28.03.2011 13:00

Zebranie wyborcze – Pęcice Małe

99
W zebraniu wyborczym, które odbyło się w niedzielę, 27 marca, uczestniczyło blisko 50 osób. Na sołtysa Pęcic Małych ponownie została wybrana Aleksandra Warsztocka. Zebranie prowadził Jarosław Sobol, pracownik urzędu gminy i jednocześnie mieszkaniec Pęcic Małych. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy i Paweł Rajski, przewodniczący rady gminy.
Zebranie odbyło się w świetlicy w Pęcicach. Zanim nastąpiło głosowanie Aleksandra Warsztocka sołtys w latach 2007-2011 poproszona została o złożenie sprawozdania z działalności rady sołeckiej. Aleksandra Warsztocka powiedziała, że przez okres czterech lat udało się wiele zrobić. Udało się wybudować plac zabaw dla dzieci, postawić ławki, tablice ogłoszeń, postawić kontenery do segregowania odpadów, a także koszy na psie odchody. Powiedziała, że ważną dla niej kwestią była integracja mieszkańców, każdego roku organizowane były spotkania z mieszkańcami. Natomiast rada sołecka, w ciągu tych czterech lat, spotkała się 24 razy. Aleksandra Warsztocka podziękowała swoim współpracownikom za zaangażowanie i pomysły. Powiedziała, że będąc sołtysem wiele się nauczyła i wielokrotnie, jeśli udało się coś zrobić, miała ogromną satysfakcję. Dodała, że obecnie są nowe sprawy, którymi trzeba się zająć. Jak choćby problem z wysokim poziomem wód gruntowych i podtopieniami z którymi borykają się niektórzy nasi mieszkańcy. Wyraziła też gotowość bycia sołtysem na kolejną kadencję, czyli lata 2011 – 2015. Jej konkurentem był Stefan Stachera, którego poparło15 osób, na Aleksandrę Warsztocką głosowało 29 osób. Rada Sołecka Pęcic Małych jest siedmioosobowa. Do rady zostali wybrani: Stefan Stachera, Michał Dzięgielewski i Sławomir Gałka, którzy otrzymali największą liczbę głosów, a także Paweł Grel, Wojciech Macutkiewicz, Tadeusz Stępień i Grzegorz Śliwiński. Krzysztof Grabka, wójt gminy pogratulował zwycięzcom i życzył dobrej współpracy. Należy dodać, że było duże zainteresowanie radą sołecką, zgłoszonych zostało 13 osób, które chciały społecznie pracować w Radzie Sołeckiej Pęcic Małych. Z tej liczby wybranych zostało siedem osób, które wraz z sołtysem – Aleksandrą Warsztocką będą pracować w tej kadencji na rzecz mieszkańców Pęcic Małych.
W zebraniu uczestniczył również Paweł Rajski, przewodniczący Rady Gminy i jednocześnie mieszkaniec Pęcic Małych. Gratulując nowej radzie i sołtysowi zwycięstwa raz jeszcze wrócił do tematu – konieczności utworzenia linii autobusowej łączącej takie miejscowości jak: Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las z większymi miejscowościami jak Pruszków czy choćby Komorów (z przystankiem przy kolejce WKD). Powiedział, że ten temat był poruszany na wcześniejszych zebraniach wyborczych, które odbyły się już w Pęcicach, Sokołowie i Suchym Lesie. Wszędzie mieszkańcy zgłaszają ten problem i proszą o pomoc w rozwiązaniu go.
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała