28.03.2024 08:30

Gala Sportu 2024 w gminie Michałowice

210
22 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy odbyła się uroczysta gala z okazji II obchodów Dnia Trenera w gminie Michałowice i Światowego Dnia Sportu.

Uroczysta gala to inicjatywa mieszkańców naszej gminy, rodziców, którzy zwrócili się prośbą o zorganizowanie wydarzenia, które byłoby swoistym podziękowaniem dla trenerów i sportowców. 

Postanowiliśmy przychylić się do prośby, ponieważ ze strony rodziców jest taka silnie podkreślana więź między sportowcami i trenerami. Taka duża wdzięczność dla trenerów za to, że prowadzą młodzież w różnych dyscyplinach sportowych. Przygotowując się do dzisiejszej gali, pomyślałam sobie: tak, to jest Dzień Trenera, ale też Dzień Wspierającego Rodzica i Dzień Sportowca – mówiła witając przybyłych gości, wójt Małgorzata Pachecka.

Tegoroczna gala przypadła w 100-lecie olimpizmu polskiego, co tylko podkreśliło znaczenie tego, jak ważny jest sport i aktywność sportowa dla mieszkańców naszej gminy.

Jak przekazała wójt gminy Michałowice – Małgorzata Pachecka: W tym roku rozstrzygnęliśmy konkurs dla organizacji pozarządowych, w którym to konkursie 23 kluby sportowe otrzymały dofinasowanie na łączną kwotę 570 tys. zł.

Wspieramy bardzo różne dyscypliny, bo i nasza młodzież bardzo różne dyscypliny kocha i uprawia. Począwszy od dobrze osadzonych w naszej gminie sportów, jak koszykówka, pojawiają się również mniej znane dyscypliny, jak choćby taniec akrobatyczny, brydż sportowy, sporty zimowe i kajak polo. Jak widać w naszej gminie reprezentowane przez młodych i nie tylko młodych ludzi są przeróżne dyscypliny.

Z roku na rok infrastruktura sportowa zachęca mieszkańców do aktywności i uprawiania sportu. Aktualnie w naszej gminie do dyspozycji jest: 5 stref rekreacji [2 w Komorowie, 1 w Michałowicach, 1 w Nowej Wsi i 1 w Regułach], 13 siłowni plenerowych, 14 placów zabaw dla dzieci. Ponadto, poza środkami z budżetu gminy, na wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych zostało pozyskane dofinansowanie ze środków zewnętrznych, w tym na: przebudowę wraz z rozbudową hali sportowej przy szkole w Michałowicach, modernizację sali gimnastycznej w szkole w Nowej Wsi, rozbudowę boiska sportowego przy szkole w Komorowie oraz budowę placu zabaw przy szkole w Komorowie.

Także w ramach Budżetu Obywatelskiego w gminie Michałowice odbywają się zajęcia zachęcające do aktywności ruchowej: koszykówka dla dzieci i młodzieży, zajęcia taneczno-ruchowe dla dzieci i młodzieży oraz zajęcia „Będziemy żeglarzami”. Ponadto, z końcem roku szkolnego rozpoczną się zajęcia plenerowe dla dzieci i młodzieży mające na celu utrzymanie sprawności fizycznej przez wakacje.

Na tegorocznej gali mogliśmy podziwiać talenty nie tylko sportowe. Uroczystość uświetnił koncert Julii Szarlińskiej, młodej utalentowanej mieszkanki Nowej Wsi. Julia reprezentowała gminę Michałowice podczas 13 edycji programu The Voice of Poland, dochodząc do ćwierćfinału.

Specjalne podziękowania i statuetki Victor i Victorii dla trenerów współpracujących z naszą gminą oraz sportowców z rąk wójt, Małgorzaty Pacheckiej i przewodniczącej rady gminy, Beaty Rycerskiej popłynęły do:

 • Uczniowskiego Klubu Sportowego – Akademia Koszykówki „Komorów”;
 • Uczniowskiego Klubu Sportowego – „FC Komorów”;
 • Uczniowskiego Klubu Sportowego – „Jaguar”;
 • Uczniowskiego Klubu Sportowego – „Komorów”;
 • Uczniowskiego Klubu Sportowego w Nowej Wsi;
 • Klubu Kolarskiego Komobike;
 • Klubu Sportowego Zdrowie;
 • Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin;
 • Stowarzyszenia Klub Sportowy ATLETA;
 • Stowarzyszenia Kultury Fizycznej ANPREL KP AMT;
 • Stowarzyszenia Sportowego „Klub Golfowy Komorów”;
 • Towarzystwa Koszykówki Nowa Wieś;
 • Grupy Aqua aerobik i zajęcia outdoorowe;
 • Grupy BODYART.;
 • Grupa Nordic Walking;
 • Korty Tenisowe Granica;
 • Grupy Joga/Pilates;
 • Grupy Rozbiegane Michałowice;
 • Tomasz Bodzan (koszykówka);
 • Maciej Dąbrowa (koszykówka);
 • Maksymilian Dobaczewski (koszykówka);
 • Antoni Domański (siatkówka);
 • Manula Juraszyńska (wioślarstwo);
 • Maryla Juraszyńska (wioślarstwo);
 • Antoni Kawiecki (koszykówka);
 • Łukasz Kochel (koszykówka);
 • Marcin Kuna (golf);
 • Matylda Kuna (golf);
 • Jeremi Lebiedzinski (koszykówka);
 • Aleksandra Łozińska (łyżwiarstwo szybkie);
 • Jan Masewicz (koszykówka);
 • Adam Matuszewski (koszykówka);
 • Krzysztof Kamil Mroczek (kajak polo);
 • Mateusz Mroczek (koszykówka);
 • Maja Ożóg (snowboardcross);
 • Malina Ożóg (karate);
 • Leon Przybyszewski (żeglarstwo);
 • Pola Siewierska (lekkoatletyka);
 • Rafał Szewczykowski (rower i bieg na orientację);
 • Paul Truszczyński (koszykówka);
 • Bartosz Trzybiński (koszykówka);
 • Michał Zawarczyński (koszykówka);
 • Stanisław Zawarczyński (koszykówka 3x3);
 • Aleksandra Zdzieszyńska (taniec);
 • Dawid Ziemkiewicz (koszykówka).

Piątkowa uroczystość była również okazją do specjalnych podziękowań dla sportowców z naszej gminy, którzy także odebrali specjalne statuetki Victorów i Victorii z rąk wójt gminy, Małgorzaty Pacheckiej oraz przewodniczącej rady gminy, Beaty Rycerskiej. 

Podczas gali, na prośbę trenerów wyróżnione zostały dwie osoby, które swoim zaangażowaniem przyczyniły się do sukcesów sportowych naszych mieszkańców, a były to: Monika Skrzypczak z Towarzystwa Koszyków Nowa Wieś i Karol Kurzawa z „FC Komorów”.

Gratulujemy wszystkim zaangażowanym i uprawiającym sport oraz aktywność sportową, a także życzymy dalszych sukcesów.

Załączniki

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także