15.09.2011 17:51

Zebranie mieszkańców Michałowic Wsi

12
Odbyło się w Gimnazjum im. ks. Józefa Poniatowskiego w Michałowicach 14 września, w środę. Po dłuższej dyskusji mieszkańcy ustalili, że fundusz sołecki na 2012 rok – 25 689,13 zł zostanie przeznaczony na: 10 tys. zł na imprezę dla dzieci a reszta na remont rowów melioracyjnych na ul. Poniatowskiego.
Głównym wnioskiem do przyszłorocznego budżetu jest remont ulic Poniatowskiego i Wesołej.

Najdłużej dyskutowano o podtopieniach miejscowości.

W tym roku na wykonanie odwodnienia Michałowic Wsi. Jest to jedna z większych tegorocznych inwestycji gminnych.

Na liczne pytania odpowiadał wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka. Mówiono o tym, że muszą być reaktywowane lub powstać od nowa spółki wodne, o Raszynce jako cieku wodnym, niedrożnych rowach melioracyjnych, braku chodników i dzieciach, które w deszcz idą po wodzie i błocie do szkoły; że zmorą jest ruch samochodów, które przejeżdżając przez Michałowice Wieś skracają sobie drogę; o konieczności łatania na bieżąco przynajmniej głębokich dziur w ulicach, o planowanej budowie ronda; o tym, że niezagospodarowane tereny porastają krzakami, a ludzie je zaśmiecają.

Dyskutowano o gminnej bibliotece, o tym, że Michałowice Wieś nie ma placu zabaw.

Paweł Kaczorowski, w swoim imieniu oraz innych mieszkańców przedstawił koncepcję przygotowania działek budowlanych (podział geodezyjny itp.) przy ul. Błękitnej oraz budowę tej ulicy.

Jak sami podsumowali mieszkańcy Michałowic Wsi: Zaszła zmiana pokoleniowa i chcą mieszkać ładniej oraz czyściej. Jeszcze stosunkowo niedawno miejscowość była typową wsią, a teraz gwałtownie zamienia się w podwarszawskie osiedle willowe.
Wójt Grabka zaznaczył, że przyszłoroczny budżet na pewno będzie mniejszy, z powodu mniejszych dochodów. Sołtys Michałowic Wsi, Adriana Król-Popiel zwróciła uwagę na to, że wielu mieszkańców Michałowic Wsi jest zameldowanych gdzie indziej i dlatego ich podatki nie trafiają do naszej gminy. Zaproponowała nawet rozdanie zgłoszeń pobytu stałego, które przyniosła.

W zebraniu wzięło udział 31 osób.

Sekretarzem zebrania była Barbara Piestrak. W zebraniu wzięli udział radni: Anna Popko, Eugeniusz Hanc i wiceprzewodniczący Rady Gminy Michałowice Paweł Zacny.
Autor: Stanisław Szałapak
Opublikowany przez: Stanisław Szałapak