Gminne obiekty sportowe

29.06.2016 12:05     530
Projektowane boisko w Granicy
Dziś jedynym kompleksem do gry w piłke nożną w Granicy i sąsiadującej Nowej Wsi jest trawiaste boisko Trwa modernizacja ogólnodostępnego kompleksu sportowego przy zespole szkól w Michałowicach W Pęcicach Małych wkrótce zakończy się budowa boiska do siatkówki i koszykówki
Podobne tematy: inwestycje, przetargi

Baza sportowa naszej gminy zostanie powiększona o 2 kolejne obiekty. Wkrótce w Pęcicach Małych zostaną zakończone prace związane z budową boiska do siatkówki i koszykówki, natomiast w Granicy rozpoczęła się inwestycja, w efekcie której powstanie obiekt piłkarski spełniający wymogi PZPN i MZPN dla rozgrywek zespołów do IV ligi włącznie. W Michałowicach, przy zespole szkół, trwa kompleksowa odnowa istniejącego boiska i bieżni.


Boisko w Pęcicach Małych powstaje przy ul. Brzozowej, tuż obok świetlicy wiejskiej, altany i małego placu zabaw. Boisko przeznaczone będzie do gry w piłkę siatkową i w koszykówkę, o polu do gry 13x24 m. Jego wyposażenie  (słupki do siatkówki  i regulowana wysokość siatki)  umożliwi także grę amatorską  w badminktona i tenisa.  Nawierzchnia zastanie wykonana  z materiału poliuretanowo-gumowego o grubości warstwy 13 mm, stosowanego przy budowie boisk wielofunkcyjnych, bieżni lekkoatletycznych czy placów rekreacji.  Prace powinny zostać zakończone do końca lipca br. Inwestycję o wartości  279.994,13 zł  prowadzi wyłoniona w przetargu firma Moris-Polska Sp. z o.o.

 

Budowa zaplecza sportowego w Granicy jest wieloletnią inwestycją. Rozpoczął się właśnie jej pierwszy etap – budowa boiska do piłki nożnej. Będzie miało ono wymiary 66 m x 110 m i pole do gry -  60 m x 100 m. Nawierzchnia będzie wykonana z trawy syntetycznej III generacji. Wokół boiska zaprojektowano ogrodzenie z siatki  polietylenowej o wysokości 6,00 m, z dwoma wjazdami i dwiema furtkami.  Przy polu do gry zostaną umieszczone ławki dla rezerwowych zawodników, każda z 16 miejscami siedzącymi. Natomiast przy boisku zostaną wybudowane zadaszone trybuny na 349 miejsc siedzących. Oprócz wymogów PZPN i MZPN obiekt będzie posiadał także certyfikat FIFA QUALITY PRO, gdyż wykonawca jest zobowiązany do jego uzyskania. Zakończenie inwestycji o wartości 3.344.998,54 zł,  którą realizuje firma  Moris – Polska Sp. z o.o. Warszawa, planowane jest jeszcze w tym roku.  

 

Kompleks sportowy przy szkole w Michałowicach  jest  częściowo modernizowany. Nastąpił demontaż zużytej nawierzchni boiska z trawy sztucznej oraz bieżni. W to miejsce, po naprawie podłoża, pojawiła się już nowa nawierzchnia trawiasta na boisku o polu gry 41,5 x 27 m. Obecnie  trwają prace naprawy i wymiany 4 torowej bieżni o długości 200 m. Zostanie odnowione także miejsce do skoku w dal – deska do odbić oraz piasek zostaną wymienione.  Prace prowadzone przez firmę Moris-Polska Sp. z o.o., których wartość wynosi 560.001,66 zł powinny zostać zakończone do końca lipca.

 

Gmina na budowę boiska w Granicy i modernizację kompleksu w Michałowicach otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego na rok 2016, w łącznej kwocie 878 700 zł, które jest udzielane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

Zanim jednak będzie można użytkować nowe i zmodernizowane obiekty, chętni do uprawiania sportu mogą korzystać z ogólnodostępnych boisk znajdujących się przy szkole w Komorowie, na strefie rekreacji w Regułach, w ogródku jordanowskim w Opaczy-Kolonii,  oraz boiska Orlik 2012 mieszczącego się w Sokołowie.

Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także

Pełnowymiarowe boisko z trybunami w Granicy

Gmina Michałowice w inwestycyjnej czołówce Mazowsza! 16.10.2017 10:40

Nasza gmina jest 3. gminą wiejską województwa mazowieckiego w rankingu wydatków inwestycyjnych poniesionych w latach 2014-2016, który został opublikowany przez magazyn samorządowy „Wspólnota”.

czytaj więcej
REGULSKA w Michałowicach – jeszcze chwila zanim ruszy

REGULSKA w Michałowicach – jeszcze chwila zanim ruszy 12.07.2017 15:15

Niekorzystne warunki atmosferyczne, obfite opady deszczu i wichury powodujące liczne awarie na liniach energetycznych, spowodowały przesunięcie terminu zakończenia przebudowy ul. Regulskiej w Michałowicach na 31 lipca br.

