętym chlebem. Życzę spożywania tego chleba.

 

– Aby narodzony Chrystus napełnił nasze serca – życzyła przewodnicząca koła seniorów Teresa Sładek.

 

Część oficjalną zakończył występ chóru seniorów „Michałowiczanka” – pod kierunkiem Piotra Gwiazdeckiego. Zaśpiewał „Gloria” – powitanie anielskie na głosy (po łacinie), „Kołysankę Maryi” – z wersją solową (Barbara Ciszek) i śpiewem chóru, kolędę „Narodził nam się Zbawiciel”. Chór kontynuował występ w części nieoficjalnej. 

Opublikowane przez: Stanisław Szałapak

Zobacz także

Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Przedstawienie dla dzieci: Blaszany Bębenek

Przedstawienie dla dzieci: "Blaszany Bębenek" Data wydarzenia: 22.02.2018

Biblioteka Publiczna Gminy Michałowice zaprasza na spektakl dla dzieci Teatru "Blaszany Bębenek", pt. "Przygody Ważniaka i spółki" (22 lutego, godz.:10:15).


czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Krąg kobiet - Michałowice

Krąg kobiet - Michałowice Data wydarzenia: 15.02.2018

15 lutego rusza cykl warsztatów z serii "Krąg Kobiet", które poprowadzi Maria Ela Ziemkiewicz. Spotkania odbywać się będą w co drugi czwartek. Zapisy pod numerem telefonu 605 420 368. Na warsztaty zaprasza Zarząd Osiedla Michałowice. (15 lutego, godz. 18.00)

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
Spotkanie opłatkowe w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie opłatkowe w Regułach 17.12.2017 19:40

„A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”. Kolędą „Bóg się rodzi” mieszkańcy Reguł rozpoczęli swoje wigilijne spotkanie, które w czwartek, 14 grudnia odbyło się w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej 10.12.2017 18:10

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia udzieliła się również mieszkańcom Opaczy Małej, którzy w sobotę, 9 grudnia uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez sołtys, Barbarę Budzyniak oraz radę sołecką.

czytaj więcej