25.03.2019 11:50

European Youth Basketball League Komorów 2019

257
Jeśli koszykówka to Komorów, dlatego też na trzy dni od 22 do 24 marca, Komorów stał się europejskim centrum młodzieżowego basketu, gdzie odbył się III Etap, II Grupy Europejskiej Młodzieżowej Ligi Koszykówki U14.

Do rywalizacji na parkiecie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie przystąpiło osiem drużyn z siedmiu państw: DSN/SPORTA BODE Ryga – Łotwa, BC Dniepr Dniepropietrowsk – Ukraina, UKS Komorów Komorów – Polska, Pomerania Gdańsk – Polska, BC Rakhat Fitness Alma-Ata – Kazachstan, BS Birzai Birzai – Litwa, Science City Jena BiG Jena – Niemcy, BC Falcon Kopenhaga – Dania.  

Oficjalne otwarcie ligowych rozgrywek odbyło się w piątkowe popołudnie, a dokonała go dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej, Małgorzata Głodowska.   

Trzy dni koszykarskich zmagań, dwadzieścia meczy, ponad 640 minut gry i 2 296 punktów zdobyto podczas European Youth Basketball League w Komorowie. Ligi, która jest swego rodzaju ligą mistrzów w młodzieżowym baskecie. Dodajmy, iż EYBL gościł w naszej gminie już po raz drugi. Pierwszy raz koszykarzy mogliśmy oglądać dokładnie dziesięć lat temu. 

Akademia Koszykówki Komorów w składzie: Piotr Walczak, Bartek Jaworski, Michał Stelmach, Jakub Dobrzyński, Franciszek Szular, Mikołaj Zawrotniak, Nikodem Ferus, Maciej Karolonek, Janusz Ratowski, Mikołaj Rajchert, Jakub Kowalski, Filip Kowalczyk i Maksymilian Kurowski pod wodzą trenera Grzegorza Tomaszewskiego i Roberta Sitka zdobyła 303 punkty tracąc 279.

Statystyka punktowa jest jak najbardziej korzystna dla naszego zespołu, jednak na pięć rozegranych meczy koszykarze z UKS Komorów wygrali tylko dwa. Jak mówił jeszcze na początku rozgrywek trener Grzegorz Tomaszewski – EYBL Komorów 2019 to dla nas bardzo ważne wydarzenie, jednak tegorocznym priorytetem dla naszego zespołu są Mistrzostwa Polski, dlatego też mimo rangi EYBL traktujemy je jako swoiste przygotowania do tego, co już za chwilę nas czeka. Nie odpuszczamy, a EYBL to wręcz wymarzona arena do przetestowania różnych ustawień. Tu nie ma słabych drużyn. Mamy mistrzów i wicemistrzów w swoich krajach, którzy są doskonałymi zespołami.

Jak pokazały wyniki meczów naszej drużyny [BS Birzai 71: 74 UKS Komorów, UKS Komorów 50: 52 BC Falcon, BC Rakhat Fitness 56: 52 UKS Komorów, UKS Komorów 67: 38 Science City Jena, UKS Komorów 60: 62 Pomerania] emocji pod koszem nie brakowało, a o wyniku spotkania decydował kosz lub dwa. Po za meczem z Science City Jena – Niemcy, który nasi koszykarze wygrali różnicą 29 punktów.

Po podsumowaniu wyników wszystkich spotkań i zakończeniu EYBL Komorów 2019, nasz zespół zajmuje 10. miejsce z pośród 16 drużyn Grupy II biorących udział w EYBL. To doskonały prognostyk na Mistrzostwa Polski, w których mamy nadzieję, że koszykarze z UKS Komorów wywalczą sukces. Czego serdecznie życzymy i za co trzymamy kciuki.

Wydarzenie European Youth Basketball League Komorów 2019 zostało dofinansowane z budżetu gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

 

 

Zobacz także