05.04.2022 09:35

Akademia Koszykówki Komorów wygrała turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Juniorów w Żarach

70
27 marca, w województwie lubuskim, w Żarach odbył się kolejny etap Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn do lat 17. Akademia Koszykówki Komorów zwyciężyła we wszystkich meczach i tym samym zajęła pierwsze miejsce.

Komorowski zespół w tym sezonie zmagania rozpoczął już w październiku: po przejściu etapów grupowych, finałowych, strefowych z województwem podlaskim, barażowych na Mazowszu, awansował do kolejnego etapu centralnego. Co ciekawe właśnie w kategorii tego rocznika zespół jest wicemistrzem Polski z 2019 roku w kategorii młodzika.

W Żarach w miniony weekend Akademia Koszykówki Komorów zmierzyła się kolejno z:

• wicemistrzem województwa lubelskiego – AZS Politechniką Rzeszowską:

Akademia Koszykówki Komorów – AZS Politechnika Rzeszowska 80 : 56;

• czwartym zespołem strefy dolnośląsko – lubuskiej Basket Club Swiss Krono Żary:

Akademia Koszykówki Komorów – Basket Club Swiss Krono Żary 75 : 67;

•  Mistrzem Śląska do lat 17 - GTK Gliwice:

Akademia Koszykówki Komorów - GTK Gliwice  77 : 55.

Tym samym drużyna z Komorowa zajęła pierwsze miejsce w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski do lat 17 i awansowała do czołówki 16 drużyn w Polsce.

Gratulacje!

Na turniej zespół pojechał w piętnastoosobowym składzie i każdy z zawodników zdobył w jakimś meczu punkty i swoją grą przyczynił się do sukcesu drużyny.

Skład zwycięzców z Komorowa: B. Jaworski, J. Dobrzyński, M.Kurowski, M.Stelmach, B.Habiera, M.Kolasa, B.Lipiński, M.Strojek, M.Karolonek, J.Łaniewski, M.Sysiak, M.Rajchert, F.Szular, A.Wróblewski, M.Oszako.

Trenerem zespołu jest Grzegorz Tomaszewski, a asystentem Łukasz Stryjecki.

Jest to efekt ciężkiej, systematycznej pracy treningowej. Większość zespołu to uczniowie klasy sportowej w liceum Marii Dąbrowskiej w Komorowie, którzy przez cały okres pandemii regularnie i intensywnie trenowali. Trenują łącząc sport na najwyższym poziomie wraz z nauką. Sukces wynika także ze wsparcia w postaci dotacji dla organizacji pozarządowych, jak i wsparcia rodziców.

Opublikowany przez: Angelika Niedzieska