czytaj więcej
Inwestycja PAŻP w Regułach

Inwestycja PAŻP w Regułach 14.10.2016 12:00

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) nabyła od Agencji Nieruchomości Rolnej, w drodze przetargu, działkę nr 616/4 w Regułach.

czytaj więcej
Zaprojektowany budynek świetlicy w Suchym Lesie

Inwestycje 13.07.2016 15:15

W ostatnim czasie odbyły się kolejne postępowania przetargowe na wykonanie inwestycji infrastrukturalnych. Trwają prace związane z przebudową ul. Księcia Józefa Poniatowskiego w Michałowicach-Wsi oraz wykonaniem chodnika w ul. Brzozowej w Nowej Wsi. Wkrótce zostanie wyłoniony wykonawca budowy świetlicy w Suchym Lesie.

czytaj więcej
Świetlica w Granicy została wybudowana w systemie pasywnym, m.in. na dachu zamontowano instalację fotowoltaniczną

Inwestycje na finiszu 06.05.2016 12:50

Właśnie dobiega końca jedna z większych inwestycji, która dotyczy infrastruktury społecznej - budowa świetlicy osiedlowej w Granicy. Jest to pierwszy tego typu obiekt w naszej gminie, który został wybudowany w systemie pasywnym.

czytaj więcej
Koniec objazdu ul. Ryżowej w Opaczy-Kolonii

Koniec objazdu ul. Ryżowej w Opaczy-Kolonii 15.04.2016 13:30

Już od soboty, 16 kwietnia br., po trwającej niespełna 8 tygodni przebudowie ul. Ryżowej, ruch na tej drodze zostanie wznowiony. Co prawda będą jeszcze trwały prace porządkowe i uzupełnianie znaków, niemniej jednak zakończą się utrudnienia związane z objazdem.

czytaj więcej
Inwestycje 2016

Inwestycje 2016 24.02.2016 13:40

W tegorocznym budżecie gminy Michałowice na inwestycje zaplanowano ponad 20,4 mln zł. Oprócz infrastruktury drogowej, wodociągowej i kanalizacyjnej poprawie ulegnie infrastruktura społeczna. Przybędą nowe centra spotkań mieszkańców – świetlice. Miejsca sportu i rekreacji zmienią swoje oblicze – zaplanowano modernizację bieżni i boiska przy szkole w Michałowicach oraz rozpoczęcie wieloetapowej budowy zaplecza sportowego w Granicy.

czytaj więcej
Inwestycje

Inwestycje 07.01.2016 11:30

Ostatni miesiąc 2015 roku przyniósł kilka rozstrzygnięć postępowań przetargowych na wykonanie inwestycji infrastrukturalnych. I tak mieszkańcy Opaczy – Kolonii doczekają się przebudowy ul. Ryżowej, zaś mieszkańcy Granicy – ulicy Warszawskiej. W Komorowie zostaną przebudowane ulice Klonowa i Lipowa, w Nowej Wsi - Łąkowa.

czytaj więcej
Przetargi, przebudowy, modernizacje...

Przetargi, przebudowy, modernizacje... 03.11.2015 11:25

Mieszkańcy Granicy będą mogli korzystać z osiedlowej świetlicy prawdopodobnie już w przyszłym roku – właśnie rozpoczęło się postępowanie przetargowe na jej budowę. W najbliższym czasie nastąpią przebudowy ulic: Łąkowej i Kwiatowej w Nowej Wsi. Na ulicy Bodycha, która biegnie przez Reguły i Opacz-Kolonię zostanie wykonana nakładka asfaltowa. Planowane jest wybudowanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w drodze dojazdowej do ul. Środkowej w Opaczy-Kolonii. Niebawem poznamy także firmy, które będą odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy, jak również tę, która będzie wykonywała obsługę i konserwację sieci wodociągowej. Kończą się prace związane z poszerzeniem i utwardzeniem ciągu rowerowego, biegnącego wzdłuż torów kolejki WKD w Regułach.

czytaj więcej
Inwestycje, przebudowy, modernizacje

Inwestycje, przebudowy, modernizacje 21.09.2015 16:40

Wkrótce kolejne 2 km dróg w naszej gminie zostaną zmodernizowane. Ogłoszono postępowania przetargowe na przebudowę ulic: Krótkiej w Michałowicach, Miodowej w sołectwie Komorów, Wiśniowej, Wiosennej oraz Wandy i Heleny w Nowej Wsi, Sportowej w Komorowie, Poniatowskiego w Michałowicach-Wsi oraz Kalinowej w Granicy. Planowana jest także budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Wschodniej w sołectwie Komorów oraz w Alei Topolowej w Michałowicach. Został ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dróg w Granicy oraz Michałowicach-Wsi. Planowana jest modernizacja oświetlenia ulicznego. W Pęcicach Małych zostanie wykonane odwodnienie w ul. Słowików i Skowronków. Zostaną zaprojektowane kolejne km ścieżek rowerowych.

czytaj więcej