07.04.2023 12:50

6 KWIETNIA - DZIEŃ SPORTU Z OLIMPIJCZYKAMI

66
Sport to zdrowie! Wpływa nie tylko na naszą kondycję, ale i kształtuje charakter. 6 kwietnia, wójt Małgorzata Pachecka zaprosiła dzieci z naszej gminy na wyjątkowe spotkanie z olimpijczykami – Pawłem Korzeniowskim i Marcinem Cieślakiem.

Paweł Korzeniowski – mistrz świata i wielokrotny mistrz Europy w pływaniu. Aż pięciokrotnie startował na Igrzyskach Olimpijskich, a w Tokio w 2020 roku pełnił funkcję chorążego reprezentacji Polski. Marcin Cieślak – startował na igrzyskach w Londynie. Pływak wielokrotnie sięgał po tytuły mistrzowskie prestiżowej ligi NCAA. Na swoim koncie posiada wiele medali mistrzostw Europy.

Specjalni goście, znakomici pływacy to i spotkanie wymagało odpowiedniego miejsca. Dlatego też tegoroczny Dzień Sportu odbył się na pływalni Kapry w Pruszkowie. 

Jak to się stało, że to właśnie 6 kwietnia świętujemy Dzień Sportu? Otóż święto ustanowiła Organizacja Narodów Zjednoczonych, która w 2013 roku zdecydowała, że tym dniem będzie 6 kwietnia, ponieważ właśnie togo dnia rozpoczęły się pierwsze w nowożytnej epoce letnie igrzyska olimpijskie. A było to w 1896 roku, w Atenach.  

Dużo się mówi o tym, że obecne czasy ze względu na dostępność do różnego rodzaju bodźców elektronicznych – komputer, smartfony, telewizja – powodują, że zainteresowanie aktywnością ruchową, sportem nie jest zbyt duża. To niestety ma niekorzystny wpływ na naszą otyłość i wady postawy. Jak to zmienić? Zacznijmy się ruszać. Najlepiej poprzez uprawianie sportu. A jak to robić pokazali w miniony czwartek Paweł Korzeniowski i Marcin Cieślak.

Już od godzin porannych pływalnia Kapry przeżywała prawdziwe oblężenie dzieci i młodzieży z naszej gminy. Nie brakowała atrakcji, dobrej zabawy i emocji, gdyż sport to także rywalizacja. Oczywiście sportowa i zawsze fair play. W programie „Dnia sportu z Olimpijczykami” znalazły się: tor przeszkód pool ninja, podwodny tor przeszkód, strefa piłek i rzutów do celu, strefa surferska, dmuchane zwierzaki, fotobudka z olimpijczykami, a dla odważnych także wyścig pływacki z Pawłem Korzeniowskim. A ich nie brakowało. Oczywiście podczas świętowania nie zabrakło losowania upominków z autografem mistrza i świetnej muzyki.

Jak pokazał „Dzień Sportu z Olimpijczykami” sport to nadal świetny pomysł na aktywność i dobrą zabawę. 

Pamiętajmy – w zdrowym ciele, zdrowych duch.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: dzień sportu

Zobacz także