Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

23.09.2015 09:45     215

We wtorek, 22 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy.


W zebraniu uczestniczyli także pracownicy Urzędu Gminy: Józef Kawiorski i Piotr Pacyna. Zebranie z mieszkańcami prowadził Michał Jeżewski przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Poinformował, że zasadniczym powodem zebrania jest rozdysponowanie funduszu Osiedla Komorów na rok 2016.

 

W tym roku jest to kwota 54 180, 06 zł. Przewodniczący, powiedział, że wspólnie z Zarządem, proponują, aby:

-34 000 zł przeznaczyć na aktywność kulturalną i edukacyjną oraz sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców,

-11 000 zł zarezerwować na uzupełnienie zieleni i małą architekturę (stojaki na rowery),

-3 000 zł na prowadzenie strony internetowej www.komorow.pl wraz z newsletterem

-4 000 zł na dokarmianie i sterylizacja bezdomnych zwierząt

-2 180,06 zł na materiały biurowe i informacyjne.

 

Głosami wszystkich mieszkańców został przegłosowany zaproponowany przez przewodniczącego podział środków osiedla Komorów na rok 2016. 

 

Zebranie trwało prawie cztery godziny. Omawianych było wiele tematów. Dyskutowano o modernizacji centrum Komorowa, jak również o remontach dróg.  Michał Jeżewski powiedział, że przedsięwzięciem Zarządu był zakup i montaż stojaków na rowery. Te stojaki już są zainstalowane, przy stacji kolejki WKD, przy kościele, szkole i bibliotece. Powiedział też, że Zarząd zakupił kilkanaście leżaków, które są rozstawiane na placu Paderewskiego  Niestety siedem leżaków zginęło. Podczas zebrania omawiany był również temat rozbudowy szkoły, w której nauka, po wyposażaniu sal, rozpocznie się w styczniu. Krzysztof Grabka, dodał, że wraz z rozbudową zostały m.in. wymienione instalacje w całym kompleksie. 

Podjęty także został temat remontu Alei Marii Dąbrowskiej. Zarząd Osiedla wskazał, że w tym temacie są trzy punkty zapalne, a mianowicie: szpaler świerków wzdłuż ulicy, który bezprawnie został zasadzony, rozwiązanie organizacji ruchu przy szkole (parking przy szkole) i wjazd do posesji od ulicy Podhalańskiej do kapliczki. Rozmawiano także o zaśmiecaniu miejscowości reklamami – śmieci pionowe, dbałości o komorowski starodrzew, o ciągłym zaśmiecaniu miejscowości, a w szczególności o wycinaniu drzew wzdłuż trasy kolejki WKD.

 

Mieszkańcy podjęli uchwałę, zaproponowaną przez Zarząd jako wniosku do budżetu gminy na rok 2016 o przeznaczenie 300 tys. zł. na wynajem lokalu, wyposażenie i pokrycie kosztów działalności komorowskiego domu kultury. 

 

Michał Jeżewski poinformował również mieszkańców, że rezygnację z członkostwa w Zarządzie Osiedla Komorów złożyła Agata Zatorska. W najbliższym czasie odbędzie się zebranie i wybory uzupełniające - powiedział przewodniczący Zarządu.  

 

 

 

 

 

 

 

   

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Warsztaty bębniarskie

Warsztaty bębniarskie Data wydarzenia: 21.02.2018

Zarząd Osiedla Komorów i Zarząd Osiedla Michałowice zapraszają na warsztaty bębniarskie (21 lutego, godz.: 20:00).

czytaj więcej
PAPAPAMY - interaktywne koncerty gordonowskie

PAPAPAMY - interaktywne koncerty gordonowskie Data wydarzenia: 25.02.2018

Interaktywne koncerty gordonowskie dla małych dzieci (do 5 lat) pt. PAPAPAMY - to propozycja Zarządu Osiedla Komorów dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców, dziadków, opiekunów (25 lutego, od.godz.10:45)

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Reguł 30.09.2017 12:40

Jak co roku mieszkańcy Reguł spotkali się na sołeckim zebraniu, które w tym roku odbyło się w nowej świetlicy zlokalizowanej w zabytkowym parku przy ul. Wiejskiej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Michałowic Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Michałowice Wieś z uchwalonym funduszem na 2018 r. 22.09.2017 10:15

Sprawozdanie z działalności sołtys i rady sołeckiej oraz podsumowanie z realizacji uchwały i wniosków z 27 września 2016 r., były jednymi z tematów corocznego zebrania mieszkańców Michałowic Wsi.

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców; Foto: bz

AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców 17.09.2017 13:20

Aktywny Komorów – to piknik sportowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla Komorów. Atrakcji na pikniku było wiele, dla dzieci i dorosłych. Mieszkańców odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
Zebrane mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie sołeckie w Opaczy-Kolonii 16.09.2017 14:10

Mieszkańcy Opaczy-Kolonii jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą funduszu sołeckiego na rok 2018 i przeznaczeniu go w całości na działalność kulturalne i sportowe na terenie sołectwa.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Opaczy Małej fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Opaczy Małej 14.09.2017 19:20

Trwa cykl zebrań sołeckich w naszej gminie. Zebrań, na których sołtysi oraz radni sołeccy zdają sprawozdanie z realizacji podjętych przez mieszkańców uchwał i wniosków.

czytaj więcej