Gminne obiekty sportowe

29.06.2016 12:05     603
Projektowane boisko w Granicy
Dziś jedynym kompleksem do gry w piłke nożną w Granicy i sąsiadującej Nowej Wsi jest trawiaste boisko Trwa modernizacja ogólnodostępnego kompleksu sportowego przy zespole szkól w Michałowicach W Pęcicach Małych wkrótce zakończy się budowa boiska do siatkówki i koszykówki
Podobne tematy: inwestycje, przetargi

Baza sportowa naszej gminy zostanie powiększona o 2 kolejne obiekty. Wkrótce w Pęcicach Małych zostaną zakończone prace związane z budową boiska do siatkówki i koszykówki, natomiast w Granicy rozpoczęła się inwestycja, w efekcie której powstanie obiekt piłkarski spełniający wymogi PZPN i MZPN dla rozgrywek zespołów do IV ligi włącznie. W Michałowicach, przy zespole szkół, trwa kompleksowa odnowa istniejącego boiska i bieżni.


Boisko w Pęcicach Małych powstaje przy ul. Brzozowej, tuż obok świetlicy wiejskiej, altany i małego placu zabaw. Boisko przeznaczone będzie do gry w piłkę siatkową i w koszykówkę, o polu do gry 13x24 m. Jego wyposażenie  (słupki do siatkówki  i regulowana wysokość siatki)  umożliwi także grę amatorską  w badminktona i tenisa.  Nawierzchnia zastanie wykonana  z materiału poliuretanowo-gumowego o grubości warstwy 13 mm, stosowanego przy budowie boisk wielofunkcyjnych, bieżni lekkoatletycznych czy placów rekreacji.  Prace powinny zostać zakończone do końca lipca br. Inwestycję o wartości  279.994,13 zł  prowadzi wyłoniona w przetargu firma Moris-Polska Sp. z o.o.

 

Budowa zaplecza sportowego w Granicy jest wieloletnią inwestycją. Rozpoczął się właśnie jej pierwszy etap – budowa boiska do piłki nożnej. Będzie miało ono wymiary 66 m x 110 m i pole do gry -  60 m x 100 m. Nawierzchnia będzie wykonana z trawy syntetycznej III generacji. Wokół boiska zaprojektowano ogrodzenie z siatki  polietylenowej o wysokości 6,00 m, z dwoma wjazdami i dwiema furtkami.  Przy polu do gry zostaną umieszczone ławki dla rezerwowych zawodników, każda z 16 miejscami siedzącymi. Natomiast przy boisku zostaną wybudowane zadaszone trybuny na 349 miejsc siedzących. Oprócz wymogów PZPN i MZPN obiekt będzie posiadał także certyfikat FIFA QUALITY PRO, gdyż wykonawca jest zobowiązany do jego uzyskania. Zakończenie inwestycji o wartości 3.344.998,54 zł,  którą realizuje firma  Moris – Polska Sp. z o.o. Warszawa, planowane jest jeszcze w tym roku.  

 

Kompleks sportowy przy szkole w Michałowicach  jest  częściowo modernizowany. Nastąpił demontaż zużytej nawierzchni boiska z trawy sztucznej oraz bieżni. W to miejsce, po naprawie podłoża, pojawiła się już nowa nawierzchnia trawiasta na boisku o polu gry 41,5 x 27 m. Obecnie  trwają prace naprawy i wymiany 4 torowej bieżni o długości 200 m. Zostanie odnowione także miejsce do skoku w dal – deska do odbić oraz piasek zostaną wymienione.  Prace prowadzone przez firmę Moris-Polska Sp. z o.o., których wartość wynosi 560.001,66 zł powinny zostać zakończone do końca lipca.

 

Gmina na budowę boiska w Granicy i modernizację kompleksu w Michałowicach otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego na rok 2016, w łącznej kwocie 878 700 zł, które jest udzielane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

Zanim jednak będzie można użytkować nowe i zmodernizowane obiekty, chętni do uprawiania sportu mogą korzystać z ogólnodostępnych boisk znajdujących się przy szkole w Komorowie, na strefie rekreacji w Regułach, w ogródku jordanowskim w Opaczy-Kolonii,  oraz boiska Orlik 2012 mieszczącego się w Sokołowie.

Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także

Budynek w Komorowie przy ul. Ceglanej przed modernizacją - tu ma powstać Dzienny Dom Seniora

Dzienny Dom Seniora 06.08.2018 13:35

W Komorowie przy ul. Ceglanej powstanie Dzienny Dom Seniora. Będzie się on mieścił w budynku, który zostanie przebudowany i dostosowany do jego potrzeb. Na realizację tego projektu gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 300 000 zł w ramach programu „Senior+”. Zakłada się, że Dzienny Dom Seniora (DDS) rozpocznie swoją działalność na początku 2019 r.

czytaj więcej
Trwa budowa świetlicy w Opaczy-Kolonii (zdjęcie UG)

Gminne inwestycje 13.07.2018 11:50

Sezon wakacyjny i urlopowy w pełni, ale nie jest to z pewnością czas przerwy dla inwestycji. One trwają cały rok (planowanie, organizowanie przetargów i wreszcie wykonawstwo). Wybierzmy się zatem na inwestycyjną wycieczkę po naszej gminie.

czytaj więcej
Przebudowa ul. Kujawskiej w Komorowie

Przebudowa ul. Kujawskiej w Komorowie 18.05.2018 11:59

Przebudowa ul. Kujawskiej w Komorowie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 21 maja.

czytaj więcej
ul. Podlaska- dziś

Przebudowa ul. Podlaskiej w Komorowie 08.05.2018 08:20

Od środy, 9 maja rozpocznie się przebudowa ulicy Podlaskiej w Komorowie.

czytaj więcej
Rozlicz PIT 2017 tam gdzie mieszkasz

Rozlicz PIT 2017 tam gdzie mieszkasz 04.04.2018 10:05

Zachęcamy osoby, które mieszkają w naszej gminie, a nie są tu zameldowane, do rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie, właściwym ze względu na miejsce zamieszania.

czytaj więcej
Pełnowymiarowe boisko z trybunami w Granicy

Gmina Michałowice w inwestycyjnej czołówce Mazowsza! 16.10.2017 10:40

Nasza gmina jest 3. gminą wiejską województwa mazowieckiego w rankingu wydatków inwestycyjnych poniesionych w latach 2014-2016, który został opublikowany przez magazyn samorządowy „Wspólnota”.

czytaj więcej
REGULSKA w Michałowicach – jeszcze chwila zanim ruszy

REGULSKA w Michałowicach – jeszcze chwila zanim ruszy 12.07.2017 15:15

Niekorzystne warunki atmosferyczne, obfite opady deszczu i wichury powodujące liczne awarie na liniach energetycznych, spowodowały przesunięcie terminu zakończenia przebudowy ul. Regulskiej w Michałowicach na 31 lipca br.

czytaj więcej
Inwestycja PAŻP w Regułach

Inwestycja PAŻP w Regułach 14.10.2016 12:00

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) nabyła od Agencji Nieruchomości Rolnej, w drodze przetargu, działkę nr 616/4 w Regułach.

czytaj więcej
Zaprojektowany budynek świetlicy w Suchym Lesie

Inwestycje 13.07.2016 15:15

W ostatnim czasie odbyły się kolejne postępowania przetargowe na wykonanie inwestycji infrastrukturalnych. Trwają prace związane z przebudową ul. Księcia Józefa Poniatowskiego w Michałowicach-Wsi oraz wykonaniem chodnika w ul. Brzozowej w Nowej Wsi. Wkrótce zostanie wyłoniony wykonawca budowy świetlicy w Suchym Lesie.

czytaj więcej
Świetlica w Granicy została wybudowana w systemie pasywnym, m.in. na dachu zamontowano instalację fotowoltaniczną

Inwestycje na finiszu 06.05.2016 12:50

Właśnie dobiega końca jedna z większych inwestycji, która dotyczy infrastruktury społecznej - budowa świetlicy osiedlowej w Granicy. Jest to pierwszy tego typu obiekt w naszej gminie, który został wybudowany w systemie pasywnym.

czytaj więcej