02.04.2014 09:20

Gmina Michałowice zwycięzcą turnieju piłki ręcznej

251
Drużyna chłopców ze szkoły podstawowej w Michałowicach zajęła I miejsce w międzygminnym Turnieju Piłki Ręcznej Mazovia Cup, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza Mazovia. Zespół trenowany przez Łukasza Zielińskiego zwyciężył wszystkie mecze, nie mając sobie równych. Gratulujemy.

Turniej odbył się 22 marca 2014 r., w  hali gimnastycznej Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej. Wzięły w nim udział reprezentacje uczniów szkół podstawowych z gmin: Brwinów, Milanówek, Błonie, Nadarzyn, Michałowice oraz dwie reprezentacje z Podkowy Leśnej.

Turniej rozpoczął się od rozgrywek eliminacyjnych w grupach A i B. W tej fazie drużyna Michałowic pokonała Podkowę Leśną 7:4 i Brwinów 12:0, zajmując I miejsce w grupie B. Zwycięzcą grupy A został zespół z gminy Błonie.

W półfinale drużyna naszej gminy spotkała się z drużyną Milanówka, natomiast w finale - Podkowy Leśnej. Gospodarzom nie udał się rewanż za rozgrywki grupowe. Zespół z Michałowic okazał się nie do pokonania, deklasując rywali i wygrywając najważniejszy mecz aż 13:5.

Skład zwycięskiej drużyny - uczniowie szkoły podstawowej w Michałowicach:

Rafał Zezula, Filip Chyłkowski, Wojciech Wdowiak, Maciej Michalski, Piotr Niewiadomski, Jakub Podgrudny, Jakub Sachnowski, Jakub Świeciński, Mikołaj Wójcik, Franciszek Szewczyk, Dawid Demkiewicz, Bartosz Gątarek, Bartosz Skorek.

Za najlepszego zawodnika turneju został uznany Maciej Michalski, zawodnik z Michałowic.

Chłopcy trenują pod okiem Łukasza Zielińskiego. Dodajmy, że dwa tygodnie wcześniej, podopieczni Łukasza Zielińskiego nie mieli sobie równych, zwyciężając międzygminny turniej szkół gimnazjalnych.

Wszystkim zawodnikom i terenowi należą się gratulacje oraz podziękowania zarówno za wysiłek włożony w przygotowanie do zawodów, jak i zaangażowanie podczas meczów turnieju.

Autor: Katarzyna Stygińska
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji